Skocz do zawartości

Jaką prasę mam wybrać??


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja na twoim miejscu kupiłbym John Deere 582, Vicon (kuhn), claas variant (najlepiej kup jakąkolwiek prasę byleby była na pasach). Nie kupuj polskiego gó**a !!! Bo będziesz więcej naprawiał niż prasował.

Opublikowano

Mam do wydania ok 50 tys. Mysle o warfamie z-543 i famarolu df 1,8c. Prasowal bede glownie na kiszonke i sianokiszonke.

 

Co do welgera to słyszałem że nie mają podajnika, strasznie sie zapycha.

Opublikowano

Chodzi Ci o spalanie przy prasowaniu? Weźmiesz bez noży i uzyskasz mniejsze o jakieś 15% zagęszczenie beli w porównaniu do takiej samej prasy z nożami. Tym samym będziesz miał w sezonie 15% więcej belek do zwiezienia owinięcia siatka/sznurkiem i zafoliowania. Nie spalisz przy prasowaniu to spalisz przy zwożeniu lub wydasz na dodatkową folie. Dodatkowo rozdrobiony materiał lepiej się zakisza bo w belce zostaje mniej powietrza.

Opublikowano

Jeśli ma być nowa i może wydać więcej to proponuje taką jaką ma katator czyli Case IH RBX 344. Noże możesz wyłączyć, ale pamiętaj, że za np 15 lat przy sprzedaży nikt Ci nie powie" aaa ona to noży nie ma... siatki nie ma..."

Opublikowano

ja bym ci polecił cos z classa nie sa takie drogie a sa naprawde wytrzymałe sam posadam class roland 46 od 6 lat i naprawde jestem zadowolony rocznie robie ok 800 sianokiszonki i 1000 słomy w tym siano połowa umnie i połowa na usłudze do tej pory wymieniłem tylko dwa łancuchy koszt 860zł 3 łożyska 60 zł i jedna zembatke ta była droga ale to dopiero w tym roku 870 zł razem 17090 ale w ciagu tych 6 lat zrobiłem 4800 sianokiszonki a w tym naprawde ma siezko i 6000 słomy i sana dodam tylko ze ta parasa jest walcowa i wspułpracuje z mtz 80

Opublikowano

Patrzyłem prasy case, mają kosmiczne ceny. Z clasami miałem doczynienia i nie chcę takiej. Ma ktoś prasę z unii grudźiądz famarol df 1,8c. Są to prasy polskie na niemieckiej licencji dautz fahr. Podobno są niezłe. posiadają tez rozzucanie pokosąw więc nie trzeba jeżdzić więrzykiem.

Opublikowano

Za 50 tys możesz poprzebierać ja ze swojej strony polecam również Claas Roland 46 Roto Cut tak jak @ZUCH1234 jest prosta wydajna, i co najważniejsze bezawaryjna! posiadam ja od 5 lat i zrobiła ok 10-12 tys bel sianokiszonki wszystkie z nożami, z 4 tys słomy no i oczywiście siana z 2 tys na chwile obecną wymienione zostały przez 5 lat użytkowania 3 łożyska i raz wszystkie łańcuchy napędowe(dla świętego spokoju żeby w polu nie stać) wszystkie te rzeczy były robione przed sezonem tak wiec o psuciu w polu nie mam mowy jak się robi na usługach a tu deszcz nadają:D! Często zadawane pytania na temat zatrzymywania, się balotu tej prasy nie dotyczą! Jeszce raz Tylko CLAAS :)!

Opublikowano

u mnie 46 RC chodziła z wieloma ciągnikami B) na przykładu napiszę: MF 3065 (89KM), MF 3080(105KM) IHC 956 (95KM i to najczęściej z tym ciągnikiem) a ostatnio dla porównania z IHC 1255 XL (125 KM) a wracając do konkretów to z własnego doświadczenia wiem że 90 konny ciągnik będzie sobie z nią dobrze radził ale jak dla mnie jest to dolna granica zapotrzebowania!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Belarus820
      Witam
       
      Proszę mi o udzielenie informacji na temat prasy rolującej GALLIGNANI.
       
      Czy nadaje się ona do sianokiszonki.
      Z góry dzięki.
    • Przez Karol193
      Witam! 
      Potrzebuję opinii i rady jaką prasę zwijającą kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze. Do tej pory pracowałem Sipmą farma II.  Którą z tych trzech pras byście wybrali? Mchale f 5500, New Holland Roll Belt 150 czy Kverneland 6716. Wiem że to są trzy zupełnie inne i różniące się  prasy ale akurat te mnie interesują. Dodam że robię ok 1200 bel słomy , ok 100 suchego siana, ok 900 sianokiszonki i ok 100 kiszonki z łubinu i sadareli.  Kto może niech się wypowie i doradzi.
      Pozdrawiam!
    • Przez Franciszek_Gajewski
      Witam
      Aktualnie jestem w trakcie robienia modelu prasy feraboli ff55h, jeżeli ktoś takową prasę posiada, prosiłbym bym o pare fajnych fotek pod prostym kątem, i z ukrytych zakamarków, z góry dziękuję :)
    • Przez solo65
      Witam. Tak jak w temacie, szukam prasy rolującej do 75 km. Prasa głównie będzie prasowała siano i słomę. Budżet ok 15tys zł.
      Pasówka czy łańcuchowa? Polska czy zagraniczna? 
    • Przez mateo30
      Cześć w prasie Krone KR 160 mini stop można jakoś ustawić żeby bele były bardziej zbite ? 
      W sianie bele są jak skała a w słomie trochę luźne są. 
      Czy jest jakaś możliwość bardziej zbitych ? 
      Wolniej jeździć ? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v