Kubos43

Massey Ferguson 5709m

Polecane posty

Kubos43    0
Napisano (edytowany)

Cześć, co myślicie o modelu 5709m, stoję przed zakupem nowego ciągnika i potrzebuje opinii o nich 

czy spotkaliście jakieś wady i minusy? 
jakieś mocne plusy tych ciągników? 
Ciągnik miałby być na dyna4 jako główny na gospodarstwo do 40 hektarów, gleby średnie, maszyny do uprawy 3 metrowe gruber,  agregat uprawosiewny itp. 

Edytowano przez Kubos43

karat7    35

Za lekki i za słaby podnośnik do maszyn 3m. Ja też myślę nad 5710M i 5s115 ale jako pomocniczy i do tura na 50 ha. U mnie jako główny chodzi MF 5465 120-130 km z gruberem Unia 3m , to na średnich glebach uprawia dobrze , ale na ciężkich to dyszy. Mam jeszcze 4708 85 KM to nadaje się tylko do opryskiwacza i rozsiewacza, w transporcie  tragedia.

karat7    35

Ciągnik jest w miarę silny tylko na wolnych biegach. Pod górkę to nawet opryskiwacza 1700 litrów  ledwo ciągnie i trzeba redukować . To 3 cylindry 3,3 litra szału nie ma.

Kubos43    0

Z maszynami daje narazie rady massey 3090 ale to na 6 garowym silniku, czasami trzeba trochę redukować 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sebana2024
      Witam, czy orientuje się ktoś pod które wyjście co jest podłączone w mf 390 

• Przez Karolek132
      Witam mam do założenia nową instalację elektryczną i potrzebuje schematu ma ktoś może ?
    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?

Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
    • Przez pierzo
      Czy ktoś z Was miał problem z oponami Trelleborg w ciągniku rolniczym - opony od nowości miały 7mm różnicę średnicy przez co podczas jazdy traktor skacze. W ubiegłym roku uznano reklamację na 1 z opon i ta opona została wymieniona na nową.  Po wymianie po miesiącu problem powrócił. Ponownie zgłosiłem reklamację- podczas pomiarów okazało się, że wymieniona opona jest również 7mm różnej średnicy. Obecna reklamacja została odrzucona mimo tych samych wadliwych parametrów opony. Viągnik skacze podczas jazdy i poruszanie się po drogach publicznycznych z większymi prędkościami jest mocno uciążliwa. Firma Trelleborg powinna pilnować jakości produktu, a okazuje się, że nie stać ich nawet na odesłanie odpowiedzi ws. odrzucenia zgłoszenia. Jednym razem dostałem informację, że norma odchyłu jest 5 mm, a następnie przy 7 mm jest w normie. Faktem jest, iż już znalazłem kilka osób mających ten sam problem z oponami tej firmy.
    • Przez WitusS
      Witam, orientuje się ktoś może jak skalibrować sprzęgło w massey ferguson 5425 dyna4? Bo jak na tą chwilę, nie da się po prostu płynnie ruszyć bez szarpnięcia.. regulacja na pokrętle od biegów nic nie daje. Z góry dzięki za pomoc
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj