Skocz do zawartości
celtis

unia group ibis m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Unia
celtis    7

Witam, posiadam ibisa m 2+1 i podobno w nim lemiesze mają wytrzymać 500ha i są samoostrzące, jednak w takiej sytuacji rwą one ziemi zamiast odcinać. Chciałem zapytać czy ostrzyć lemiesze czy zostawić tak jak jest?

W załączniku zdjęcie jak wygląda bruzda w dobrej ziemi.

post-8912-034354900 1282765122_thumb.jpg

saherb    28

500 ha każdy lemiesz, czyli razem 1500 ha? Czy może łącznie 500 ha czyli ok. 166 ha na 1 lemiesz? Tego właśnie nie sprecyzowano...

A wygląd bruzdy to nie wina lemieszy, a raczej ziemi. I co za różnica, czy ziemia w bruździe jest rwana czy odcinana? Przecież i tak ją przykryjesz kolejnym przejazdem. Dopóki pług łatwo się zagłębia (również na twardej, zbitej i suchej ziemi), to nic nie rób. Lemiesze "samoostrzące" to mit. Każde trzeba ostrzyć, czyli dać kowalowi do naklepania lub wymienić na nowe. Wcześniej jednak wymienia się same dłuta na lemieszach.

celtis    7

Chodzi mi o to że jeśli ziemia jest rwana to pług ciężej idzie,(w niektórych miejscach zaczyna szarpać ciągnikiem), dłuta mam odkręcone.

Wiadomość z agroFakt.pl

marek1977    27

Zapytam was ,czy zakładacie orginalne bezpieczniki do ibisa M ,czy zwykłe śruby,bo nie wiem ,czy zamawiać w Unii orginały?.Cena bezpiecznika 3,3zł/szt.

Edytowano przez marek1977

Adrian955    1

panowie zamierzam kupić pług Ibis M do 75km ciągnika Ursusa, polecacie maszynę ? czy jednak zostać przy zagonowym 3+1 Unii TUR 35 ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się