Skocz do zawartości

Jaka prasa do MF 255


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

chciałbym się dowiedzieć czy jest jakąś prasa rolującą w której mf miał by w miarę lekko

służyła by głównie do prasowania słomy ale czasami tez siana

na youtube widziałem jak koleś c-330 prasował prasa rolującą wiec myślę że dla mf znajdzie się jakaś

Opublikowano

to że prasował c330 to tylko do filmiku bo nawet mf 255 jest za mały do prasy a co mówić c330. Rozejrzyj sie za pasową zmienno-komorową. Prasa zbija od początku i potrzebuje mniej mocy i belki bd w miare zbite przy mf255. Poszukaj na allegro albo w lokalnej gazecie w ogłoszeniach itp.

Opublikowano (edytowane)

widze ze kolega nie robił nigdy prasa zmiennokomorowa jezeli uważa ze jest lzejsza na ciagnik. w takej prasie ciągnik ma duzo ciężej niz w stałokomorowej. ta prasa zbija od poczatku dlatego proces dobijania trwa cały czas i ciągniknie nie odpoczywa. w staokomorowej dobicie jest przy końcu i dopuki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa

Edytowane przez patryk90
Opublikowano

to zmniejszasz zgniot odpowiednio do ciągnika. Spróbuj dobić bele stało komorową to pogadamy. Każdy ci powie że zmienno komorowa potrzebuje mniej mocy niż stało komorowa. Bela jest zbijana od początku i dlatego na końcu nagle nie okazuje sie że ciągnik jest za słaby żeby dobić bele. W zmienno komorówce od początku wiesz czy ukręcisz bele czy nie. A co do belowania to miałem przyjemność belować zmienno komorową i jest zdecydowanie lżej.

Opublikowano

widze ze kolega nie robił nigdy prasa zmiennokomorowa jezeli uważa ze jest lzejsza na ciagnik. w takej prasie ciągnik ma duzo ciężej niz w stałokomorowej. ta prasa zbija od poczatku dlatego proces dobijania trwa cały czas i ciągniknie nie odpoczywa. w staokomorowej dobicie jest przy końcu i dopuki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa

 

Posiadam zmiennokomorową i według mnie ciągnik ma lżej z taką prasą. "dopóki komora sie nie napełni ciągnik prasy nie odczuwa" - tak, ale po napełnieniu to silnik dostaje ładny wycisk. Zmiennokomorowa ma podobne zapotrzebowanie na moc przez cały proces formowania, dzięki temu silnik tak mocno jej nie odczuwa. Poszukaj sobie testów stałokomorowej i zmienno, np. w Agromechanice.

Opublikowano

Tak jak kolega @rafal4610 napisał tylko prasa zmiennokomorowa, Innej nie bierz pod uwagę ,Zmiennokomorowa potrzebuje mniej mocy bo nawija od początku i niema efektu ugniatania pod koniec tak jak stałokomorowe ,Czytałem kiedyś testy i moja opinie na tym opieram . Mam prasę na walcach 120X120 i ciągam ja C 360 3P. Dosłownie ciągam bo to nie jest praca, a na dobijaniu to ciągnik staje a nawet gaśnie :( Teraz bee śmigał MF 3080 i będzie bez problemu i bez przeciazenia ciągnika.Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze

Opublikowano (edytowane)

ja miałem w użytkowaniu taką i taka prasę i troche o tym wiem. zgodze sie że jezeli ustawisz cisnienie odpowiedznio do ciągnika to i pciągnie ją 20KM. ale jaka jest jakośc balota. miałem zmiennokomorowa krone. i pieknie zbijała ale 80 KM to ją czuło. znajomy miał podobną i sie chwalił ze jego mniejszy ciągnik i daje rade ale co z tego jak w srodek beli nogi mogłes wsadzic

 

''Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze''

 

kolego ja jak podczepiłem do swojej zmiennokomorowej c-360(ciągnik był po kapitalnym remoncie) to była rzeź. dobiła bele do 1,10 i sie woda zagotowała a wcześniej df 2,30 bez problemu jeżdziła choć też nie miała lekko

Edytowane przez patryk90
Opublikowano

ja miałem w użytkowaniu taką i taka prasę i troche o tym wiem. zgodze sie że jezeli ustawisz cisnienie odpowiedznio do ciągnika to i pciągnie ją 20KM. ale jaka jest jakośc balota. miałem zmiennokomorowa krone. i pieknie zbijała ale 80 KM to ją czuło. znajomy miał podobną i sie chwalił ze jego mniejszy ciągnik i daje rade ale co z tego jak w srodek beli nogi mogłes wsadzic

 

''Kolega robi zmiennokomorowa i pracuje z ciągnikiem C 360 i jest bardzo dobrze''

 

kolego ja jak podczepiłem do swojej zmiennokomorowej c-360(ciągnik był po kapitalnym remoncie) to była rzeź. dobiła bele do 1,10 i sie woda zagotowała a wcześniej df 2,30 bez problemu jeżdziła choć też nie miała lekko

o ile wiem to krone nie robił pras pasowych tylko łańcuchowe. I jeśli dałeś taki zgniot jak do 80KM to sie nie dziwie. I każdy ci powie że w zmiennokomorowej jest lżej ;) A wracając do tematu to do mf255 myśle że dobra będzie jd 545.

Opublikowano

MF 255 potrafi poukręcać wałki w sipmie clasic w farmie 1 też więc nie widzę problemu aby prasować takim ciągnikiem. Użytkuje taki zestaw w sipmie clasic urwał się jeden z dolnych walców a po kilku latach prasowania siadła przekładnia główna ukręcony wałek. W farmie 1 urwany wałek ten na sprzęgle kłowym dopiero modernizacja do modelu farma 2 pozwoliła normalnie pracować. 70 konny traktor załatwi sipmę bardzo szybko.

Opublikowano

Moim zdaniem jesli prasa do mf 255 to pasowa lub lancuchowa,lecz ze wskazaniem na pasowa bo jest zmiennokomorowa jest lzejsza konstrukcja prasy bo na mokrych lakach tez to sie liczy.nalezy tylko uwazac przy kupnie tak aby pasy byly jeszcze nie przeparciale tak aby na tych pasach poznac maszyne a nastepnie je wymieniac.co do lancuchowych jesli kupywac to moim zdaniem krone .

oczywiscie tak trzeba wybierac zeby prasa miala aparat do siatki bo mf 255 dlugo ci nie popracuje pod obciazeniem ponad minute

Opublikowano (edytowane)

Jeśli prase to tylko zmiennokomorową bo w stałokomorowej będzie miał za ciężko. Do stało komorowej to potrzeba sporo mocy albo bele słabo dobijać ale nie wiem czy wtedy to ma sens...

Edytowane przez rafal4610
Opublikowano

ja do mf255 czepiam prasę Deutz Fahr GP51o i radzi sobie bez problemu ze słomą czy z sianem hektar spokojnie zrobię w 40min a do sianokiszonki też sobie radzi trochę wolniej 1ha/1h 10min -1h 20min

ale ja prasuję praktycznie tylko sobie, zgniot osiąga dosyć duży czasami jak siano łąkowe to zetor z przednim turem (udzwig ok 950kg) miał co robić

Opublikowano

Mam podobny dylemat,otóż planuję do Ursusa c360 3p kupić Feraboli entry 120, według danych ma zapotrzeb.na moc 40KM. Praca byłaby w słomie głównie i nie zarobkowo.

Opublikowano

powiem tak że jestem szczęśliwym użytkownikiem prasy blanchot 250 stało-komorowej pasowej ciągam ją starą poczciwą 60-tką (dodam że w oryginale silnik od nowości) na liczniku ma niecałe 6000mth i jest to mój pierwszy sezon z belarką i jestem zdziwiony że 60-tka tak sprawnie daje sobie radę faktem jest że robię tylko na sucho i siano i słomę ale bele są jak na moje potrzeby dobrze dobite i na tyle że w ursusie 2812 przy załadunku podrzucało tył do góry nie dużo ale jednak a dodatkowo z tyłu wisiało 200kg także myślę że zgniot nie jest najgorszy a ciągnik nie ma aż tak ciężko jak myślałem wiadomo przy dobijaniu jak jest grubo siana to ma ciężej ale przecież ja robię tylko do siebie i nie na usługi teraz czekam na żniwa i zobaczymy jak będzie szło w słomie

dodam że mój kolega ciąga sipme zieloną Case-em 585xl i w sianie nie ma widocznej różnicy pomiędzy moimi a jego belkami

reasumując do małego ciągnika najlepsza jest prasa pasowa zwg. na małe zapotrzebowanie na moc i nie przeciążanie silnika ale każdy orze jak może

Opublikowano

ja do mf255 czepiam prasę Deutz Fahr GP51o i radzi sobie bez problemu ze słomą czy z sianem hektar spokojnie zrobię w 40min a do sianokiszonki też sobie radzi trochę wolniej 1ha/1h 10min -1h 20min

ale ja prasuję praktycznie tylko sobie, zgniot osiąga dosyć duży czasami jak siano łąkowe to zetor z przednim turem (udzwig ok 950kg) miał co robić

Jakie to bele? 120 x120? Siano 950 kg :blink: . No jeśli takie bele to takiego wyniku to jeszcze nie widziałem..

A co do wydajności to pisz ile szt za godz a nie ile minut ha , a nie wiadomo co tam masz na tym ha..........

mf 255 to raczej tylko na swoje potrzeby może trochę pobelować i najlepiej pasówka typu JD 570

Opublikowano

Jakie to bele? 120 x120? Siano 950 kg :blink: . No jeśli takie bele to takiego wyniku to jeszcze nie widziałem..

A co do wydajności to pisz ile szt za godz a nie ile minut ha , a nie wiadomo co tam masz na tym ha..........

mf 255 to raczej tylko na swoje potrzeby może trochę pobelować i najlepiej pasówka typu JD 570

jak chcesz wydawać takie nie mądre komentarze to wpierw poczytaj, prasa DF GP510 to prasa 120x150, nie stwierdziłem że belka waży 950kg tylko że zetorek miał co podnosić, a jeśli chodzi o jakie to siano to trawa siana dobrze zgnieciona belka ma swoją masę :) , a prasę mam głównie na swoje potrzeby słoma, siano i sianokiszonka (koniczyna i strączkowe), ale do słomy lata taksamo na wynajm a ilość bel na h jest uzależniona także od słomy ale wacha się w granicy14-18bel/h (przy słomie i sianie) (ok 10-14 bel/h przy sianokiszonce) oczywiście przy współpracy z MF 255

Opublikowano

Skoro piszesz że ma udzwig 950 kg i ma co robić z tym sianem to jak to rozumieć ? 950 kg dzwiga a tego siana za bardzo nie chce to ile waży ta bela ? Coś od rzeczy piszesz to jak cię zrozumieć ??? :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrass
      Witam. Będę podpisywał wniosek na ochronę środowiska na prasę zwijająca i jeszcze planuje szybki zakup na żniwa albo poczekać i zimą kupić ale mam kilka wycen i propozycji maszyn z placu.  Będę prasował wyłącznie słomę 2500 balotów rocznie aktualnie posiadam nh br6090. Doradzcie. Zastanawiam się nad Fendt rotana 180 netto wersją bez noży a 195 tys z nożami dostępne na placu odpowiednik MF te same pieniądze. Jest kilka takich maszyn w okolicy. Mchale V6 750 też kilka w okolicy jest. Cena 195 tys ale ciężko znaleźć już coś gdzieś są ale za 205 tys. Nh roll belt 150C za 187 tys też w okolicy kilka jest takich pras. Myślałem jeszcze nad Krone pasowa jest jedną sztuka niedaleko mnie. Znajomy handlowiec namawia mnie na Claas variant 560rc w cenie 190tys. Tak naprawdę wszystkie prasy w podobnej cenie około 200 tys. Tylko która według was najlepsza może ktoś ma z tych modeli i coś szczerze powie bo takto każdy chwali swoje w większości 
    • Przez Belarus820
      Witam
       
      Proszę mi o udzielenie informacji na temat prasy rolującej GALLIGNANI.
       
      Czy nadaje się ona do sianokiszonki.
      Z góry dzięki.
    • Przez Karol193
      Witam! 
      Potrzebuję opinii i rady jaką prasę zwijającą kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze. Do tej pory pracowałem Sipmą farma II.  Którą z tych trzech pras byście wybrali? Mchale f 5500, New Holland Roll Belt 150 czy Kverneland 6716. Wiem że to są trzy zupełnie inne i różniące się  prasy ale akurat te mnie interesują. Dodam że robię ok 1200 bel słomy , ok 100 suchego siana, ok 900 sianokiszonki i ok 100 kiszonki z łubinu i sadareli.  Kto może niech się wypowie i doradzi.
      Pozdrawiam!
    • Przez Franciszek_Gajewski
      Witam
      Aktualnie jestem w trakcie robienia modelu prasy feraboli ff55h, jeżeli ktoś takową prasę posiada, prosiłbym bym o pare fajnych fotek pod prostym kątem, i z ukrytych zakamarków, z góry dziękuję :)
    • Przez solo65
      Witam. Tak jak w temacie, szukam prasy rolującej do 75 km. Prasa głównie będzie prasowała siano i słomę. Budżet ok 15tys zł.
      Pasówka czy łańcuchowa? Polska czy zagraniczna? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v