Skocz do zawartości
brunet1

Ilość m2 okna na 1 krowę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Okna
brunet1    0

Witam wszystkich forumowiczów. Mam takie pytanko ile potrzeba dziennego światła na jedną krowę . Tzn ile trzeba okien na 132 m2 posadzki i 18 krów, bo składałem na PROW na maszyny i kiedy był lekarz weterynarii w oborze to mówił że za mało okien jest dla krów.Nie mogę znaleźć w internecie a wiem że taki wymóg jest.

Wiadomość z agroFakt.pl

Dla świń też?

Najpierw każą modernizować, nie powiedzą jak, a potem powiedzą że źle i odbierają dotacje. To jest polityka państwa polskiego skierowana do rolników.

W ARiMR na każdym kroku powinny leżeć informatory w których można wyczytać co i jak i to do wszystkiego.

Jak na razie przysłali iformator Cross- Compliance i wyliczyłem se kg azotu w gnoju ;[ ;[ ;[

GABBER85    2

KROWA 1:16

Jałówki >1rok 1:20 /?/

tucznik 1:20

cielaki 1:20

kuń roboczy 1:15

+- pow. okna/pow.podlogi

brunet1    0

KROWA 1:16

Jałówki >1rok 1:20 /?/

tucznik 1:20

cielaki 1:20

kuń roboczy 1:15

+- pow. okna/pow.podlogi

no i teraz jest inna zbieżność w odpowiedzi . 1 do 18 czy 1 do 16

kobra89    66

1/18 bo sam kiedys za tym latałem i na każdą sztuke, i WODR i Weterynarz powiatowy mówili o takim właśnie rozłożeniu.

brunet1    0

Wytrzymalsza jest(mówie o zbrojonej z kanałami),

MODERNIZACJA OBORY CZY PARKU MASZYNOWEGO?

dabaz    54

Nas tak uczyli na crosach:

 optymalna wartość natężenia światła w pomieszczeniach dla bydła powinna wynosić od 20 do 30 lux,

 ocena właściwego oświetlenia przy stosowaniu światła naturalnego powinna polegać na ocenie stosunku powierzchni okien do podłogi,

 powierzchnia okien powinna wynosić 5-10% powierzchni podłogi, zaś

w przypadku stosowania świetlika kalenicowego (okna dachowe), powierzchnia całkowita powinna wynosić 3-5% powierzchni podłogi,

 w miesiącach zimowych zalecane jest stosowanie oświetlenia nocnego przez około 8 godzin, przy czym długość sztucznego dnia powinna wynosić 16 godzin; oświetlenie sztuczne winno odpowiadać dziennemu w godzinach od 9 do 17;

andzin    3

Czyli obora 18x9m tj 162m/kw. To potrzeba 29m/kw okna a raczej szyby.

slawek74    148

Przeczytaj post kolegi dabaza też byłem na kursie i nie ważna wielkość okien tylko ich skuteczność ilość światła mierzona w luksach .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez basior3
      Oto link gdzie jest pokazany sposób jak można złapać byka będę niedługo takie coś spawał wiec wam powiem czy się sprawdza http://www.galerieal...83241/big/1.jpg
    • Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15