Zaloguj się, aby obserwować  
anuleczka

proba krecona

Polecane posty

anuleczka    0

Napiszcie mi jak mam dokonac proby przy zamiarze wysiewu 3,5 kg/ha rzepaku siewnikiem Poznaniak o szerokosci roboczej 3,0 m.

david85    1

musisz znać najpierw rozmiar ogumienia w siewniku żeby wiedzieć ile obrotów robić a tak w ogóle to najpierw ustawiasz według tabeli siewnika i dopiero sprawdzasz czy dobrze wysiewa B)

pasjonat36    0

A więc;

hektar = 100m x 100m,

hektar = 10000m2 : 2,8 metry(szerokość robocza siewnika zmniejszona poprzez nakładanie się przejazdów)

do zasiania hektara potrzeba ok 350 metrów przejazdu siewnikiem

te 350 m dzielisz przez obwód koła

np 350m :1,5m = wyszło około 233

możesz ten wynik proporcjonalnie zmniejszać.

Nie jest to oczywiście dokładne, jest to tak na chłopi rozum, zależy jak nakładają się przejazdy, szerokość poprzeczniaka ale jest to jakaś metoda jeśli będziesz konsekwentnie trzymała się pewnej liczby obrotu to będzie jakiś punkt zaczepienia.

Najlepiej jak kolega mówi sprawdź tabele. W necie jest takich dużo to bardzo popularny siewnik.

Happiness is easy

Wiadomość z agroFakt.pl

S-Piotr    57

Lub mierzysz obwód koła (opona 16)to 2,2m to x szerokość siewnika np.3m =6,6mkw tyle siewnik obsiewa gdy koło obróci się 1raz I teraz 10000 : na 6,6 to da wynik 15,1 tyle razy kręcisz kołem a to co wyleci z siewnika jest na 1ar .

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

felek81    2

100 : obwód koła : szerokość siewnika = obroty koła na ar

Edytowano przez felek81

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez nunu85
      uzywa ktos siewnika ze standardowymi redlicami stopkowymi i ma przy nim zamontowane kółka kopiujaco-dogniatające?
      jak idzie robota w takim zestawie?
      Mam obawy, czy ni ebedzie sie zapychało, bo i to kółko swoje waży i redlice trzeba nieco dociągnąc na spręzynie, wiec moze być ciężko, zeby owa redlica przeskoczyła górą nad jakimis resztkami pozniwnymi/słomą i w konsekwencji masyna moze sie łatwo zapychać.
      taka jest moja hipoteza, mam racje?
      Potwierdzi ktos/ zaprzeczy.
      Prosze o ypowiedzi uzytkowników takich zestawów, bo hipotezy snuć to ja tez sobie moge, ale nic z tego nie wyniknie.

skad pomysł dołozenia kółek?
      otóz w tym roku u nas jest niemiłosierna susza, nie padało chyba od lipca i wschody rzepaku (nie tylko ja, ale i wiekszosc rolników) mamy kiepsciutkie, a na glinianych górkach to prawie nic nie widac.
      Jedyne pola, gdzie jako tako to wyglada to takie, gdzie było uwałowane po siewie lub było siane własnie z tymi kółkami, wiec jest namacalny dowód, ze sie sprawdzają.
    • Przez Gelo2104
      Witam.
      Stałem się użytkownikiem 2,5ha ziemi, która trzeba obsiać. Poprzedni gospodarz(mój tato) w zasadzie do wszystkiego najmował. Jak wiadomo mizerny zysk stał się kosztem. Dlatego na dzień dobry chciałbym kupić siewnik. I tu pytanie jaki i jakiej wielkości, będzie zaprzęgnięty do C-360 ewentualnie C-330 o ile da radę. Gleba to 5-6 klasa. Czy siewnik może być uniwersalny i siać zboże, łubin, kukurydzę? No i nie śmiejcie się ja dopiero zaczynam
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam.Kupiłem poznaniaka 5 SO43/2 lecz nie posiada tych miechów/gum łączących rurke z radlicą.Nie wiem czy zakładać je czy są zbędne? Słyszałem już wiele opini na ten temat. https://allegro.pl/siewnik-poznaniak-oslona-gumowa-lejka-guma-lacznik-i7511173317.html?reco_id=959a30e8-f4b8-11e8-a5c8-246e9680c9a8 PS:Rurki są metalowe
    • Przez AgroLaik
      Mam pytanie, jako że nie znam się zbyt dobrze na rolnictwie
      Otóż co to jest, do czego służy i czemu występuje tylko w siewnikach do kukurydzy. Czy to jest zbiornik nawozu? Jednak dlaczego nie ma tego w siewnikach zbożowych?
      Chodzi o to:

• Przez tomiis
      Czy jest możliwość załączania scieżek technologicznych w siewniku meprozet sterownikiem arete ls 01 bez uzycia hydrauliki

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.