Skocz do zawartości
Rafcio12

Ciągniki 3 cylindrowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Damix    1

Wg.Mnie jak ma to być 3-cylidrowy to polecam C-360 3P.A tak wogóle to C330 też powinna wystarczyć.

UrsusCzesio    304

to do tura zapewne będzie to bardziej 360 3P niz ciapek, zawsze jest cięższy od ciapka i wp odobnej cenie mocy wiecej, hydraulika lepsza. W porównaniu nawet do MF czy ursusa 3512 będzie tańszy, spali tak samo ale wydaje mi sie ze jest jednak cięższy c-360

fendt070    0

A może Zetor 5211? Zwinny , 48KM, dużo nie spali. Sam taki posiadam do lekkich prac i bardzo go sobie chwalę, swoją robotę zrobi , a nawet w takie mrozy bez problemu odpala. :D;)

Gość goscmen   
Gość goscmen

Ale z hydrauliką nie ma polotu z 3512. A i jak 3512 to na szerokich kołach.

kryssr    50

to do tura to i przedni napęd by się przydał, na przykład przy takiej pogodzie co jest teraz. Myślę że 3514 byłby akurat, również kabina szczelna itp.

mlody89    1

Jak ma byc tani to 3P, jak chcesz troche wiecej komfortu to 5211, jak ma byc oszczedny to 255. Wiadomo każdy chwali swoje, przemysl czego oczekujesz od ciegniki i wzgledem tego wybierz maszynke do siebie :D i cenna uwaga jak do tura to wspomaganie obowiazkowo, przodek napewno tez bedzie mile widziany.

Kubeczek    0

Zgodzę się z kolegą:P MF 255 jest bardzo oszczędny. Za dużo Ci nie spali i z częściami nie ma problemu.

rafalkom555    13

wspomaganie i przedni napęd B) u3514, za jakieś 50-60tys kupisz w b.dobrym stanie i nie stary, nie wiele ich jest na allegro :)

Ale daj odpowiedz nowy czy używka i ile kasy? bo np. mf 3635, mały, parę km, wyposażenie bardzo dobre :P może byś się odezwał? bo propozycji to jest mnóstwo :P

Szczur    0

Przedni napęd jest niezastąpiony i prędzej czy później stwierdzisz że ci się przyda ;) wiem z doświadczenia miałem Zetorka 3320 i szybko zamieniłem na starszego 5245 ale za to 4x4 mój 91r 52km 3-cyl cena około 36 tyś. zł a taki ursus 3512 kosztuje od 28 do 38 tyś zł zależy od stanu, roku i trwałość polskich części-kiepska, lekka masa no i komfort dyskusyjny - jeżeli do tura to porażka ;)

Jerzeli chodzi o spalanie perkins od 4-6l spali pod różnym obciążeniem a Zetor od 4,5 - 7l-w ciężkiej orce, średnio w lekkich robotach 5l na godz.

Polecam Zetorka 5245 oszczędny komfortowy i 4x4 daje zawsze rade:)

Edytowano przez Szczur

zetorek1607    1

ja poleciłbym ci Zetora 5211, spalić lubi trochę, ale wolałbym jeździć nim niż Ursusem 3512, który spali mniej, ale za to jaki masz tam komfort pracy??? i w Zetorze masz wspomaganie, co przy turze jest przydatne, do tego masz w kabinie radio i nagrzewnicę, która zimą się przydaje ;)

andrzej2110    529

to do tura zapewne będzie to bardziej 360 3P niz ciapek, zawsze jest cięższy od ciapka i wp odobnej cenie mocy wiecej, hydraulika lepsza. W porównaniu nawet do MF czy ursusa 3512 będzie tańszy, spali tak samo ale wydaje mi sie ze jest jednak cięższy c-360

Jak do tura to lepiej ciapka. Jest bardziej zwrotny i oszczędniejszy w paliwie. Łatwo podkręcić udźwig ze będzie tur mocniejszy niż w 360.

Ale do tura to najlepszy jest 4x4.

UrsusCzesio    304

Ja jak miałem 3P to ciapki i T25 sie hcowały co do zwrotności akurat :o przy pompie Zetorowskiej to ciapek zapewne nei będzie miał żadnego polotu do 3P z udźwigiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).
    • Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17