Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karolek5340

Akpil km80 czy sukov junior roto 4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Akpil
sebau1212    19

Myślę że akpil będzie najlepszy ponieważ części są i w ogóle bardziej rozpoznawczy. :( A swoją drogą to nie wiadomo jak sobie nh będzie z nim radził 86 km to trochę mało u nas znajomy ma TD80D i 3 obracane na cięższych glebach ma ciężko. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Czeladnik    0

Akpil bo Polski, mi to co nie nasze Polskie szkodzi:) nawet karchaer mi się popsuł, a Pronar odpukać chodzi bezawaryjnie :( Mam zagonowca z Akpilu 400CZH5 rewelacyjnie ustawiony, aż chce się orać, wcześniej miałem złometa.

Petekw    3

A ja polecam sukova 3+1. Dlatego że sam mam taki. Lekki pług. 86km spokojnie da rade. Sam ciągne go zetorem 8540. Według mnie bardzo dobrze rozwiązano w nim te zabezpieczenia na kamienia tzn sruby wzdłuż pługa. Częsci u każdego dilera zetora można dostać. W kaliszu dla przykładu lemiesz kosztuje 40zl dłuto 20zl. Chociaż nawet nasze AGRORAMI już też ma do nich lemiesze, napewno tansze ale pewnie jakosc juz nie ta co w oryginalnych. Jeszcze raz polecam ten pług. Mój ma juz 4 lata. Natomiat znajomy kupił identyczny miesiąć temu i dał 21tys.

damian83    11

niedawno zakupiłem akpila km80 polecam go bo to fest maszyna ale 86km to troche mało jak do niego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez minor15
      Czy ktoś posiada takowy pług i jak go ustawić na najwęższą szerokość (na który otwór na każdym korpusie i ile klipsów na siłowniku) ?
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Braian10176030
      Czesc wszystkim. Z gory przepraszam ale szukalem i nigdzie nie znalazlem takiej informacji. Chodzi mi o plug b200 5skib i czy nim da sie odorywac od miedzy (wysokiej miedzy) bo nie widzialem takiego w akcji a mam chęć takiego kupic.