Skocz do zawartości
rafal2511

Jaki ciagnik wybrać???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal2511    4

witam wszystkich B)

Zamierzam zakupić ciągnik o mocy 80 -90km w cenie od 30 - 40 tys. Ciągnik ma spełniać funkcje pomocnicze. Głównie ma pracować z ładowaczem czołowym. Myślałem nad Massey Ferguson 3060. Proszę wszystkich użytkowników o poradę na temat zakupu a także o inne możliwe propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :lol:

zenas    6

B) dobry wybór 3060 to popularny ciągnik,napewno będziesz zadowolony,jeżeli to była pierwsza myśl to tego się trzymaj,choć z drugiej strony przyjrzał bym się ofercie John Deere co ci proponuje w tym przedziale cenowym :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal2511    4

obecnie głównym ciągnikiem jest zetor 16145. mam tez i zetora 10145+tur 5 ale nie jestem z niego zadowolony i dlatego che go zmieni. myślałem właśnie nad MF 3060 gdyż ma to co mi jest potrzebne czyli szybka skrzynia jest dośc zwrotny i wydaje mi się że do ładowacza jest w sam raz.

Nikita_Bennet    100

no możesz jeszcze przerobić w tym 10145 skrzynię na tzw szybką chociaż ten ciągnik średnio się nadaje do tura bo spory jest gabarytowo (lepszy już JD2850 na węższych oponach).

rafal2511    4

to istnieje taka możliwośc żeby przerobic skrzynie w tym ciągniku na szybką? zresztą i tak mam już go dośc po tym co z nim miałem i co przeszedłem. osobiście spodobał mi się MF 3060 i z tego co rozmawiałem z mechanikiem to według niego to są bardzo dobre ciągniki a w szczególności te starsze modele bo z tymi młodszymi to różnie bywa ale z tego co niektórzy mówią to różnie z nimi bywa.

rafal2511    4

no właśnie o tej serii 3000 różnie mówią jedni chwała inni narzekają zresztą. deutz fahr tez fajny traktor i z tego co słyszałem to dobry ciągnik. A deutz fahr jakie tam ma wyposażenie bo pot tym względem to chyba MF będzie przodował a konfort też jest ważny podczas pracy.

MgrLukash    114

Deutz to prosty, mechaniczny traktor z wydajną hydraulika skrzynia 15/5 lub 18/6 (mój posiada dodatkowo biegi pełzające(20/5)) jak dla mnie jest bardziej komfortowy niz moje Zetory

wszystko wchodzi lekko bez zgrzytów i szarpaniny ponadto wspomaganie jest bardzo wydajne :D

O MF z tej seri mam takie zdanie poniewaz w mojej okolicy jakos ludziom one sie sypia min. mojemu wujkowi który posiada 3080 z 1987r w ciągu 6 czy 7 lat(dokładnie juz nie pamietam) był juz kilanaście razy rozbierany głównie coś ze skrzynią ale też pompe hydr wymienili koszty napraw pow. 20 000zł!!! No ale seria 600 i 300 są ok. :D

rafal2511    4

No ja podobnie mam z Zetorem gdzie niedługo koszt napraw przewyższy jego wartość i dlatego che go zmienić i szukam coś dobrego.

MgrLukash    114

Na ponad 3 i pół ponad oraz ok. 800mth mój wkład na części do tego ciągnika nie przekroczył 500zł :D więc chyba jest OK.

MgrLukash    114

20 000zł!!! To co w tym Zetorze się stało?!

Mówiąc szczerze ja spalania nie mierze. Ale na 100% nie spala więcej jak 62konny Zetor 5340...

Andrzej24871    12

Jak bierzesz ciągnik do tura to nawet sobie tyłka nie zawracaj MF (nie to żeby był zły ) ale zdecydowanie bierz JD ma rame i to sie liczy , bo z początku będzie ładnie pięknie a za pare lat zacznie się płacz że przecieki na połączeniu silnika ze skrzynią itd , jak do tura to na pewno ciągnik z ramą , no chyba że zamierzasz mało jeździć z tym ładowaczem czołowym to co innego

rafal2511    4

jak go kupiliśmy to na wiosnę zaczął brać olej. Na jesieni padł podnośnik i hamulce remont około 2 tyś. Zimą remont silnika 3 tyś. w zeszłym roku na wiosnę padła pompa paliwowa i olejowa. koszt wymiany jakieś 600 zł. w zeszłym roku w żniwa ukręcił się wał korbowody. remont wyniósł jakieś kolejne 8 tyś. na wiosnę w tym roku remont żółwia kolejne 2 tyś. nie dziś to przez cały ten czas wy***ało mi ze 4 razu uszczelkę pod głowicą. każda wymiana jakieś 200 zł. w tym roku w żniwa również wy***ało mi uszczelkę pod głowicą oraz między skrzynią a tzw. skrzynią pośrednią. cały olej znalazł się na polu. może przesadziłem ze wydałem na remont 20 tyś ale jakieś 15 to na pewno. w tym roku zwiozłem jakieś 1,5 tyś belek okrągłych a w przyszłym szykuje się więcej dlatego szukam dobrego i szybkiego ciągnika to tura

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się