Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzela

Amazone - otwieranie hydrauliczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Grzela    0

Witam!!! Chciałbym przerobić rozsiewacz amazone zaf 403 otwieranie zasuw z mechanicznego na hydrauliczne. Czy ktoś już się bawił w coś takiego albo może posiadacie jakiś schemat.Będę rozsiewał zetorem 5211. Proszę o podpowiedź.

Henius91    584

moj znajomy ma zamiast tych dzwigienek wstawiony silownik, troche nieestetycznie to wyglada ale jest troche wygodniej. z reszta chyba byly modele z oryginalnym hydraulicznym otwieraniem wiec moglbys podejrzec.

jendrek    119
Napisano (edytowany)

Tak to wygląda w oryginale

amazonezaf403882462.th.jpg

Siłownik i sprężyny znajdziesz na allegro u Tego sprzedającego, żaden problem z dorobieniem.

Ja właśnie taki siłownik zdjąłem z rozsiewacza który nie dawno kupiłem bo będę siał ciapkiem i nie potrzebuję.

Ale jeszcze się zastanowię ;)

Edytowano przez jendrek

Wiadomość z agroFakt.pl

tay29    25

odswiezam

czy ktos zrobil takie ulepszenie jakies zdjecia porady?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.