Moscov

Manitou 634 2008 nie odpala

Polecane posty

Moscov    0

Witam, mam problem z ładowarką Manitou mlt 634 - 120 Lsu turbo z 2008 i silnikiem Perkinsa. 

Wczoraj z rana ogarnąłem robotę, po czym zgasiłem i zostawiłem. Wieczorem nie chciała już odpalić. Ładowarka miała nie dawno wymieniane filry, ale teraz wymieniliśmy znowu, myśląc że to może ich wina. Niestety nic to nie pomogło. Na plaku odpala, ale gaśnie natychmiast po zaprzestaniu pryskania. Przy próbie normalnego odpalania z tłumika nie wydostaje się żaden dym. Gdzie szukać przyczyny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Moim zdaniem elektryka sprawdź błędy, bezpieczniki pod kierownicą i te przy akumulatorze. Miałem też taki problem okazało się zwarcie na kablach z wiązki od sterownika silnika lutowalem aż kupiłem nową instalację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
1 minutę temu, Matmen napisał:

Moim zdaniem elektryka sprawdź błędy, bezpieczniki pod kierownicą i te przy akumulatorze. Miałem też taki problem okazało się zwarcie na kablach z wiązki od sterownika silnika lutowalem aż kupiłem nową instalację 

Sprawdziliśmy bezpieczniki, jedne i drugie, ale wydają się być w porządku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Umiesz sprawdzić błędy? Trzy razy przekręcasz kluczyk w tą i sportem.zaczyna mrugać kontrolka mrugnie raz (to błąd nr 1)  przerwa i po kolei np trzy szybkie przerwa dwa szybko przerwa 5szybko przerwa to błąd nr1 325 , później dłuższa przerwa dwa szybko to błąd nr 2 itd. Mam nadzieję że rozumiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
12 minut temu, Matmen napisał:

Umiesz sprawdzić błędy? Trzy razy przekręcasz kluczyk w tą i sportem.zaczyna mrugać kontrolka mrugnie raz (to błąd nr 1)  przerwa i po kolei np trzy szybkie przerwa dwa szybko przerwa 5szybko przerwa to błąd nr1 325 , później dłuższa przerwa dwa szybko to błąd nr 2 itd. Mam nadzieję że rozumiesz:)

Oo dobrze ze mówisz, sprawdzę i dam znać co się dzieje i jak to wygląda 

 

18 minut temu, Matmen napisał:

Umiesz sprawdzić błędy? Trzy razy przekręcasz kluczyk w tą i sportem.zaczyna mrugać kontrolka mrugnie raz (to błąd nr 1)  przerwa i po kolei np trzy szybkie przerwa dwa szybko przerwa 5szybko przerwa to błąd nr1 325 , później dłuższa przerwa dwa szybko to błąd nr 2 itd. Mam nadzieję że rozumiesz:)

Kurcze sprawdziłem, nie wiem, może coś źle robię ale nic się nie wyświetla ani nie mryga

1701705919348659468602120029593.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Przekręcasz że się zapalą później spowrotem , i tak dwa razy i zostawiasz na włączonych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
7 minut temu, Matmen napisał:

Przekręcasz że się zapalą później spowrotem , i tak dwa razy i zostawiasz na włączonych 

Coś takiego? Jeśli dobrze, to w dalszym ciągu nic nie mryga 

14 minut temu, Matmen napisał:

Przekręcasz że się zapalą później spowrotem , i tak dwa razy i zostawiasz na włączonych 

To tu powinno mrygac coś? 

Snapchat-2117891575.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

To chyba masz coś inaczej niż u mnie , bo właśnie po chwili powinny mrugać  chyba któraś po.aranczowa od świec zdaje się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
3 minuty temu, Matmen napisał:

To chyba masz coś inaczej niż u mnie , bo właśnie po chwili powinny mrugać  chyba któraś po.aranczowa od świec zdaje się 

Jak zrobiłem jeszcze raz ten patent z przekręcaniem, na tym wyświetlaczu obok zaczęła migać czerwona kropka. Ale mryga cały czas jednostajnie. Tam gdzie kontrolka od świec nie wyświetla się nic a nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
9 minut temu, Matmen napisał:

To chyba masz coś inaczej niż u mnie , bo właśnie po chwili powinny mrugać  chyba któraś po.aranczowa od świec zdaje się 

Zajrzę jeszcze jutro czy może czasem żarówka kontrolki od świec nie jest przepalona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
4 minuty temu, Matmen napisał:

Tak jest u mnie, błąd 551 to akurat oznacza normalny stan 

U mnie to się nawet te kontrolki nie świecą, dlatego też pewnie jest problem ze zdiagnozowaniem i nic się nie działo. Dzięki wielkie za podpowiedzi kolego 

 

5 minut temu, Matmen napisał:

Tak jest u mnie, błąd 551 to akurat oznacza normalny stan 

A w razie jak już to ogarnę to masz może jakieś kody błędów do tych ładowarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Nie nie mam kodów, mi też tak raz było że nie dało się tego sprawdzić , a raz chyba wyszło że kod oznaczał "stacyjkę" serwis mi podpowiedział ale i w necie znalazłem, stacyjka oznaczała właśnie spięcie w instalacji i tak było obsypała się izolacja z przewodów i to nie mogło działać. To niby częstą przypadłość instalacji. Ja bym pozagladal w peszlach co się dzieje szczególnie instalacja na silniku u mnie było to w wiązce na silniku od strony kabiny. I bezpieczniki i kable od nich przy akumulatorze też często są przegniłe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
21 godzin temu, Matmen napisał:

Tak jest u mnie, błąd 551 to akurat oznacza normalny stan 

Sprawdziliśmy i tutaj w zaznaczonej wtyczce która jest obok listwy nie ma prądu

Snapchat-1698272458.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

zalecam wezwać elektryka ewentualnie mechanika. czasami można gorzej popsuć. u nas chłopaki od dilera dorabiają tak po godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
Dnia 5.12.2023 o 16:29, 1kris1 napisał:

zalecam wezwać elektryka ewentualnie mechanika. czasami można gorzej popsuć. u nas chłopaki od dilera dorabiają tak po godzinach

Już wezwany, po niedzieli ogarnie 

Dnia 5.12.2023 o 19:01, Matmen napisał:

Aż tak się nie znam czy i ile powinno być prądu skąd jesteś?

Okolice Kolna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moscov    0
Dnia 5.12.2023 o 19:01, Matmen napisał:

Aż tak się nie znam czy i ile powinno być prądu skąd jesteś?

Mogę Cię prosić o nr telefonu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj