Dawidcase885

Claas mercator 60

Polecane posty

Witam panowie czy na panewkach drewnianych  wytrząsaczy    może być luz na boki ? . Góra dół nie ma 

IMG_20240527_205738.jpg

1kris1    38

lekkie luzy są ok. jak tłucze -wymiana panewki. gorzej jak jest wał wyslizgany(wytarty) w miejscu panewki.

wojtal24    2547
1kris1 napisał:

lekkie luzy są ok. jak tłucze -wymiana panewki. gorzej jak jest wał wyslizgany(wytarty) w miejscu panewki.

pewnie tak jest lub skrzywiony lekko i biję na boki

Dawidcase885 napisał:

Witam panowie czy na panewkach drewnianych  wytrząsaczy    może być luz na boki ? . Góra dół nie ma 

IMG_20240527_205738.jpg

tam po bokach powinny na wale być takie podkładki zdejmij te panewki i w miejscu panewek pomierz wal w koło w kilku miejscach po obwodzie jak będą różnice to wal do wymiany

ZETOR TEAM

Pigmei    1872

Przeczytaj jeszcze raz, ma luz panewek na boki a tam żadnych podkładek nie ma.

Dopóki wytrząsacz nie ociera o sąsiedni wytrząsacz lub ścianę to może tak być. To są już w sumie zabytkowe kombajny i ich zużycie nie powinno być zaskoczeniem.

ma123    28

A pytanie takie kupował ktoś z was nowe wały wytrzasaczy bo moje już dosyć konkretnie wytartę oglądałem parę używanych i nie ma nic ciekawego natomiast nowe nie są drogie tylko słyszałem że mogą się różnić wykorbieniami nawet tego samego producenta 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dawidcase885
      Witam panowie mam dosyć duży luz na panewkach wytrząsaczy na boki . Da się coś z tym zrobić ? jakieś podkładki albo coś . Na nowej panewce też jest luz 
    • Przez simer
      Witam jako ze żniwa coraz bliżej zaczynam prace przy kombajnie,zacznę od tego ze jest to claas dominator 88sl z silnikiem perkins i w tamtym roku został zakupiony. Początkowo kosiłem nim bez żadnych problemów ale z czasem na wolnych obrotach silnik zaczął schodzić z tych obrotów, szczególnie było to uciązliwe jak sypałem zboze na przyczepę i trzeba było kawałek ruszyć do przodu lub cofnąć silnik zaczynał spadać z obrotów i zeby nie zgasł musiałem lekko pociągnąć dzwignię gazu do siebie w poźniejszym czasie juz pod koniec zniw jak kombajn stał na wolnych obrotach z wyłączoną młocarnią silnik potrafił zgasnąć jak załączyła się sprężarka klimatyzacji. Dodam ze na pełnych obrotach ten problem nie występuje silnik pracuje normalnie nie dymi,filtry paliwa i powietrza oczywiście były zakładane nowe. Gdzie szukać przyczyny w pompie wtryskowej?Miał ktoś moze taki problem?
    • Przez Harasek
      Witam przymierzam się do założenia klimatyzacji do dominatora 76 zastanawiam się nad klimatyzacją dachową na wodę bądź nad zestawem ze sprężarka z allegro mógłby ktoś mi doradzić którą wybrać ?? Może ktoś ma dachową klimatyzację na wodę i mógłby się podzielić opinią z góry bardzo dziękuję 

• Przez krowazie
      Witam czy heder od lexiona będzie pasować po przeróbkach do claasa dominatora 88 ??? Bo mam okazję kupić heder i nie wiem czy będzie pasować a handlarz twierdzi że tak. Dzięki za odpowiedzi 
    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj