Skocz do zawartości
jankowski17

zetor 7245 a 7745 różnice

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jankowski17    2

witam wszystkich mam do was pytanie czym sie rozni zetor 7245 od zetora 7745 i nie chodzi mi o wyglad tlko parametry itd. czekam na odpowiedzi. POZDRAWIAM

adikpl1    179

Właściwie to były wersje z Turbo przeznaczone na zachód mające 77KM. Wersja bez Turbo ma prawie 70KM. 7745 Turbo jest odpowiednikiem 7340 a zwykły 7745 - 6340. Od 7245 (ma 62,5 KM, odpowiednik 5340 ) różnią się tym że posiadają hamulce tarczowe tak jak w nowszych. Chyba jest także jakaś różnica w kabinach

Wiadomość z agroFakt.pl

mirasek    7

Silniki w tych Zetorach różnią sie pojemnością, w 7245 jest 3.6 litra, w 7745 jest 3.9 litra. Moc odpowiednio 66KM i 73KM (w wersji 7745 Special z turbo 81KM). 7745 ma większy wydatek pompy hydraulicznej i większe koła od 7245.

zetortoja    0

Aktualnie to i mi bardziej się podobają 7745 . Nie wiem jak w 7245, ale w 7745 jest orbitroj, który znacznie ułatwia kierowanie, nie co wspomaganie zwykłe na tłok.

zetortoja    0

A u mnie jest, bo nie dodałem iż to jest 7745 turbo. Bardzo mi się podoba tak turbinka idzie. Milo posłuchac. :(

mirasek    7

Też lubie ten gwizd turbiny, czasami nawet wyłącze radio i otworze szyberdach :( Tylko pamiętaj żeby motoru z turbo nie gasić bezpośrednio z wysokich obrotów tylko uspokojony...

adikpl1    179

Bo turbina jest rozpędzona i gdy gasisz ciągnik z wysokich obrotów to ona jeszcze pracuje i nie ma smarowania i parę tysiaków w plecy. U mnie takie zetory nazywają "gwizdołkami". :(

zetortoja    0

A może ktoś mi jeszcze powie, od jakich obrotów nie wolno bezpośrednio gasic ciągnika z turbo??? Jaka jest granica???

zetor6340    1

Coz troche odswierzam topic-a poniewaz nie ma sensu zakladac nowego. Otoz ogladalem ostatnio sobie na allegro zetorki 7245 i cos mnie strasznie intryguje...kolega Bamboocha ma takiego zetora na kolach przod 24 tyl 34...wyglada ladnie ciagnik jest poziomy.natomiast ten http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B11321 nie ...zagadalem do kolesia majacego taki ciagnik i odpisal mi maila ze to sa z przodu 24 tyl 28 i ze tylko 7745 mialo tyl 34...na tractor data pisze jak byk ''zetor 7245 przod 24 tyl 34'' Gdzie tu logika? jak to jest ze zgraniem predkosci ? takie same kola przod a rozne z tylu? czy ktos potrafi to wyjasnic ? i zarazem uspokoic moja nienasycona ciekawosc? dodam ze te zetory z tymi zekomo 28 maja dziwnie duzo miejsca pod blotnikiem tylnim i maski lekko patrza ku gorze.. Pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam na odp

mirasek    7

Dwóch znajomych ma Zetory 7245 i z tyłu koła 28 czy 30 cali, napewno nie 34. Tak samo mój ex 7211.

Wg konedata 7245 ma z tyłu 16.9-30 i z przodu 11.2-24, a 7745 ma 16.9-34 i 12.4-24 czyli szerszy i wyższy balon z przodu, więc to by sie zgadzało.

Aha, nie jestem tego pewnien ale jeden z tych znajomych ma z tyłu 16.9-28, jakiś czas temu założył 11.2-24 i nie zgrywają mu sie napędy (przód ciągnie szybciej) poniewarz z przodu powinne być 11.2/ileś tam-24, czyli z niższym balonem (profilem).

zts    1

Najlepiej sprawdzić w katalogu części, są tam podane warianty ogumienia. Na eksport często dawano wyższe koła.

jankowski17    2

nie rozumiem tzn jakbym np w zetorze 7245 wsadzilbym wieksze kola to nie moze mi sie zgrywac naped tzn ze przednia lub tylnia os bedzie sie krecic szybciej ??

mirasek    7
nie rozumiem tzn jakbym np w zetorze 7245 wsadzilbym wieksze kola to nie moze mi sie zgrywac naped tzn ze przednia lub tylnia os bedzie sie krecic szybciej ??

Możesz dać wyższe ale z przodu i z tyłu, i tylko takie aby proporcja obwodu tocznego kół przednich i tylnych była taka sama jak na oryginalnych oponach. A znajomy o którym napisałem wrzucił nieco większe koła tylko na przód (bo takie akurat miał), dlatego napędy mu sie gryzą i 4x4 włącza tylko wtedy jak gdzieś utyka na tylnym. Mogłem tylko coś pomieszać z rozmiarami bo nie pamiętam tego dobrze.

zetor6340    1

no i z nowu sie zatrzymalem w toku myslenie.....Konedata podaje z tylu 30 a twoi koledy jak i zetorki z allegro maja z tylu 28......Zabawa w profile kol przednich ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez amix
      Witam!!! Od niedawna posiadamy Zetora 7245 i w tym roku, po dopłatach planujemy wymienić opony przednie na 12.4/r 28 bądź 13.6/r 28 może zaszaleć i kupić 14.9/r 28 , a aktualnie mamy 9.5/r 28 i oto moje pytanie: Czy zgra się przód z tyłem? Dodam jeszcze, że z tyłu mamy 13.6/r 38, które również planujemy wymienić na 16.9/r 38, ale to już na następne dopłaty :angry:
    • Przez Pele94
      Witam. w kilku zdaniach przedstawię mój problem : 
      Ostatnio przeprowadzaliśmy remont skrzyni biegów oraz tylnego mostu w 7211, po złożeniu całego ciągnik   i przeprowadzeniu wszelakich prób wszystko działało jak należy , każdy bieg, wałek wom , podnośnik oraz pozostałe podzespoły. 
      Dziś niestety okazało się że coś poszło nie tak mianowicie nie działa wałek wom ani pompa, Dzwigienka załaczająca wałek wom oraz pompę ( ta po lewej stronie przy nodze )  ''Lata luźno'' bez żadnego oporu czy na włączonym silniku czy na zgaszonym ,  po odkręceniu wodzika widać że listwa przesuwa się bez żadnego problemu ale żadnej pozycji nie załącza, zauważyłem jedynie że działa w w pozycji ( wałek wom zależny od  skrzyni biegów ) wtedy wałek wom się kręci na każdym biegu  ale pompa i tak nie działa. W pozycji tz. luz z tyłu ciągnika wałkiem można swobodnie ruszać , po włączeniu na pozycje np. pompa oraz wałek wom wałkiem z tyłu nie można ruszyć ponieważ pompa robi ciśnienie i ciężko idzie ręką ruszyć. Więc wydaję mi się że  dzwignia załącza wszystkie pozycje jak się należy ale  nic nie działa. Regulowałem już linkę od tz sprzęgła 5 min ale to nic nie dało . Teraz linkę  całkowicie odłączyłem   .
      Wszystko działało bez zarzutów a teraz jest tak jak by cały czas sprzęgło było zaciągnięte 
      Problemem może być sprzęgło Wom ?  ( oglądaliśmy tarczę oraz łopatki były w dobrym stanie ) 
      Dziękuję za pomoc.