Skocz do zawartości
huba288

JD 1065 czy Rekord?

Polecane posty

huba288    0

Ostatnio dużo myśleliśmy o zmianie kombajnu mamy niecałe 15ha ziemi klasy od III do VI i musimy już odesłać na emeryture naszego poczciwego claasa mercatora Po prostu nie wyrabialiśmy z czasem dlatego myślimy o kupnie nowego kombajnu dla tego na oku mamy JD 1065 a także Rekorda oto zdjęcie JD 1202274709.jpg a rekorda to chyba każdy z was zna więc doradzcie który kombajn wybrać!

Wiadomość z agroFakt.pl

atomik    145

jako uzytkownik jd 1055 i poprzedni własciciel bizona super a potem bizona rekord w 100% polecam jd bez najmniejszego namysłu. Przez 5 lata wymieniłem w nim łożysko na targańcu kosy, pas od napędu hedera bo wyleciało zabezpieczenie napinacza oraz króciec chłodnicy. Rocznie kładzie średno 100 ha u mnie i kilku ludzi, dziennie na zmiany kosimy nieraz od 8 rano do 2 w nocy. O bizonach nie wspomne ile naprawiałem. A jeśli zaraz powstanie tu kółko zwolenników bizonów, z argumentem, że tanie części to trudno. Bizona miałem supra od 86 roku a od 97 do 2005 rekorda. Od 2005 mam jd. Zapomniałem wspomnąć o komforcie pracy, tym kombajnem laik potrafi kosić, bizonem jak ktoś nie kosił już gorzej.

chaner123    5

Ostatnio dużo myśleliśmy o zmianie kombajnu mamy niecałe 15ha ziemi klasy od III do VI i musimy już odesłać na emeryture naszego poczciwego claasa mercatora Po prostu nie wyrabialiśmy z czasem

czemu nie wyrabiacie ja swoim mercatorem 70 w tym roku skosiłem swoich 30ha i na usługach 25ha ale mam inny problem też szukam jakiegoś jd z hederem do 4 metrów i kabiną obowiązkowo, (mam niezłe uczulenie na kurz i lekarz wręcz zabronił mi pracy w kurzu), więc już zaczynam myśleć o sprzedaży claasa i kupnie nowszego cena do 60tys.

Pawel1990    27

Moim zdaniem wybierz JD sami w gospodarstwie mamy 1188 s2 hydro4. seria 10XX jest podobna do 11stki. Przy zakupie zwracaj uwagę na: 1 czy filtr powietrza jest w dobrym stanie(bywa że jest dziurawy)

2; czy nigdzie nie wiszą jakieś kable pookręcane taśmą izolacyjną,

3; czy ślimaki wewnątrz zbiornika są bardzo powycierane

ja osobiście jestem z naszej maszynki zadowolony, bez awaryjna tylko z małymi poprawkami w elektryce po zakupie

coolman111    54

:D no nie mów, że na 15ha nie dajesz rady Mercatorem?? No chyba, że chcesz się omłócić w 2 dni i miec wolne to rozumie :). Może ten Mercator jest już w słabym stanie i więcej się psuje niż pracuje- no to też rozumie zmianę.

Wracając do Twojego pytania- oczywiście, że JD. Nawet jeśli ceny części do niego są 10 razy droższe to i tak stawiam na JD. U siebie przy JD jak na początku powymieniałem niektóre łożyska co miałem do wymiany to jak na razie przez 5 sezonów nic się nie dzieje. A w bizonie czasami to po sezonie się nadają do wymiany co niektóre.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny