Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaammil

Gumy 3512

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
3512

kaammil    0

Jakie można najszersze gumy założyć do U 3512 z tyłu? Tata chce kupić jak naj szersze bo troche mocy by się przydało;) a i sęk w tym że tata chce kupić tylko opony i dętki felgi chce zostawić a one są do wąskich kół(fabryczne, oryginalne felgi)..

Moje pytanie brzmi..:

Jakie najszersze gumy na oryginalne felgi do U3512?

izydor6280    481

po zmianie opon mocy napewno nie przybedzie zwiekszy sie uciag i predkosc-jesli beda wyzsze

co do szerokosci to 2-3cale szersze

Edytowano przez izydor6280

wolowik    22

W U3512 występowały dwa rodzaje felg. Jeden z oponami 12,4R32 i tutaj żadnego szerszego zamiennika nie znajdziesz bo sam szukałem. Chyba że kupisz oponę razem z felgą ale nie wiem czy to się opłaci w starym ciągniku bo koszt jest niebagatelny. Drugi rodzaj felg miał opony 14,9R28 i tu już szersze opony niskoprofilowe mozna znaleźć. Także musisz najpierw sprawdzić jakie masz u siebie opony. A co do szerszych opon w tym ciągniku ja mam swoje zdanie że nie warto przeciążać tego silnika i lepiej niech sobie chodzi na wążejszych oponach. Najwyżej się zakopie ale na silniku i przekładniach będzie miał lżej. Natomiast przy zbyt szerokich gumach wzrasta obciążenie silnika, sprzęgła i przekladni. Konstruktorzy wiedzieli dokładnie jakie dawać opony do odpowiedniej mocy. Ale wybór zawsze jest właściciela. ;)

Edytowano przez wolowik

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Jaki masz teraz rozmiar kół? Jak możesz to podaj jeszcze rozmiar [szer. i średnicę] felgi.

wolowik    22

Opony 12,4R32 - felga W11x32 a na oponie 14,9R28 felga W12x28

Tu macie link do fajnego przeliczania rozmiarów opon: rozmiary opon

Edytowano przez wolowik

kris14    259

Profil 85

380/85R28- felga W13- dopuszczalne felgi W12, W11, DW11, DW12, DW13

Profil 70

420/70R28- felga W13- dopuszczalne felgi W12, W14L, DW12, DW13, DW14L

Edytowano przez kris14

kaammil    0

U mnie są oryginalne czyli R32.. czyli na tą felgę nie da się założyć nic większego? tzn szerszego;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Dominik_1211
      Witam
      Mam okazje kupic ursusa 5024 z 2006 r na komfortowej kabinie 12/4 liczba biegow. Z racij tego ze nie za bardzo moge namierzyc jakis opinii na ten temat dlatego zakladam nowy temat. Czy warto kupic taki ciagnik mam obecmie 4512 ale chcialbym zmienic na 5024. Co w porownanoi z 4512 zostalo zmienione? Jak ze spalanie i awaryjnoscia? Czy to keszcze produkcja ursusa czy jakis skladak?

pozdrawiam
    • Przez rolkam72
      Witam.Myślę nad kupnem ciągnika i z kilku wytypowanych przezemnie jest właśnie ursus 4512. Piszcie proszę opinie na temat tego ciągnika. Chodzi mi o zakup ciągnika głównego do cięższych prac które by odciazyly c 360. Pisać wszystko na jego temat. Proszę również o własne sugestie czy zakup takiego ciągnika to dobry pomysł.
    • Przez lukaso111
      Tak jak w temacie interesuje mnie zakup agregatu talerzowego z chydropakiem i siewnik do tego. Mój traktor to ursus 5714 z turem. Nie wiem czy mój ursus podniesie tak owy skład ze zbożem w siewniku. Może ma ktoś podobny skład i mi pomoże. Z góry dzięki.
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?
    • Przez YeLoN3
      Witam !!

Mam problem z turem w 330 a dokladnie tur podnosil sie powoli i rowno!! po wymienieniu papy na nowa tur podnosi sie stopniowo ale trochce szybciej!! olej jest w normie !! czym moze to byc spowodowane??

Wszystkim z gory dziekuje i pozdrawiam!!