KamilKarwowski

Którą wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witam. Zastanawiam się nad zakupem kosiarki dyskowej. Rozważam 3 modele ze względu na ich zbliżony koszt zakupu: -Pottinger Novadisc 302 -Vicon Extra232 -Krone Activemow R320. Którą z wyżej wymienionych kosiarek najlepiej byłoby wybrać? Proszę o opinię użytkowników 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Mam novadisc 265 , dość ciężka w porównaniu do innych dyskówek , ale nie zatrzymania i chyba zajechania , za dużo nie kosi ok 20 ha na pokos (pierwszy potem mniej) .

Kamień wielkości piłki do kosza przerzuca do przodu , coś tam sie dysk poodzierał ale nic to .

Trawę niezależnie jaka gesta przekosi bez zająknięcia , ciągnik 100 km przy 10 km/h nie ma co rozbić , do 15 km/h idzie , powyzej to juz pod górki stęka albo za duże nierówności . Raz jedynie woda ja zatrzymała . 

Wada to trochę że zawieszenie boczne , do większej prędkości lepsze by było pewnie centralne  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033 napisał:

Mam novadisc 265 , dość ciężka w porównaniu do innych dyskówek , ale nie zatrzymania i chyba zajechania , za dużo nie kosi ok 20 ha na pokos (pierwszy potem mniej) .

Kamień wielkości piłki do kosza przerzuca do przodu , coś tam sie dysk poodzierał ale nic to .

Trawę niezależnie jaka gesta przekosi bez zająknięcia , ciągnik 100 km przy 10 km/h nie ma co rozbić , do 15 km/h idzie , powyzej to juz pod górki stęka albo za duże nierówności . Raz jedynie woda ja zatrzymała . 

Wada to trochę że zawieszenie boczne , do większej prędkości lepsze by było pewnie centralne  

Wielkie dzięki za odpowiedź. Wybór padł jednak na zupełnie inną kosiarkę, której nie brałem nawet pod uwagę, właśnie na centralnym zawieszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

To jaka to ? 

A cenowo to jak teraz kosiarki ?

Ta co mam pottingera 265  to w 2010 czy 2011 kosztowała 23000 zł brutto . Ale rok na placu stała , a kuhna 2.4 m 24000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padło na krone easycut r320. 53000netto. Pottinger na centralnym w szerokości 3.20 zaczyna się od 60000netto aczkolwiek byla to tylko wstepna rozmowa, bez negocjacji żadnych. Nie wiem jak ceny poniżej 3m, bo nie szukałem takiej Ale np samasz na centralnym tez 3.20 jest dostępny juz za 36tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj