DanielFarmer

Ścielarka ,czy warto?

Polecane posty

DanielFarmer    1379
Witam Myślę nad zakupem scielarki żeby usprawnić pracę w jalowniku na głębokiej ściółce, chciałbym zasięgnąć informacji o scielarkach a mało tego w internetach.Na jaki typ ,markę postawić? Czy wogole jest to maszyna warta zakupu?Scielarki z rurą wyrzutową sterowaną hydraulicznie są najwygodniejsze do pracy ale martwi mnie temat cial obcych w słomie (kamienie) oraz bardzo duże zapylenie przy słaniu.Bede wdzieczy za każdą opinię.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Posiadam scielarke, firmy Jeulin. Sterowana hydraulicznie, zawieszana. Plus tego urządzenia to oszczędność słomy, cały wybieg dla krów ogarnia jedna belka, gdzie przy ręcznym scieleniu potrzebne były 2. Minus to spora masa urządzenia, dx90 bez tura jej nie podniósł, brak płynnej regulacji podawania słomy, napęd taśmy w podłodze i walka podającego są na jednej sekcji i przy mniejszym przepływie oleju silniki nie działają, ale to chyba poprzedni użytkownik coś pokombinował... Jednak robotę robi i proces ścielenia bardzo usprawnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Też rozglądam się za jakąś ścielarką, ale zastanawia mnie najbardziej problem zapylenia bo obora gdzie jest głęboka ściółka jest dość niska ok. 4m. 

Dodatkowo jeden weterynarz mówi, że może być duży problem gdy trafi się nawet lekko spleśniała bela bo wszystko jest rozpylane i bydło może to odchorować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomixp    2

Zwierzęta będą chorować na płuca i grzyba w źle wentylowanych pomieszczeniach. Szczepienia i wentylacja. I jakość materiału. Co innego sucha słoma, co innego siano grabione z torfem/błotem.

Wydajność ścielenia nieporównywalna. Obornik drobny. 

400 zwierząt, cztery obory. 6 bali słomy/siana jaka ściółka dziennie. W zeszłym roku było to 10 bali ale zostawało sporo materiału nieprzerobionego/suchego.

Mój Lucas Castor rąbie słomę, siano i nadnotecką trzcinę.

Patyki, kamienie i inny syf z pola - na to nie ma rady, zawsze się trafi. Rotor bierze wszystko a wentylator wszystko wydmucha. Kamienie średnicy pięści lecą na 3-4 metry. W najgorszym wypadku zerwi Ci żyletkę na bębnie (wymienna) albo zerwie śrubę zabezpieczającą przy rotorze jak go zblokuje.

Przymierzam się do nagrania o tej ścielarce jakiegoś filmu bo widzę że mocna lipa na necie. 

W razie pytańnpisz śmiało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj