Skocz do zawartości
lukio1414

Problem Ursus 2812

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
lukio1414    1

Cześć, sprzedałem Zetora 5211 i mam takie pytanie czy Ursus 2812 pociągnie Agregat Bomet 2,5m bieżnika pozostało sporo gdzieś tak 80% silnik ma zdrowy 900mth i jak myślicie czy pociągnie czy nie z góry dzieki ;)

yahooo777    698

Mi 3512 nawet nie dał rady podnieść agregatu 2.8 bometowskiego więc może być ciężko..

lukio1414    1

To chyba masz uszkodzoną pompę, czy coś, bo 2.8m waży 450kg, a 3512 na tylnym podnośniku ma udźwig 1330 kg.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

Jakub667    73

no ja mam kultywator 3 metry i uczepiłem ursusa 255 to podrapać ogród dla mamy to miał co robić . ale twój to powinien dać radę ciągać tylko dociążyć przód musisz bo na dwóch kołach będziesz jeździł :D

yahooo777    698

Kultywator a agregat to dla mnie dwie zupełnie inne maszyny

Mateusz, przecież to ten sam silnik, który jest w 3512

lukio1414    1

no ja mam kultywator 3 metry i uczepiłem ursusa 255 to podrapać ogród dla mamy to miał co robić . ale twój to powinien dać radę ciągać tylko dociążyć przód musisz bo na dwóch kołach będziesz jeździł :D

Tur jako obciążnik wystarczy?

piotttrek    89

@yahoo bez jaj. Swoim 3512 podnosiłem agregat 4.2m o masie ponad 800kg i dał rade. Nie wiem co ty masz z tym 3512 że nie dał rady podnieść agregatu 2.8m ;)

Co z tego że taki sam silnik jak w 3512? 3512 ma 47km a 2812 38 i tak już jest ;)

Edytowano przez piotttrek

turas20    6

Ja swoim Ursusem 2812 czasami jak jest konieczność to ciągam Agregat 2.5 bomet...Mocno głęboko Ci nie da rady ale jak masz coś płytko zrobić to da radę napewno...Podnieść go podniesie na wolniutkim gazie:)

yahooo777    698

Szczerze to nie, nasz agregat ma przedni wał, cztery rzędy zębów i normalnie dwa wałki z tyłu. nie miał obciążników z przodu wtedy, nie było mowy o podniesieniu go więc skoro Twój podniesie to wstaw foto i po temacie;)

piotttrek    89

Mówiłem że nie mam zdjęć. Nie chcesz wierzyć to nie wierz, widać że mało widziałeś... Tak jak mówiłem na wiosne postaram się zdjęcie dodać :)

yahooo777    698

Pare lat dłużej chodze po tym świecie więc mnie nie umoralniaj tylko udowodnij swoją racje;]

piotttrek    89

To że jesteś starszy ode mnie o niczym nie znaczy, no ale nie będziemy się kłócić. Żebyś wiedział że udowodnię ;) Tylko cierpliwości ;)

Jeśli Ci udowodnię co będę z tego miał? :P

Edytowano przez piotttrek

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla niedowiarków, którzy nie wiedzą co potrafi ursus 3512

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&img=103517&total=25&st=10

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=wIXoirzdwg4

A co agregatu 2.5m to 2812 podniesie na pewno, tylko może mieć niekiedy problem jak puścisz trochę głębiej.

Edytowano przez zenekc330

yahooo777    698

Zenek ja wiem co on potrafi, ale weź nie podnoś siewnika nad agregat, ciekawe czy wtedy byś go podniósł;]

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oglądałeś cały ten filmik? Pod koniec filmiku nie widać żeby operator podnosił siewnik.

Z podnoszeniem nie będzie najmniejszych problemów, ja do swojego nieraz 2812 podczepiam taki sprzęt że mi przodek wietrzy ale pompa daje rade podnieć, choćby agregat na podwójnym wałku i 4 rzędach redliczek Uni Grudziąc z tej starej seri to ciężkie jak cholera i podniósł. Także te 2,5 metra jeszcze bometu napewno podniesie tylko ze w polu będzie ogromny problem, maks do tego ursuska. Optimum zeby dobrze i ładnie uprawić to ja bym wzioł 1,8 metra

emtecc    13

yahooo777 musisz mieć pompę hydrauliki na padnięciu bo u3512 podnosi tyle na podnośniku że przód lewituje.

Jak bardzo chcesz uwierzyć czy U 3512 podniesie agregat 2,8 bometowski to niebawem wrzucę fotkę bo będę musiał złożyć i przestawić agregat. Pewien jestem, że podniesie bez problemu

U2812 nie da rady w agregacie 2,5 metra. Wiadomo przeciągnąć na niewielkiej głębokości to przeciągnie ale nie zrobi tak jak powinno być

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zagonową czwórkę to ja ciapkiem podnosze :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominik_1211
      Witam
      Mam okazje kupic ursusa 5024 z 2006 r na komfortowej kabinie 12/4 liczba biegow. Z racij tego ze nie za bardzo moge namierzyc jakis opinii na ten temat dlatego zakladam nowy temat. Czy warto kupic taki ciagnik mam obecmie 4512 ale chcialbym zmienic na 5024. Co w porownanoi z 4512 zostalo zmienione? Jak ze spalanie i awaryjnoscia? Czy to keszcze produkcja ursusa czy jakis skladak?

pozdrawiam
    • Przez rolkam72
      Witam.Myślę nad kupnem ciągnika i z kilku wytypowanych przezemnie jest właśnie ursus 4512. Piszcie proszę opinie na temat tego ciągnika. Chodzi mi o zakup ciągnika głównego do cięższych prac które by odciazyly c 360. Pisać wszystko na jego temat. Proszę również o własne sugestie czy zakup takiego ciągnika to dobry pomysł.
    • Przez lukaso111
      Tak jak w temacie interesuje mnie zakup agregatu talerzowego z chydropakiem i siewnik do tego. Mój traktor to ursus 5714 z turem. Nie wiem czy mój ursus podniesie tak owy skład ze zbożem w siewniku. Może ma ktoś podobny skład i mi pomoże. Z góry dzięki.
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?
    • Przez YeLoN3
      Witam !!

Mam problem z turem w 330 a dokladnie tur podnosil sie powoli i rowno!! po wymienieniu papy na nowa tur podnosi sie stopniowo ale trochce szybciej!! olej jest w normie !! czym moze to byc spowodowane??

Wszystkim z gory dziekuje i pozdrawiam!!