Skocz do zawartości
rodak11

Kombajn HAGEDORN

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rodak11    0

Witam, poszukuje kombajnu ziemnieczanego z bocznym wykopem i napotkałem niedawno na niemiencki kombajn HAGEDORN WINSENT MEDIUM-S.http://www.traktorpool.pl/details/kombajn-do-ziemniaków/Hagedorn-Super-5/1107915 Chciałbym zasięgnąć wszelkich informacji o nim, może jest ktoś na forum kto miał z nim styczność, (awaryjność, dostęp do części zamiennych, zapotrzebowanie mocy traktora itp.)lub może macie inne propozycje kombajnu o podobnych parametrach?

przemo89    6

Zna ktoś jakieś strony z częściami do hagedorna? Narazie nic nie potrzebuje ale tak popatrzyłem na necie i nie widzę żadnego sklepu oferującego części do nich.

luk1122    0

Witam. Czy ktoś posiada kombajn Hagedorn RMR 77 i może mi powiedzieć jak on się sprawuje i czy łatwo dostać do niego części? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Wiadomość z agroFakt.pl

przemo89    6

Kup coś Polskiego albo Grimme, do tego wynalazku części tylko z rozbiórek, które i tak cięzko spotkać.

marti1980    31

I tu sie nie zgodze.Ja mam taki kombajn od 6lat kopie nim co roku ok 15h i bardzo sobie chwale.Czesci sa dostepne niemal od reki wystarczy poszukac w necie.Tasmy dorabiaja w polsce na zamowienie i to naprawde przyzwoitej jakosci.Wiem bo 3lata temu wymienialem leciniak i stol przebierczy.Wczesniej mialem 2 anny i niema co porownywac ani jakosci anii wydajnosci.Ogolnie polecam,natoralnie zawsze mozna trafic na g......o

Nismo    7

Może podgrzeje przysłowiowego kotleta ale dodam kilka słów na temat kombajnu Visent. Mojego Hagedorna posiadam od 1993 czyli 22lata jest to rocznik 78 i nie ma mu coś złego zarzucić może  dużo ziemniaka nie mam do wykopania bo rocznie coś ponad hektar ale jest ok. Wymieniliśmy w ciągu tego okresu kilka łożysk i pasek a tak pozatem to jest bez awaryjniy, systematycznie serwisowany nie powinien robic problemów w ekspoloatacji

GABBER85    2

Posiadam kombajn HAGEDORN WISENT  z roku 1958 (tabliczka znamionowa na pompie). Kombajn u mnie wykorzystywany do ziemniaków 0,5 ha/rok, u poprzedniego rolnika zbierał cebule, buraka czerwonego i por/pietruszke. Dostępność częsci- wiadomo, jak sie trafi na łożysko, to jest, taśmy zrobione nowe 2/3, Przekładnia główna nie szczelna, trzeba dodawać oleju i smaru.

Kombajn od razu workuje-podpiecie 2 worków 50kg, do małego gospodarstwa wystarczający.

/WKRÓTCE NA SPRZEDAŻ/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez Kamil97
      Jakie znacie sadzarki i jaki Waszym zdaniem są najlepsze, i łatwo o nie do części i, które się najczęściej nie psują??
    • Przez maciek31
      witam.w zeszłym sezonie kupiłem neptuna.problem w tym że obydwie opony są jakieś inne nie kierunkowe.wiem że kombajn oryginalnie ma opony prążkowane.powiedzcie czy warto je zmieniać na oryginalne czy dać sobie spokój.co myślicie o tych oponach?
    • Przez eddi87
      Witam Ponownie, potrzebuję kupić kopaczka do ziemniaków bo już mnie denerwuje ciągłe co roczne pożyczanie po ludziach. Dla siebie na 20 arów ziemniaka i może cebulę czy trochę marchwi lub pietruszki żeby wykopać. Raczej tej dużej na dwa rzędy nie biorę pod uwagę, skłaniam się ku mniejszej i pytanie do was która będzie lepsza spośród trzech pokazanych na zdjęciach?
      1

2

3

• Przez GRZES1545
      Może macie jakiś prosty sposób na wymianę zębatek napędowych długiej taśmy.