Aru

Bord informator class dominator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aru    0

Chodzi mi o ten komputer, gdzie go mogę kupić.

Jeżeli macie jakieś inne co liczą hektary podczas koszenia kombajnem to podawajcie swoje propozycje.

 

No i nie mówcie mi że kosi się na godziny: bo ja kombajnem class dominator 118 sl maxi jak chcę to mogę 1 ha wykosić w 3 godziny, a jak trzeba to z 1 ha uwinę się w niecałą godzinę. No i co????/ A ja wolę se dłubać jedne pole bez przejazdów nawet i cały dzień, a dniówkę i tak wezmę.

 

A że mi wyjdzie 2,73 ha, a ktoś powie że 2 ha, to mu to nie przejdzie, bo na tym nikogo nie oszuka, niech se jedzie do ARIMR i se wyciąg weźmie ile tam naprawdę jest tego pola jak on nie wie i gada że 2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego to jest kolejny z Twoich postów bez sensu, pisaliśmy Ci że pytaj o wszystko w jednym temacie a nie zakładasz już chyba 7 temat i prawie cały czas o tym samym, po Twoich wypowiedziach wnioskuję że masz jakieś 13-15 lat bo nie więcej, i z poważnej strony robisz sobie po prostu zabawę, ciekawe czy tak w ogóle masz tego dominatora, bo coraz bardziej wątpię :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Czy ty kolego jesteś tu administratorem że będziesz pieprzył nie na temat, ja książki nie pisze że mój temat będzie miał po 50 stron.

 

A JAK NIC NIE WNOSISZ DO TEMATU TO ZAMKNIJ SIĘ I NIE GADAJ, BO TWOJE OPINIE NIE SĄ MI POTRZEBNE

 

To mój pierwszy kombajn Claas.

Z bizona mnie nie zagniesz NIGDZIE.

 

Kolego jak widzę to ty nie dorosłeś do tematu jesteś za młody masz z 19-22 lata bo bizonem to można na godziny, ale nie claasem.

To nie porównanie, nie ta wydajność.

 

Kolego ty nawet gospodarstwa swojego nie masz, jak się dorobisz 40 ha zboża do koszenia u siebie + 300 ha na usługach to się dowiesz że bizon a claas to gigantyczna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Właśnie o to chodzi chyba, że masz długi temat i wszystko ale to wszystko tam jest np na temat jednego kombajnu a nie w jednym temacie jedna informacja w następnym drugi itd, i jak czegoś szukasz to tak skaczesz jak pszczoła z kwiatka na kwiatek, a tak wszystko pod ręką. Kolego z Bizona mnie też nie zagniesz,z dominatora 76 też nie, kosiłem tym i tym, więc wiem jaka jest róznica. myślisz że jestem głupi i zgadłeś informacje o mnie po prostu wszedłeś na mój profil i wszystko dane zczytałeś. Może i nie mam dużo swojego zboża ale rocznie koszę około 170 ha

 

Hektaromierz nie należy do tanich zabawek, wiadomo jest rzeczą przydatną i czasami potrzebną, jest kilka osób co oferują na allegro takowe urządzenia, więc dowiaduj się u nich jak to wyglada cenowo do dominatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Kolego Jeżeli myślisz że temat hektaromierza odnosi się do jednego kombajnu, tzn. mojego to się mylisz. Wiele osób chce mieć hektaromierz, i nie będę o nim pisał w temacie dotyczącym jednej maszyny.

 

A co do tego że zgadłem to nawet nie myślałem że trafię w twój wiek.

Ty się lepiej do kombajnów nie pchaj bo 28 lat na bizonie, nie dorówna twoim (liczmy że masz 22 lata) 4 latom, kiedy to legalnie jeździsz. Nie wiem chyba że kosiłeś już zborze jako 9 latek, ale to też jeszcze za mało. I co tu mi porównujesz, kogo z kim.

 

Wdzięczny bym był żebyś w końcu wniósł coś ciekawego do tematu.

 

Wracam do pytania-----> chodzi mi o ten komputer, gdzie go mogę kupić.

Jeżeli macie jakieś inne co liczą hektary podczas koszenia kombajnem to podawajcie swoje propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Zadzwon do jakiegos servisu claasa. Taki komputer daloby rade zamontowac do Dominatora 106?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

podejrzewam że i tak nie kupisz tego komputera cena pewnie z 10tys albo lepiej

 

p.s aru żeby się nie okazało że masz 27 lat a 28 jeździsz bizonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@aru zachowujesz sie jakby to bylo Twoje forum i to co zechcesz sie dowiedziec ma zostac natychmiast napisane. jestes niegrzeczny wobec innych uzytkownikow, wredny wrecz. masz wielkie pretensje, kiedy ktos Ci zwraca uwage (z reszta sluszna). z takim podejsciem do sprawy raczej nie uzyskasz oczekiwanych informacji. tu kazdy jest z wlasnej woli, jesli Ci sie nie podobaja zasady i uzytkownicy nie musisz tu pisac. i jeszcze jedno: skoro juz kosisz 28lat to powinienes wiedziec ze zboże pisze sie przez Ż, nie zas przez RZ.

 

i zeby nie bylo ze zamieszczam post nie na temat... zgadzam sie z uzytkownikami @husky oraz mtz_820. zadzwon do serwisu claasa i sie zapytaj, ale nie sadze zebys ponizej 10 tys cos znalazl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

co do zborza to masz racje, jestem rolnikiem nie polonistą

 

Czy ja zaczynam każdy swój post od MACIE MI NAPISAĆ, albo jakoś inaczej, że macie mi napisać jak chcecie to piszcie jak nie to nie.

