Skocz do zawartości
-U-R-S-U-S-

szyberki, lufciki, zsypy

Polecane posty

-U-R-S-U-S-    67

Witam, mam w posiadaniu 2 przyczepy marki Autosan, chcialbym sie dowiedziec jak najprosciej i najszybciej wykonac szyberki, porady, wymiary, opisy, fotki mile widziane, dodam ze w jednej burty sa z blachy falistej, a w drugiej sa z plaskiej, dzieki, pzdr

Nikita_Bennet    100

ale chodzi ci o takie otwory w burtach lub podłodze do rozładunku np zboża?? bo jesli tak to juz ktos o tym pisał jesli mnie pamięć nie myli.

Hinco    0

Ja u siebie zrobiłem zsyp z tyłu, 25cm szeroki, podnosi się 15cm i jest aż za dość, lejek zrobiłem z wyginanej w imadle blachy(jeden kawałek), podnoszenie długą dźwignią która ma oś obrotu na jednej z poprzeczek tylnej burty, jak bedzie trzeba dorzuce foty, ale już po żniwach i zdemontowałem osprzęt, pół dnia roboty było żeby zrobićto od zera ;]

Wiadomość z agroFakt.pl

coolman111    54

W swoich 3,5 tonówkach musiałem zrobić w boku, ponieważ w podłodze nie mogłem bo dmuchawa jest za wysoka (albo można powiedzieć, że przyczepy za niskie). Sprawa jest prosta: wysiąłem na środku boku kwadratowy otwór o boku 20cm. Zrobiłem do tego zasuwę fgóra/dół i wszystko działa :rolleyes:.

kris14    259

Jeśli szukasz naprawdę szybkiego rozwiązania to musisz zrobić 3 rzeczy:

Kupić gotową zasuwę (np. w Granicie),

Wyciąć odpowiednią dziurę,

I wspawać lub przykręcić zasuwę.

xsc    54

@kris14 wiesz ile kosztuje taka zasowka? moze masz jakies zdjecie tej zasowki?

kris14    259
@kris14 wiesz ile kosztuje taka zasowka? moze masz jakies zdjecie tej zasowki?

Cena od 95zł w górę, zalezy od modelu i wymiarów, zdjęcia niestety nie mam bo widziałem to w katalogu Granit'u. :rolleyes:

misiek10    1

ja mam tak jak widac w mojej galerii.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=22143

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=22145

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=22140

na ostatniej fotce widac zasowke wlasnej roboty. po dwa paseczki blachy przyspawane po obu stronach zsypu od wewnatrz oraz kolejny kawalek blachy jako zasowka.

andrew    1

Ja stosuje takie patenty. Worek sprawia, że ziarno samo się dawkuje, nie trzeba pilnować hehe i najważniejsze, że nie wybija ziarna.

3b2c6ea7ffdc5d6b.jpg

7c96ac307b79b957.jpg

050801199aaa83eb.jpg

5fb54c88743ce509.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez Famer21
      Szukam przyczepy 8-10ton na co patrzeć jaką najlepsza bedzie?
      Gdzie mogę znaleźć przyczepe jakąś w necie poza allegro, bo nic nie widać same takie "zrób to sam".
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez johny09
      Witam.
      Jestem zainteresowany kupnem przyczepy koleby zremb w8, czy ktoś może się orientuje kto może chce sprzedać?
       poniżej przykładowe zdjęcie