Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zetor11441

Uprawki pożniwne.

Polecane posty

zetor11441    1

Jaki sprzęt stosujecie do uprawek pozniwnych, czy warto jest rozrzucac obornik na ściernisko, ja do zrywania ścierniska uzywam kosa 2,10S, a wy?

marcin974    25
Jaki sprzęt stosujecie do uprawek pozniwnych, czy warto jest rozrzucac obornik na ściernisko, ja do zrywania ścierniska uzywam kosa 2,10S, a wy?

Najczesciej to na rzysko sie daje obornik. Ja osobiscie robie pododywki plugiem

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=23507

sa tacy ktrorzy talezoja. Dobra talezowka to lepeiej zrobi jak niejeden gruber :)

zetor11441    1

Ale podobno obornik lepiej wozic na jesien przed orka głeboka, oczywiście ja tez próbowałem na sciernisko, ale kos nie zkrwał w wystarczjacym stpniu i przyoruje pługiem, teraz mam w planie zakup siewnika do poplonów.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bamboocha    7

ja praktycznie co roku wywoże obornik na rzysko i przy oruje czesto gęsto przyoruje głebiej i na jesieni mam gotowe np pod pszenżyto. robie tez talerzówką i jak jest wmiarę miekko to eleganko sie robi .czasem robie też kultywatorem ale mało i rzadko... to na tyle

Pozdrawiam Michał!!

Vektor    8

Ja robię tak: podorywka, bronowanie, 2 razy lub raz, obornik i orka zimowa

JarekWLKP    1

Agregat ścierniskowy 3m SILOWOLF -> nawóz naturalny -> AgroZet 5 korpusów zab. pneumatyczne obracalny -> agregat uprawowo-siewny AMAZONE D9 3m bierny.

Może już w tym roku zajdą jakieś zmiany... :)

kris14    259

Ja podorywkę wykonuję gruberem Rolmako 2,1m nie wiem czym będę podorywał po oborniku (zależy od warunków)

kat    7

Ja na ściernisko używam zestawu uprawowo-siewnego Ares na bronie talerzowej i poznaniak z redlicami talerzowymi. Tym samym zestawem sieje zboża :) . Na ściernisko jadę z siewnikiem bo od razu sieje poplon. Super sprawa taki zestaw, polecam :) .

Raczo    19

Ja wpadam w ściernisko talerzówką (stary, ciężki sprzęt) :) .

MarcinPykuS    62

A ja robię tak...na część pola wywożę obornik na ściernisko ( około 1.5 hektara ) i robię podorywkę a resztę pola (około 8 hektarów ) opryskuje randapem i wychodzi to o wiele taniej niż gdybym miał robić podorywkę gdyż mino że oprysk jest dosyć drogi to : zaoszczędzę paliwa, nie muszę później uprawiać pola na orkę, zaoszczędzę czas i ogólnie to moim zdaniem lepiej wpływa na rżysko jak podorywka.... :)

coolman111    54

ściernisko likwidje podorywką, potem dwa razy robie bronowanie (dla lepszego wyrównania pola). Na następny rok przygotowuje się do kupna grubera do mojego Ursusa 4514, bo podorywać i bronować 40ha to troche za dużo roboty...

katator    115

ja ścierniska traktuję zawsze talerzówką bez względu na to co później na nich ma być siane.

kat    7

@LowRider.

Z pracy to nie prędko fotki zrobię bo pogoda taka że czekamy dopiero na skoszenie. Ale mogę zrobić zdjęcie pola już po talerzowanego.

coolman111    54
moze talerzowke lepiej?

Jakoś bardziej jestem przekonany do grubera. Patrzac na pola moich sąsiadów co robią talerzówkami i na te zgruberowane, to po gruberze ładniej wygląda :rolleyes:.

kat    7

Tam gdzie słoma posprzątana to już siałem. Sieje jak co roku gorczycę. Tania i dobra :rolleyes:

Arni    1

Ja wjeżdzam kultywatorem pózniej obornik i głęboka orka :rolleyes:

pioter    44

@kat ale na gorczyce to troche jeszcze za wcześnie...chyba ze do bydła będziesz ścinał...u mnie siejemy w drugiej połowie sierpnia.pole mam potalerzowane i czeka.przed siewem jeszcze raz talerzówka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?
    • Przez Witek2010
      Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.

Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html