 

Już powiedziałem że ten temat musiał być założony oddzielnie.

 

 

Komputer kosztuje ok. 8 tysięcy, myślałem że drożej, na str. korbanka.

Kupię go bo i tak mi się po sezonie zwróci.

 

Tak ten komputer można zamontować do każdego kombajnu Claas.Do dominatora 106 też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

ARU

który rocznik tego kombajnu kupiłes i ile za nie dałeś?

jak można wiedzieć....

ile ma MTH, sprowadzony czy z Polski?

 

p.s gwarantuje że jesli kupisz ten boardinformator to i tak nie bedziesz go używał, zapytaj posiadaczy medionów wiedzą że to mają, ale to nie jest kolorowy cebis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja w sieczkarni mialem kiedy hektaromierz z adela (adel.pl) i liczył bez zarzutów a cena to ok 500 zł. jak chcesz cos lepszego to se kup muller elektronik ko0del unimat II, mam takiego teraz w sieczkarnie i tez działa bez zrzutów . koszt takiego to 400 euro, ale ma wiecej funkcji co adel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Rok 1992.

Dałem 135 tys.

Mth ok. 2500

Przyjechał z Polski, od typa co go w tym roku, przed żniwami sprowadził, a ja po żniwach od niego odkupiłem.

 

A ten hektaromierz z adel to jaki bo ja tam nie widzę takiego co by hektary liczył. Podaj jakiś link arturs860.

 

A ten niemiecki muller elektronik ko0del unimat II to gdzie go można kupić, bo byłbym raczej za niemieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

to już pełnoletnia maszyna,

nie bałeś się zaryzykowac to kiedys był najwiekszy kombajn claas a w niemczech nie kupili go raczej na 30ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Wiem że była to jedna z większych maszyn, ale cóż nowego za te pieniądze nie kupię, a ten model jak na swój wiek nie jest mocno wykorzystany. Aby mi kilka sezonów przechodził, bo mam chrapkę na Mediona.

Nie chcę nowego New Hollanda chociaż i jego zakup rozważałem.

Class wydaje mi się najlepszy. A na nowego mnie nie stać.

 

8 LAT TEMU KUPIŁEM STAREGO DEUTZ FAHRA Z NIEMIEC, Z ZAŁOŻENIEM ABY MI TEN ROK PRZECHODZIŁ.

CHODZI DO TEJ PORY I ŻADNEJ NAPRAWY W NIM NIE MIAŁEM, SILNIK DZWON, NIE DO ZAJE**NIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

to jest ten

adel kosztuje teraz 560 zl, to jest niby do opryskiwacza ale hektary dobrze liczy

ten niemiecki to ten muller a mozna go kupic na stronie

muller z vatem kosztuje 400 euro mam starsza wersje ale rozni sie tylko obudowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Co do zboża to mam 42ha u siebie i około 300ha na usługach.

Dzięki arturs860, za adresy stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jakby nie patrzec 342ha do wykoszenia jak piszesz tylko teraz módl sie lec do kościoła żeby żniwa trwaly dla CB z miesiąc bez rzadnego przestoju, a tak ogolnie przeczytałem temat od poczatku i jest chory bo zamaist sie czegos dowiedziec to piszesz jakies sierdu pierdu, jaki to Ty ważny i wogóle, daj na luz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

popieram kobra89 sierdu pierdu i nic więcej. BORDINFORMATOR był na sprzedaż niewdawno na allegro

Ma może ktoś z was na sprzdaż karte programującą BORDINFORMATOR ??

Aru bez obrazy ale usmiałem się z twoich postów <lol2>

Możesz kosić bizonem całe życie ale i tak znajdzie się na AF ze 100 użytkowników lepszych od ciebie

 

I żeby się nie czułeś taki ważny to mieszka niedaleko mnie gościu co kosi bizonem od 35 lat i jakoś wszystkich klijentów mu zabrałem zmienił nawet na claasa ale to nic nie dało a kosze tylko 5 lat bizonem

a tak na marginesie kombajnistom to się trzeba dobrym urodzić bo jeżeli kombajnista jest mamlas to nic z niego nie będzie !!

Co do tych 300 ha usług to jedna poważna awaria i jestś gotowy !

A no i nie wyobrażam sobie koszenia bez licznika normalnie poraszka jeszcze w stojącym zbożu to tak bo 30 min ha ale w leżącym to nie wiem jak bym to musiał liczyć

 

Jak by ktoś miał karte do sprzedania a mu nie potrzebna to proszę pisać

Ps. sory za błędy ortograficzne !!


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

nie sprawdzałem tego ale zamiast karty wystarczy w odpowiednie miejsce pryłóżyc magnes. Bo ta karta to kawałek plastiku z magnesem w jednym ,miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

no tylko gdzie go przyłożyć bo to jest dobiero pytanie :D


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja usługi koszenia naliczam od ha. i pomaga mi w tym licznik S111;

 

http://www.mescomp.com/cennik.html#

 

Polecam, prosty tani i zamawiajac go dokupiłem dwa uchwyty tak że teraz przekładam tylko sterownik z kombajnu do ciagnika.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Panowie pomóżcie mam bordinformator ale nie włącza mi się zielona lampka w prawym górnym rogu ta która sygnalizuje że zaczęło się przeliczanie hektarów. No i też nie pokazuje przejechanej drogi. Co może być przyczyną gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za włączanie tej lampki (położenie hedera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

wydaje mi się że ta lampka związana jest z podajnikiem pochyłym i czujnikiem wysokości


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

A wiecie moze gdzie jest ten magnes w tej karcie? Bo karty nie mam a borda musze ustawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj