Skocz do zawartości

Jaki ciagnik wybrać???


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich B)

 

Zamierzam zakupić ciągnik o mocy 80 -90km w cenie od 30 - 40 tys. Ciągnik ma spełniać funkcje pomocnicze. Głównie ma pracować z ładowaczem czołowym. Myślałem nad Massey Ferguson 3060. Proszę wszystkich użytkowników o poradę na temat zakupu a także o inne możliwe propozycje.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :lol:

Opublikowano

B) dobry wybór 3060 to popularny ciągnik,napewno będziesz zadowolony,jeżeli to była pierwsza myśl to tego się trzymaj,choć z drugiej strony przyjrzał bym się ofercie John Deere co ci proponuje w tym przedziale cenowym :lol:

Opublikowano

obecnie głównym ciągnikiem jest zetor 16145. mam tez i zetora 10145+tur 5 ale nie jestem z niego zadowolony i dlatego che go zmieni. myślałem właśnie nad MF 3060 gdyż ma to co mi jest potrzebne czyli szybka skrzynia jest dośc zwrotny i wydaje mi się że do ładowacza jest w sam raz.

Opublikowano

to istnieje taka możliwośc żeby przerobic skrzynie w tym ciągniku na szybką? zresztą i tak mam już go dośc po tym co z nim miałem i co przeszedłem. osobiście spodobał mi się MF 3060 i z tego co rozmawiałem z mechanikiem to według niego to są bardzo dobre ciągniki a w szczególności te starsze modele bo z tymi młodszymi to różnie bywa ale z tego co niektórzy mówią to różnie z nimi bywa.

Opublikowano

no właśnie o tej serii 3000 różnie mówią jedni chwała inni narzekają zresztą. deutz fahr tez fajny traktor i z tego co słyszałem to dobry ciągnik. A deutz fahr jakie tam ma wyposażenie bo pot tym względem to chyba MF będzie przodował a konfort też jest ważny podczas pracy.

Opublikowano

Deutz to prosty, mechaniczny traktor z wydajną hydraulika skrzynia 15/5 lub 18/6 (mój posiada dodatkowo biegi pełzające(20/5)) jak dla mnie jest bardziej komfortowy niz moje Zetory

wszystko wchodzi lekko bez zgrzytów i szarpaniny ponadto wspomaganie jest bardzo wydajne :D

O MF z tej seri mam takie zdanie poniewaz w mojej okolicy jakos ludziom one sie sypia min. mojemu wujkowi który posiada 3080 z 1987r w ciągu 6 czy 7 lat(dokładnie juz nie pamietam) był juz kilanaście razy rozbierany głównie coś ze skrzynią ale też pompe hydr wymienili koszty napraw pow. 20 000zł!!! No ale seria 600 i 300 są ok. :D

Opublikowano

Jak bierzesz ciągnik do tura to nawet sobie tyłka nie zawracaj MF (nie to żeby był zły ) ale zdecydowanie bierz JD ma rame i to sie liczy , bo z początku będzie ładnie pięknie a za pare lat zacznie się płacz że przecieki na połączeniu silnika ze skrzynią itd , jak do tura to na pewno ciągnik z ramą , no chyba że zamierzasz mało jeździć z tym ładowaczem czołowym to co innego

Opublikowano

jak go kupiliśmy to na wiosnę zaczął brać olej. Na jesieni padł podnośnik i hamulce remont około 2 tyś. Zimą remont silnika 3 tyś. w zeszłym roku na wiosnę padła pompa paliwowa i olejowa. koszt wymiany jakieś 600 zł. w zeszłym roku w żniwa ukręcił się wał korbowody. remont wyniósł jakieś kolejne 8 tyś. na wiosnę w tym roku remont żółwia kolejne 2 tyś. nie dziś to przez cały ten czas wy***ało mi ze 4 razu uszczelkę pod głowicą. każda wymiana jakieś 200 zł. w tym roku w żniwa również wy***ało mi uszczelkę pod głowicą oraz między skrzynią a tzw. skrzynią pośrednią. cały olej znalazł się na polu. może przesadziłem ze wydałem na remont 20 tyś ale jakieś 15 to na pewno. w tym roku zwiozłem jakieś 1,5 tyś belek okrągłych a w przyszłym szykuje się więcej dlatego szukam dobrego i szybkiego ciągnika to tura

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez radox
      Wyciek ropy z tej dziurki pod śrubą po rozgrzaniu wyciek się zmniejsza,jak to naprawić? Ktoś podpowie. Silnik Perkins. 


    • Przez oki39
      http://konedata.net/Traktorit/schluter.htm mam takie pytanie a zarazem temat do rozmowy o tych ciagnikach. Czy te pochylone szyby do produ czy to byl tylko taki wymysl czy one mial sprawiac ze kabina byla lepsza od innych?
    • Przez wiktr
      Witam Posiadam ciągnik yanmar af330 nie chce jechać do przodu czy tyłu posiada rewers na wysokich obrotach czasami złapie że pojedzie ale bez, sprzęgło wydaje się dobre, grubość tarczy nominalna co do oleju w skrzynie był nad stan. gdzie i czego szukać jeśli można prosić z jakimś zdjęciem. z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez DW88663311
      Witam 
      Mam problem z pacjentem lamborghini Premium 950DT.
      Miga kontrolka wykrzyknik w trójkoncie i neutral i nie załącza do przodu ani do tyłu.jest ktoś kto miał taki sam problem lub co moze byc przyczyną ?




×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v