Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fokinarium

Brak Renty Strukturalnej

Polecane posty

fokinarium    0

Witam,

A więc sprawa wygląda tak: Dostałem pozytywną odpowiedź w sprawie MR w grudniu. Rodzice startowali na RS. Dzisiaj przyszedł list z odmową przyznania jej z powodu braku środków.

Co teraz zrobić ?

Bo problem jest taki, że mieli przepisać na mnie całe gospodarstwo, a oni mieli dostać rentę. Teraz chyba już nie mogą przepisać całego gospodarstwa, bo musieliby jeszcze przecież opłacać KRUS. Dzwoniłem do ARIMR i mi powiedzieli że muszę w takim przypadku zmienić wniosek na MR.

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji ?

Jak wyjść z tej opresji ?

A może można się jeszcze gdzieś odwołać ?

pierre    1

Rodzice mogą Ci przepisać całe gospodarstwo a potem ubezpieczysz ich jako domowników i będą spokojnie czekać na emeryturę. Jeżeli któreś ma już opłacone 25 lat składek w Krus, to po prostu mogą się zarejestrować jako bezrobotni. Choć to ryzykowny wariant, bo przepisy mogą się zmienić.

Druga opcja to oczywiście zmiana MR, rodzice zostawiają sobie co najmniej 1ha.

rumcajs9    6

tak ale jak ubezpieczy ich jako domowników to rodzice stracą prawo do wcześniejszej emerytury .

Wiadomość z agroFakt.pl

pierre    1

Żeby dostać wcześniejszą emeryturę z KRUS trzeba mieć 55-60 lat w przypadku kobiet i 60-65 lat w przypadku mężczyzn oraz 30 lat składek. Ubezpieczenie jako domownik to opcja full (emerytalne, rentowe, zdrowotne itp.) dlatego myślę, że do wcześniejszej emerytury takie składki jak najbardziej by się zaliczały. Aczkolwiek ręki nie daję sobie uciąć;)

fokinarium    0

Jednak wyszło na to, że zmienię wniosek MR, byłem dzisiaj w agencji i mi tak powiedzieli... i że najlepiej żeby rodzice sobie zostawili trochę więcej bo kto wie czy w przyszłości znowu nie ruszą renty ..a wtedy trzeba mieć przynajmniej z tego co się orientuje 3ha.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować