Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam masseya fergusona 6465 silnik perkins przekładnia dyna 6 2005r 

Problem polega na tym że rewers szarpie był u mnie jeden mechanik nie pomógł drugi powiedział aby zakupić nowy elektro zawór co zrobiłem założyłem go nadal nic nie pomogło może jest delikatnie lepiej ale to nadal nie to jak powinno być ciągnik na ogół nie chce przejść kalibracji wyświetla się błąd t2.13 rozmawiałem z jeszce jednym mechanikiem który powiedział że może podjąć się próby wymuszenia w jakiś sposób tej kalibracji ale powiedział że miał takie przypadki ze przekładnia po tym wymagała remontu nie wiem co teraz robić czy ryzykować czy ktoś wie co zrobić aby ten błąd zniknął czy ściągać tego mechanika i najwyżej zrobić remont przekładni czy pozbyć się tego ciągnika 

Opublikowano

w necie znalazłem takie coś 

🔍 Możliwe przyczyny błędu T2.13:

  • Nieprawidłowe napięcie zasilania modułu transmisji.

  • Uszkodzenie lub przerwa w obwodzie związanym z modułem transmisji.

  • Błąd komunikacji pomiędzy modułem transmisji a innymi modułami sterującymi.

  • Uszkodzenie samego modułu TCU.

🛠️ Zalecane kroki diagnostyczne:

  1. Sprawdź napięcie zasilania modułu transmisji – upewnij się, że napięcie mieści się w zalecanym zakresie.

  2. Skontroluj okablowanie i złącza prowadzące do modułu transmisji pod kątem uszkodzeń, korozji lub poluzowanych połączeń.

  3. Przeprowadź diagnostykę komputerową za pomocą odpowiedniego interfejsu diagnostycznego, aby odczytać dodatkowe kody błędów i dane bieżące.

  4. Skonsultuj się z autoryzowanym serwisem Massey Ferguson w celu dokładnej diagnozy i ewentualnej naprawy modułu TCU.

Opublikowano

Witam i doszłeś przyczyny tego błędu kalibracji T2.13 bo ja mam też z tym problem i jestem na dobrej drodze by to naprawić prawdopodobnie zwarcie zasilania na module autotronick 5

Opublikowano

Witam i problem rozwiązałeś z tym ER 2.13 jak tak to powiec co było bo ja podejrzewam problem natury elektronicznej komunikacji autotronick 5 z licznikiem albo problem z wiązkom 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam w Mf 6480 dynashift rozłącza jazdę gdy ciągnik się nagrzeje ciśnienie pozostaje 17bar na wszystkim kody błędów 218 i 222
      mial ktoś podobny przypadek czujnik dźwigni zmiany biegów wymieniony 


    • Przez Rolnik8888
      Witam mam problem z podnośnikiem mianowicie świeca się dwie diody jak na zdjęciu podnośnik nie reaguje ani na podnoszenie ani na opuszczanie od czego zacząć ciągnik MF 5455

    • Przez zbyszekku
      dotyczy mf 6160 ale ten zawór występuje w większości chyba MFow z tych lat

      Mam taki objaw ze jak traktor postoi to olej spływa i zapowietrza się sprzęgło i hamulce.
      Do pompek hamulcowych idzie przezroczysty przewód i widać ze jest pusty bez oleju
      podejrzewam zaworki zwrotne albo jakąś nieszczelność i ciągnie powietrze
      kiedyś musiał postać 2 tygodnie żeby się zapowietrzył a teraz to juz kilka godzin wystarczy
      i teraz pytanie na schemacie są 2 zawory zwrotne poz 2 i poz 18
      18 jest nierozbieralny i wg serwisówki on odpowiada za 0.7 bara do odpowietrzania pompek
      2 to chyba 5 bar na chłodnicę ale tez możne spuścić olej w powrót

      17 bar jest poprawne wszystko co ma działać działa 

      tylko na postoju to spływanie oleju 
      ktoś się spotkał z takim objawem i wie co to za przyczyna?
      gdzie szukać?

    • Przez chrap17
      Witam wszyskich..
      Może głupie pytanie, ale potrzebuje pomocy w lokalizacji odmy olejowej w Massey Ferguson 6140 rok 1997.
      W pokrywie zaworów jest tylko weżyk który schodzi na doł ciagnika i tyle.. 
      Pytam dlatego że mam objawy zapchanej odmy..
      Silnik po kapitalnym remoncie i wypluwa mi olej uszczelka z przodu pokrywy rozrządu.. tak jakby cisnienie sie tworzyło w komorze korbowej. 
      Szukam jakiej kolwiek przyczyny. Może ktoś z was miał podobny problem..
    • Przez Zbigniew211
      Witam, pisze z prośbą o jakieś wskazówki, co do tego jak wyjąć ten sworzeń. Massey 3090. Zrobiłem ściągacz to pęka śruba przy spawie albo łożysko. Grzenie Palnikiem tez nic nie pomogło. Przeczytałem że śruba do sworznia powinna wchodzic 16, u mnie jest to 14 czy to moze znaczyc ze ktos tam wcisnał jakis zamiennik i teraz nie da sie go ruszyc? Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc bo nie wiem co robic.








×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v