Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czemu mętlik nie łapie za bardzo??

bo nadal nie wiem co wziąć

:blink:

 

poczekaj spokojnie może w najbliższym czasie jacyś użytkownicy sipmy tu zajrzą i się wypowiedzą ja jej nie mam więc nic nie mówię na jej temat a na temat metal fach pisałem wcześniej bo ją użytkuje. A może gdzieś w Twojej okolicy ktoś ma Sipme i wystarczy do niego jechać i pogadać bezpośrednio i obejrzeć sprzęt...

U mnie raz kolega prasował sipmą sianokiszonkę i od razu na początku się zapchało i wyciągał później coś się stało z zębatkami jakieś śruby się poodkręcały,a na koniec jeszcze obwiązywaczem a zrobił z 50 bel owiniętych siatką.A z nim nie gadałem o tej prasie to nie znam jego opini

Opublikowano

Witam miałem prase sipme clasic pisze ze miałem bo miesiac temu ja sprzedałem prasa zrobiła u mnie od nowego 22 tys bel w 5 sezonów i od poczatku byłem z niej nie zadowolony przy słomie nie podaje siatki, przy sianokiszonce sie zapycha, zrywa bezpieczniki, kiedys w sezonie z nerwow chcielismy przerobic na 10 bezpieczniki ale sa strasznie twarde koła zebate i był problem przewiercic, łozyska maja słabe smarowanie i i po 10 tys bel zaczely leciec jak głupie, łancuchy sie powyciagały nawet na osi sie tak wybiły ze musielismy wymienic cale piasty, hydraulika sie psuła ciagle byly wymieniane siłowniki, rozdzielacz a i tak uciekało cisnienie, wystarczy ze sie zapcha i zerwie bezpieczniki na podbieraku odrazu wygina caly blachy i aparat do siatki :blink: . Jedynym plusem jest tani zakup prasy i tanie czesci :D

Opublikowano

Szykuje sie na Krone Comprime F155 z półzmienna komorą prasowania ale w gre wchodzi też Welger tylko dobrze musze jeszcze zapoznać sie z ich ofertą i zobaczyć co zaproponują.

Opublikowano

Tak jak wyżej pisałem ja jestem ze swojej metal fach zadowolony i mogę ją z czystym sumieniem polecić a co do rotora to raczej powinno iść szybciej ale też więcej kucy musi ją tachać

Opublikowano

ja jstem użytkownikiem sipmy i złego słowa nie moge powiedzieć mam model z279/1z szerokim podbieraczem,szerobim ogumieniem i mechaniczna blokadą komory która odciąża hydraulike mam ja 4 sezony i zero awari a raz mi się właśnie te bezpiczniki urwały ale wtedy mi wpadł kamień po między walce przy zwijaniu słomy,i co jest dobre to to że nie potrzebuje dużo mocy,w słome jadę c360 a w sianokiszonkę to U912 bo c360 to pierdzi,naprawdę polecam ten model :P

Opublikowano

Ja tez jestem zainteresowany zakupem prasy rolujacej moim faworytem jest metal fach z-562 poniewarz sipma montuje prasy ze slabej jakosci czesci oraz łancuchy mniej sa odporne na zuzycie czyli wszystkie lancuchowe ida na boczny tor (sipma,warfama) zostaja metal fach i unia famarol rurznica w cenie jest duza jeszcze wyposarz ja w owijanie siatka centralne smarowanie i aplikator do zakiszacza i wychodzi niezla sumka wiec ja bym wybral metal fach

Opublikowano (edytowane)

moze mi doradzić ktos z doswiadczeniem kto mial z tym stycznosc i wie co mowi?

czy NH TD5030 82KM poradzi sobie z belownica metal-fach z rotorem i nozami a jesli nie to moze chociaz z jednym z tych dodatkow(rotor lub noze)? z gory dzięki.

Edytowane przez Rafal2703
Opublikowano

nh td5030 to to samo co moj case jx 80 i powiem ze poradzi sobie napewno z rotorem a jak ci zalezy bardzo tez na nozach to z bieda tez da rade tylko mnie to denerwuje ze u dilera case ojciec pytal sie o prase case rb344 z rotorem i facet mu powiedzial ze 60km sobie da rade to malo nie spadlem z krzesla ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Belarus820
      Witam
       
      Proszę mi o udzielenie informacji na temat prasy rolującej GALLIGNANI.
       
      Czy nadaje się ona do sianokiszonki.
      Z góry dzięki.
    • Przez Karol193
      Witam! 
      Potrzebuję opinii i rady jaką prasę zwijającą kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze. Do tej pory pracowałem Sipmą farma II.  Którą z tych trzech pras byście wybrali? Mchale f 5500, New Holland Roll Belt 150 czy Kverneland 6716. Wiem że to są trzy zupełnie inne i różniące się  prasy ale akurat te mnie interesują. Dodam że robię ok 1200 bel słomy , ok 100 suchego siana, ok 900 sianokiszonki i ok 100 kiszonki z łubinu i sadareli.  Kto może niech się wypowie i doradzi.
      Pozdrawiam!
    • Przez Franciszek_Gajewski
      Witam
      Aktualnie jestem w trakcie robienia modelu prasy feraboli ff55h, jeżeli ktoś takową prasę posiada, prosiłbym bym o pare fajnych fotek pod prostym kątem, i z ukrytych zakamarków, z góry dziękuję :)
    • Przez solo65
      Witam. Tak jak w temacie, szukam prasy rolującej do 75 km. Prasa głównie będzie prasowała siano i słomę. Budżet ok 15tys zł.
      Pasówka czy łańcuchowa? Polska czy zagraniczna? 
    • Przez mateo30
      Cześć w prasie Krone KR 160 mini stop można jakoś ustawić żeby bele były bardziej zbite ? 
      W sianie bele są jak skała a w słomie trochę luźne są. 
      Czy jest jakaś możliwość bardziej zbitych ? 
      Wolniej jeździć ? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v