Polecane posty

1994szymon    15

Witam. Zrobiłem takie szkice(mistrzem Painta nie jestem :rolleyes: ). Ktoś może się orientuje ile mogą kosztować materiały na taką budowę. Budynek ma być dł. na 30m i szeroki na 7m. Z ośmioma oknami(1x1m), 2 bramy itd, Może mało podałem inf dlatego proszę się mnie pytać. To miałby być kurnik na ok 1,5-2 tys kur (oczywiście nie mówimy tu o klatkach, gdyż ma to być kurnik i dalej wybieg). Chodzi mi o średnią cenę takiej budowy(150 000? 200 000?, niemam pojęcia :huh: )

bez tytułu.bmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ściany z cegły? Wybierz sobie jaka cegła, wymiary jej, ustal grubość muru, policz ile cegły musisz kupić na ten mur, ile 1cegła kosztuje i masz większość kosztu :o Co do cementu to jak zapytasz jakiegoś murarza co już parę lat się w tym kręci to ci powinien powiedzieć w przybliżeniu ile cementu kupić :D Wystarczy znać cenę materiałów i można policzyć w przybliżeniu koszt budowy, no i do tego koszt firmy co ci to wybuduje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

Dach jednospadowy bo pewno w granicy...

Napisz z jakich materiałów chcesz to budować bo nieda się określić kosztów po bryle,

co do kurników to w tym przypadku odradzam stal na konstrukcje dachu, no chyba ze jakiś ocynk, ale wyjdzie drożej, dlaczego? Bo w odchodach ptasich jest dużo azotu, z stal+wilgoć+azot...to każdy chyba wie. Jak tam wolisz


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymka20    0

Jak ma być w granicy to nie może być okien od strony sąsiada ale poco okna w kurniku przecież i tak kontroluje się długość dnia a to tylko dodatkowy koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter1222    156

@mario3004 masz rację za mały spad ponieważ śnieg będzie zalegał.


Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

@dymka20 Jednospadowy mi się wydaje lepszy, a co do materiałów to oczywiście cegła :) . To ma być ekologiczna ferma z wybiegiem, dlatego długość dnia nie będzie kontrolowana :)

@GABBER85 Dobrze wiedzieć, dzięki

@mario3004 To są plany na przyszłość, dlatego wezmę to pod uwagę, dzięki :)

 

A mógłby ktoś doradzić jaki rodzaj cegły na tego typu budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Cegła pełna odpada bo drogo wyjdzie, długo się robi i dłużej wilgoć utrzymuje, porotherm też odpada ( cena mówi za siebie ). Uważam, że najlepszy będzie MAX (19x19x29cm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Ok, ściany mamy. A konstrukcja dachu: met+ocynk, drewno, a może zaproponujecie coś innego. Ma to być coś wytrzymałego. Ile by kosztowała taka konstrukcja, bo pokrycie sam wiem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Zrób konstrukcje stalową, przykryj blachą i pryśnij pianką poliuretanową. Będziesz miał na wiele lat spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja myślę że ściany belit 24x24x50 zewnątrz ocieplenie styropian 10+tynk na siatce. Dach płyta warstwowa poliuretanowa 10-20cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

@Darpol OK. Rozważę taką możliwość :) . Dzięki

 

 

Czyli takich belitów będzie potrzebne ok 1700sztuk x (+/-) 6zł = nieco ponad 10kawałków za same cegły

 

Styropian= 6-6,5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam budynek 32 m x 10.5 i moich rodziców wyniósł ok 250 tysięcy ale dużo roboty własnej w to włożyliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj