Skocz do zawartości
Adik_ziel

BIG BAGI

Polecane posty

Arni    1

Myślę ze są bardzo dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw większych bo do małych się raczej nie sprawdzą.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

wystarczy 360 z turem :P. jeden z wioski miał jednego roku 2 big baki ale tylko raz. teraz zawsze bierze w workach po 50kg. (ja też)

andrzej2110    529

do takiego masztu to i ciapek wystarczy :P

360 ma na turze udźwig 500kg. jak nie będzie miała łyżki to trochę więcej. Więc można turem zdjąć.

marcin974    25
do takiego masztu to i ciapek wystarczy :P

360 ma na turze udźwig 500kg. jak nie będzie miała łyżki to trochę więcej. Więc można turem zdjąć.

podejrzewam ze ciapek bedzie mial problemy (wez pod uwage ze maszt wazy okolo 300kg :P

MECHANIZATOR    156

co wy za bajery piszecie ze 60-tka da rade z big bagiem - chyba ze 500 kg - my prawie całe zboże ładujemy w big bagi 1000kg i Tur-5 na ursusie 904 ma problem zeby unieść takie cóś - najlepszym rozwiązaniem jest wózek widłowy lub ciagnik z masztem - jutro postaram sie o jakieś fotki z tym zwiazane

marcin974    25
co wy za bajery piszecie ze 60-tka da rade z big bagiem - chyba ze 500 kg - my prawie całe zboże ładujemy w big bagi 1000kg i Tur-5 na ursusie 904 ma problem zeby unieść takie cóś - najlepszym rozwiązaniem jest wózek widłowy lub ciagnik z masztem - jutro postaram sie o jakieś fotki z tym zwiazane

na widlaku daje :P , o pompie mozna zapomniec by uniosla ale pozostaje jeszcze tylko przy windzie :P

Nitram92    1

Sprawna pompa i podnisie ja podnosze bigbaga na przedluzce [pisze ze z nia tur ma 400kg udzwigu] i podnosze z widlami bo latwiej mi bigbaga zaczepiac samemu

coolman111    54

Aha, to dobrze. Bo ja jakbym już miał big bagi to na samym wysięgniku bym je podnosił, widły bym odczepił od tur-a :P.

witek    2

big-bag to super sprawa zawsze to lepje ładowac mechanicznie niz recznie a jak sie ma czym podniesc to idealna sprawa

marcin974    25

a i bylbym zapomniał.... :P

jest jeszcze jedna opcja

-odejmujemy lyche od cyklopa zapinamy kawałek liny z hakiem i do przodu :P

CzarnyBrat1    0

big bagi to fajna sprawa. Używam już od 5 lat, w siewnik wrzucam 2 worki i jazda na pole. Tylko dobrze jak worki sa przykryte planem na zewnątrz a najlepiej zeby były pod dachem bo nie są szczelnie zamknięte

Wojtek    3

ja biore w big bagach od początku jak je wprowadzili, to jest idealna sprawa, bo sobie nie wyobrazam kiladziesiat ton rocznie machac w workach po 50kg, sporo nawozów wiloskładnikowych jest w workach po 600kg,

mysle ze za pare lat wogule zrezygują z malych worków bo juz jest problem ze zbyciem nawozu w workach 50kg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd? 
    • Przez ARWO

Witajcie, 
      Co chciałybyście dostać na dzień kobiet? Tradycyjny kwiatek, czy może zasugerować naszym panom coś innego. A może sami panowie coś podpowiedzą? Czekam na Wasze propozycje  
    • Przez valeTudo
       Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia