Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pimper21

Jaki pług wybrać ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
pimper21    47

Tak jak w temacie chciałbym kupić pług obrotowy 2+1 w dosyć dobrym stanie i żeby można było dostać części do niego , w cenie do 8 tyś ;) gdzieś blisko Dolnośląskie lub Wielkopolskie (okolice Ostrowa Wlkp) B)

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid0605    22

Skąd dokładnie jestes bo ja z gorzyc wielkich zaraz koło ostrowa? no ja zapytam znajomege bo kupił nowy ale nie wiem co z starym planuje.

jendrek    119

A ja polecam Lemkena takiego jak ja mam, możesz go zobaczyć u mnie w galerii, super kryje i lekko idzie.

pimper21    47

@jendrek a jak z częściami do niego znaczy lemiesze odkładnie i wszystko po kolei ?? a no i jaki on ma ro staf tych odkładnic . @sebau1212 zrobił byś jakieś fotki tego pługa i w jakim jest stanie ?? podeślij jeżeli możesz materamateusz@wp.pl . @dawid0605 ja z okolic Sulmierzyc Odolanowa :D tak jak napisałem do 8 tys jeśli ktoś ma z tych pługów to niech pisze jaki i jak się sprawują i jak z częściami i wo gule :lol: czasu jeszcze jest bo dopiero na wiosnę a wraźcie czego to i tak jest jeszcze stary :)

jendrek    119

pimper21 - do lemkena dostaniesz każdą część bez problemu choćby tutaj http://www.grupaunirol.pl/sklep/index.php?search_category=170 co do rozstawu to musiał bym zmierzyć, powiem ci tyle że orałem nim metrową gorczycę i nie było problemu z zapychaniem się i bardzo czysto zaorane.

A ten twój to faktycznie jakaś nie znana marga i w nie najlepszym stanie :unsure:

pimper21    47

no to niby wiegard niemiecki nie w najlepszym stanie mało powiedziane :unsure: a ten twój lemken wytrzymały jak rama się trzyma u mnie dużo kamieni ;)

jendrek    119

Lemken to nie byle jaka firma, mój też już nie jeden kamień zaliczył bez problemów, ma przecież zabezpieczenia na kamienie w postaci śrub ścinanych, ja je dodatkowo ponacinałem dla osłabienia, lepiej niech śruba szybciej puści niż na się coś pokrzywić. Mój ma rozstaw 3x40 cm.

jendrek    119

No ten pług jest całkiem całkiem

Przykładowe ceny części z unirol i frank:

lemiesz 122-278 zł

lemiesz przedpłużka 42-64 zł

odkładnica 390-886 zł

odkładnica przedpłużka 112 zł

pierś odkładnicy 61-112 zł

Ceny są w zależności od typu

Podejrzewam że jak byś chciał oryginalne części to ceny byłyby podobne ale w euro :o

A czym chcesz ten pług ciągnąć ?

globus512    17

Zastanawiam się nad pługiem do Fendta 716 i proszę o małą poradę. Muszę wybrać pług i obciążnik na przód. Zacznijmy od początku, mam ziemię od 2-4 kl. i sporo glin, zwłaszcza żółtej i w dodatku pod górę. Myślę czy taki Kverneland albo Overum byłby dobry. Tylko jeszcze ile skib i jaka szerokość, chyba będzie najlepsza 4, chociaż i z 5 powinien chodzić ale wiadomo różne warunki są czasami na polu a lepiej mieć trochę zapasu mocy. Gdy kupowałem ciągnik testowałem go przy tym pługu

(link nie działa, więc w wyszukiwarce na allegro proszę wpisać miejscowość Niemodlin chodzi o pług Kverneland F160)

teraz jest na sprzedaż tylko nie wiem czy on nie będzie za mały bo chciałbym taki co bierze 2m, a on chyba nie ma takiej szerokości roboczej.

Do 4 skibowego będę potrzebował obciążnik pewnie 1000kg a do 5 to już pewnie większy 1500kg by ciągnik był stabilny. Więc proszę o opinie i porady.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować