Skocz do zawartości
Jarecki21

Koszenie w trudnych warunkach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Koszenie
Jarecki21    17

Proszę o informację, kto ma jakie doświawdczenie w koszeniu w trudnych warunkach nazwijmy glebowych, czyli po prostu jak jest mokro. Jakie rozwiązanie pozwoli poprawić trakcję kombajnu

Optymalne rozwiązanie, to powiedzmy coś takiego:

Tylko koszt takiej jednej gąsienicy to pewnie niezłe pieniądze. Orientuje się ktoś może ile?

Jak się sprawdzają szerokie opony, takie powiedzmy 800 i szersze? Ja mam doświadczenie z 650. Szału nie ma, ale narzekać też za bardzo nie mogę oczywiście do pewnego stopnia).

Jak na trakcję w trudnych warunkach wpływa tylny napęd i oczywiście pytanie jeakie są koszty takiego usprawnienia?

Najbardziej interesują mnie te zagadnienia w kombajnach NH serii CSX, ale każde praktyczne spostrzeżenie z innej maszyny mile widziane.

sebau1212    19

W sumie to nawet nie źle to wygląda ale to już musi być bagno do koszenia QQ to będzie dobre :rolleyes: U mnie pewna spółka ma pola to takie by im się przydało bo co roku zostawiają kawałki nie skoszone :D

beret1990    24

ja Ci powiem tak...choćbyś opony i gąsienice nie wiem jakie założył to jak będzie bardzo mokro to i tak będzie kąpiel;] najprostszy sposób i stosunkowo w miarę tani są koła bliźniacze...a tylni napęd widział kiedyś kombajn w akcji lexa serii 500 miał pełen zbiornik i wjechał w podmokły kawałek zaczął siadać ale operator zauważył zaczął szybciej jechać i widać było że tył mu pomaga, tak samo jak w ciągnikach przód;]

OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Wiadomość z agroFakt.pl

xsysiek    3

Dla ciągnika o mocy do 100 KM to chyba 15000$ od sztuki (dla samochodu terenowego to 35000$ za całość). Ale ile takie wielkie kosztują to nie mam pojęcia. To już lepszy jest tylny napęd i szerokie opony lub bliźniaki. Sam kosiłem jęczmień, który stał pod wodą i była to straszna walka, ale nie zakopałem się ani razu (opony 800) - znaczy się nikt mnie wyciągać nie musiał. Jakby były ciut szersze plus tylni napęd to byłoby dużo łatwiej. A pole wyglądało jak po bitwie - same okopy :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tracer93
      Witam,
      Orientuję, się ktoś w jaki sposób zdobyć bilety na Polagrę ? Nigdy tam nie byłem. Szukałem też w internecie, ale nie mogę znaleźć.
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego