Skocz do zawartości

Jaka prasę Polską?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chcę kupić polską prasę ale nie wiem którą cena to do 60tyś zł. I tak żeby Pronar 82sa nie miał ciężko. I taka żeby w pierwszym sezonie była zepsuta. Jak coś to będę wdzięczny o wasze propozycje. Pozdrawiam :Ferdek255:)

Opublikowano

jeżeli polska to polecam Famarol, dobra prasa, nie jest strasznie awaryjna, dobrze zwija i zbija bele, wyposażenie możesz wziąć tez nie najgorsze, a co do ceny to się teraz nie orientuje

Opublikowano

jesli chodzi o awaryjność to prasy "polskie" raczej sie nie psują niemają elektroniki itp. niebardzo ma sie tam co zepsuć. Mam sipme classic ale mankamentem tej maszyny jest to ze wolno wciąga słomę. ma aby podbieracz, zadnych przyciskaczy wałka i rotorów co powoduje ze wolno się jeździ , zachodznie sprzety takie jak np mf posiadają przygniatacz wałka, podwójny podbieracz oraz rotor co sprawia iż zachżaniasz na polu że biegów brak w ciągniku B) a tą sipmką chociaż ze sie nie psuje to wolniutko jeździsz:P

Opublikowano

A ja bym ci polecił warfame sam mam taką i jestem z niej zadowolony robi ładne baloty i ursus c385 radzi sobie z nią na spokojnie i nową spokojnie kupisz za 50 000 z pełnym wyposażeniem czyli siatka szerokie ogumienie centralne smarowanie i przekaźnik

Opublikowano

jakby co to ja mam welgera 220 z rotorem na siatkę i nożami na sprezdaz jakby co to pisz na gg 9768762. bedzie ona napewno lepsza od obojętnie jakiej polskiej prasy poniewaz podczas zbioru trawy badź słomy można jechac ile się da aby się dało w ciągniku usiedziec a ona sie nie zapcha. Jak chcesz się jeszcze więcej dowiedziec to pisz na gg

Ja nią robię Zetorem 6340 i bez nozy robi bele o niebo lepsze od sipmę która posiadalem przed tą prasą więc pronar poradził by sobie nią nawet z nożami B)

Opublikowano

Koledzy ja też mam podobny dylemat co założyciel tematu. Jaką prase kupić na około 800 bel rocznie (wszystkiego po troche siano, sianokiszonka, słoma) Niestety raczej nowa bo była by brana na kredyt młodego rolnika. Poradzcie coś,

Opublikowano

Ja bym rocznie robił około 500 bel rotor to opcja do zastanowienia i tak kiszonki w bele nie będę robił wszystko pójdzie w pryzmę. Nad Sipmą się zastanawiałem ale jak mój kolega powiedział ze się łańcuchy się rozciągają Metal Fach to w ogóle nie wchodzi w grę po jakąś głupią część za 20 zł kuzyn zjeździł pół polski. I oto mi chodziło żeby w pierwszym sezonie nie wymieniać prasy.

Opublikowano

heh w sipmie sie lancuchy nie rozciągają B) mam teraz juz robila 5 sezon i zawsze grubo ponad 2 tys bel więc na 500 czy osiemset mozesz brać spokojnie narazie działa bezawaryjnie nic jeszcze sie z nią niedzialo

Opublikowano

koledze w 2 letniej sipmie łożysko stanęło i urwała się jakaś oś. łańcuchy się rozciągają i ogólnie kiepski materiał. Lepsza używana zachodnia. KRONE JD. Co z tego że na prow weźmiesz nową polską jak w żniwa siądziesz i będziesz nad nią płakał...

Opublikowano

Wiosną tego roku kupiłem prase JD590 , szwagier ją obejzał i mówi ile ma lat 3 albo 4 ? ja mówie ze 94 rok, na liczniku ma 44000 bel i nie widac wiekszego zuzycia, a ja w ten sezon moze zrobie nią jakies 350 balotów, to musiałbym prasowac nią 125 lat zeby nabic te 44000 balotów.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez gabik
      Witam. Mam nową prasę Maschio 365 HTC. Maksymalne ciśnienie ustawione w programie to 200 barów, ale wyświetlacz pokazuje około 100. Jeśli zwiększę ciśnienie, rośnie ono przez chwilę, ale potem spada. Czy problem leży w ciągniku, czy w prasie?
    • Przez GrzesiekDo
      Witam. Zakupiłem nie dawno prase feraboli troteer 125 i owija mi 4 razy siatka i nie mam pojecia jak zmniejszyc owijanie. kupiona prasa od handlarza i nie byl w stanie wytlumaczyc jak obslugiwac sterownik.Prosiłbym o pomoc w obsludze tego sterownika


    • Przez miscigoski
      Jak przestawić czujnik od pełnej komory,aby nie piszczał na zielonym tylko na żółtym?
    • Przez Marcel2809
      Witam szukam pomocy bo wyskoczył mi błąd mot all w feraboli sprinter 165 gdy presowalem pierwszą kulkę. Okazało się że czujnik był luźny od wielkości balotów i wyskoczył błąd mot all. Pytanie czy da się sprawdzić czy sznurek dobrze chodzi nie w trakcie prasowania tylko na postoju i czy czujnik od tego ramienia powinien być w tej pozycji czy inaczej ? 
      dodam że prasa świeżo kupiona i jeszcze nią nie robiłem i jestem zielony …

    • Przez Marcel2809
      Hej! Szukam kogoś kto powiedział by mi jak co działa w sterowniku od prasy feraboli sprinter 165 jak się ustawia wielkość balota, hydraulikę jak dobrze podłączyć, co zrobić gdy mam na przykład koniec pola a nie pełną komorę jak puścić sznurek bo jestem zielony ..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v