Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1991

zakup prasy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy
ursus1991    8

chcę kupić prasę rolującą pasową, nie mam doświadczenia z prasami, więc się zastanawiam i pytam.

Prasa będzie używana głównie do słomy, ale i trochę siana na usługach. Mam dość ograniczony budżet bo do 7 tyś. Szukałem trochę i spodobały mi się prasy hesston, ale jedna jaką znalazłem za tą kase to mi ktoś z przed nosa chapną, znalazłem jeszcze prasę rivierre casalis rc 121 i też mi się bardzo spodobała. Znalazłem ją na allegro i jest dość blisko mnie bo 150km, Co sądzicie o tych prasach? Jak tam jest podnoszenie podbieraka, hydrauliczne, czy mechaniczne, ręczne? jak załancza się owijanie sznurkiem? Czy to jest na pewno prasa zmiennokomorowa? Ile ma węży do podłączenia do ciągnika? O co chodzi z tym hydraulicznym ustawieniem zgniotu?

To jest ta prasa http://otomoto.pl/rivierre-casalis-rc-121-A50098.html

Znalazłem jeszcze hesston http://otomoto.pl/hesston-A39582.html

Prasa ma chodzić z c-360.

Proszę o pomoc

ursus1991    8

No jasne tylko za te pieniądze to by bardzo ciężko dostać, a nie widziałem jeszcze tej prasy za 8 tys

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus1991    8

Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat pras rivierre caslalis. Czy da radę c-360, ile wyjść hydraulicznych potrzeba do niej w ciągniku, o co chodzi z tym hydraulicznym dociskiem pasów

rafal4610    54

kuzyn ma riviere casalis i tam są 4 wyjścia hydrauliczne :/ Ale potrzebuje rozdzielacza 3 sekcyjnego bo 2 wyjścia->klapa, 1 wyjście->podbieracz, i 1 wyjście->służy do ustawiania zgniotu. On za prase dał coś ok. 8tys zł ale potem musiał kupić rozdzielacz, węże, itp i sporo go to wyniosło, a teraz żałuje bo jak da większy zgniot to pasy nie wytrzymują.

ursus1991    8

Ja chce robić belki głównie ze słomy, może trochę siana, ale nie siano kichę, i te belki mają być 120x120, i chcę żeby słoma tej belki9 ważyła tak 160-170kg, więc myślę że to nie musi być jakiś bardzo duży zgniot, i nie powinny od tego pasy pękać. A to jest starszy typ prasy z wąskim podbierakiem, i wyczytałem że tam jest jeden wąż do podbieraka. Pomyślałem, aby połączyć wąż od ustawienia zgniotu i od podbieraka trójnikiem i wstawić zawór. Co o tym myślicie

ursus1991    8

Grzesiu95 . a ty masz tą rc 121, albo podobną? Mógłbyś mi zmierzyć jej szerokość razem z kołami, bo nie wiem czy na samochód wejdzie

Grzesiu95    7

ja mam rc 125

Szerokość to około 260 cm

A co do podbieracza to nie wszystkie modele miały podbieracz podnoszony hydraulicznie.

więc napewno licz 3 węże, bo jest od klapy, od docisku i powrót. Chyba że oglądałeś już prase i wiesz że ma podbieracz hydrauliczny, bo np moja ma, a oglądałem kilka lat starszą i miała podnoszony tak jak w sipmie kostkującej

Edytowano przez Grzesiu95

ursus1991    8

Kupiłem wczoraj tą prasę Rivierre Casaliś jest trochę duża ale myślę że będzie dobrze przy c-360. Moja ma tylko dwa węże i obydwa do klapy, docisk ma sprężynowy. wie ktoś może jak to jest z tym ustawianiem tej wielkości belki na tych bolcach u góry? Na który ustawić aby robiła 120x120? Czy można ustawiać w niej stopień zgniotu?

tomacha001    4

ja mam taka prase też te bolce się wkreca którąs dziure ale nie wiem możę ktoś wie jak to jest z tym sterowaniem hydraulicznym sznurka

ursus1991    8

chyba elektrycznym sterowaniem. Ja mam w tej prasie 4 otwory do ustawiania tej wielkości belki, tylko nie wiem który ustawić od początku aby była 120x120

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować