DarioPolan

John Deere 2250 - Pierwsze kroki

Polecane posty

DarioPolan    0

Cześć wszystkim.

Na wstępie od razu chciałem zaznaczyć że w póki co w temacie rolnictwa jestem zielony, ale powoli stawiam pierwsze kroki przy pomocy mojego teścia, który prowadzi małe gospodarstwo ze stadem owiec.

Jakimś cudem do tej pory działał na starym ursusie c-328, który był jego oczkiem w głowie i w zasadzie do tej pory z zamkniętymi oczami potrafi nim wszędzie wjechać i wszystko zrobić. Jednak stres przed awarią spowodował zakup nowego sprzętu i padło na jelonka.

Jak się domyślacie przeskok dla teścia jest przeogromny, aż nawet mam wrażenie że boi się nowego sprzętu tak bardzo, że nadal co może robi starym ciągnikiem.

Chciałbym mu pomóc, zwłaszcza że już miałem okazję jd jeździć i ładować baloty, co nie ukrywam już mi się spodobało 😉 Niestety kompletnie nie znam się na aspektach technicznych. Póki co kupiłem i zamontowałem siłowniki tylnej szyby bo starych nie było wcale.

Kilka pytań mam.

1. Pokrętło w podłodze zaraz obok siedzenia co oznacza? (W lewo zając w prawo "0")

2. Pokrętło przy hydraulice do czego służy? Bo dwie dźwignie do tura, trzecia do tylnego podnośnika i jest jeszcze jakieś pokrętło i podczas kręcenia zmienia się tylko taka podziałka pomiędzy "0" a "9".

3. Pokrętło do zapalania można kręcić w prawo i w lewo?

4. Taki malutki pedał przy skrzyni biegów (skrzynia z boku), który może być chowany - co to jest?

5. Zaczep tylny, brakuje go i nie wiem jaki i gdzie kupić. Teść potrzebuje go do np. rozrzutnika. Widziałem takie coś jak np. listwa tylko nie bardzo wiem jakby to zamontować. Wrzucam zdjęcie tyłu ciągnika może coś podpowiecie 😉

Bardzo dziękuję za pomoc, niestety tak jak pisałem wcześniej kompletnie się na tym nie znam ☹️

IMG_20230810_170047.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Daj zdjęcia tych pokręteł bo niepamiętam , przez dwa lata miałem 2650 , 

Z ważnych rzeczy olej w skrzyni sprawdza się na odpalonym silniku lub zaraz po zgaszeniu , Gdyż z przodu przed chłodnicą MAsz pompe a nad nią zbiornik buforowy który musi być napełniony ( jak postoi to olej zleci do skrzyni) . Olej w skrzyni utto .

 

Dolna listwa widzę Masz coś mocowanie , tzn tylne podparcie , poprzeczka pod listwę przykręcana jest , a zobacz czy pod mostem jest mocowanie .

https://www.agrofarm.com/pl/trojpunktowy-uklad-zawieszenia/7414-uchwyt-zaczepu-dolnego-john-deere.html  coś takiego albo podobnego Ci trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj