IWAN1978

Problem z podnośnikiem Pronar 82a

Polecane posty

IWAN1978    0

Witam. Ma wycinarkę z windą i kiedy wytnę cały klocek np. kukurydzy to mój Pronar ma problem żeby to unieść, a jak olej się rozgrzeje to w ogóle masakra ;[ . Mam ciągnik 5 lat, 1100 mh. Poradźcie koledzy po fachu co robić, bo szału można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a mozesz jeszcze wymienic lub wyczyscic filtr oleju hydraulicznego ktory znajduje sie pod dekielkiem tym obok korka ktorym wlewasz olej do ukladu jest on chyba na 4 sruby na klucz 12 jak sie nie myle ale i jak kolega wyzej napisal poziom oleju tez jest wazny lepiej zeby bylo pod gorna "kreske"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruber56    0

pronar to niezadobry traktor czym bendzie starszy tym wiencej awari bo to nie case albo john

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

u mnie jak był problem z podnoszeniem to wyjołem takom pierdołe która jest przy silniku ona dławiła przepływ oleju do chłodnicy jak się tego pozbyłem to teraz śmiga aż miło

któregoś dnia wstawie ci załącznik tej pierdułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

a jak zgasisz ciągnik to podnośnik opada samoczynnie ? jeśli nie to siłownik dobrze trzyma pozostaje sprawdzenia ciśnienia jakie daje pompa i regulacja cięgiełka od sterowania podnośnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Uszczelniacze na tłoczysku, ja w c-355 mam to samo dopóki olej gęsty to podnosi w miarę, ale jak złapie temp. to od razu się pogarsza. najlepiej było by to sprawdzić, czyli podnieść jakiś ciężar na ciepłym oleju( na zimnym też się to powinno dziać) i patrzeć czy podnośnik sam opuszcza.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

pronar to niezadobry traktor czym bendzie starszy tym wiencej awari bo to nie case albo john

Haha a co john czy case to czym bedzie starszy tym bedzie lepszy i mniej awaryjny Twoim zdaniem. Co do autora tematu to moze pompa siada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

pronar to niezadobry traktor czym bendzie starszy tym wiencej awari bo to nie case albo john

Myśl roku... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Gdy winda jest już na dole to dźwignię od hydrauliki wycinania bierzesz na pozycję neutralną? jak nie, to dla tego nie chce podnosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

u mnie niechciał podnosić agregatu uprawowo siewnego rozłozonego a teraz jak srodkowom wajche wezme przesune to rozłozony agregat na wolnych obrotach podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian15    0

Witam mam problem w pronarku 82a nie chce mi do końca podnosić podnośnik proszę o rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0
Napisano (edytowany)

Do usunięcia

Edytowano przez lepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

a mozeby pasowalo nz zaworze ustawic cisnienie . a ty kolego podpowiedz jaka d*perele trzeba wywalic zeby lepiej podnosnik smigal bo ja w swoim pronarze tez mam nieraz problem z podnoszeniem ale podnosnik mi trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak pronar nie chce podnosić to trzeba się położyć pod niego i o ile dobrze pamiętam po lewej stronie za bakiem włożyć rękę i palcem wymacać i przesunąć taką jakby kulkę i pronarek będzie podnosił;d to jest wina tego jak na dziurach baki sie ruszą i stukną w to i nagle ciagnik przestaje podnosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj