Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wyrzyk21

Co po kukurydzy ?

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

anticius    0

Najlepiej to chyba mulczer-talerzówka/gruber- pług, ale jak chcesz jak najtaniej uprawić pole to wystarczy w sumie zaorać

b0gdan    85

Gruber sprawdza się tylko wtedy gdy pole jest czyste, ale jeśli po polu harcowały dziki to będzie męka nie praca. Talerzówka sprawdza się najlepiej

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja po kukurydzy tylko raz gruberem i zasiałem pszenice :D plon był dobry ... tylko zwierzyna dużo zjadła ;[

rafalkom555    13

najlepiej to pług :D po zbiorze kukurydzy nie ma zbyt wiele czasu na sianie oziminy, więc po co jechać gruberem lub talerzówką i zaraz orać ;[

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie terminy gonią ;[ a własnego doświadczenia wiem że nie ma co pola głaskać :D i tak urośnie i tak ;[

rino    1

Hmm niby urośnie ale jak jest duzo resztek np pozostałosci po dzikach lub jak kuku byla koszona wysoko (ok 30-40cm) bo tak tez sie kosi to juz ja to widze jkak to ktos zaorze na razowke a potem agregatem wjedzie i wszystko powyciaga na wierzch, wiec ja polecam talerzówke a jak nie ma szkod po dzikach to gruber.

Jarecki21    17

Talerzówka, nawóz i siew agregatem z broną wirnikową. W ubiegłym roku tak zasiana przenica dała najlepsze plony.

Bogdanek    0

Talerzówka powinna się najlepiej sprawdzić w twoim przypadku. wyrzyk21 chyba sam masz również doświadczenie w tym temacie, czy się mylę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować