Okisz

Kuhn vari master 120

Polecane posty

Okisz    29

Cześć,  

Chciałbym Was prosić i radę. Szukam obecnie pługów do mojego ciągnika nh t6 160.

Zainteresowały mnie Kuhny vari-master 120 5 skibowe.

Sprzedawca nie ukrywa że pługi które sprzedaje są malowane, wymienione mają wszystkie elementy robocze, wymienione tulejki na vario i innych siłownikach. Sprzedawca gwarantuje wpisem na fakturze że pługi nie są spawane itp. Byłem nawet te pługi pooglądać.  Nie ma się do czego przyczepić.

Nie ma niestety tabliczki znamionowej. 

Sprzedawca deklaruje ze są one z 2013 roku. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji kiedy takie pługi były produkowane.

 

Pytanie do Was czy mój ciągnik ogarnie taki pług? 5 Skiba jest dokręcana.

Link do ogloszenia:

https://www.olx.pl/d/oferta/kuhn-vari-master-120-vario-kroj-talerzowy-CID757-IDRZbNB.html

Byłbym bardzo wdzięczny za Wasza pomoc i opinie o tym plugu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Z jednym takim 5cio skibowym to da radę bo to lekki plug ,tylko teraz pytanie ile ty tych pługów chcesz do niego zapinac , chyba że kupujesz na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
1 godzinę temu, Okisz napisał:

 

...Sprzedawca nie ukrywa że pługi które sprzedaje są malowane, wymienione mają wszystkie elementy robocze, wymienione tulejki na vario i innych siłownikach. Sprzedawca gwarantuje wpisem na fakturze że pługi nie są spawane itp. Byłem nawet te pługi pooglądać.  Nie ma się do czego przyczepić.

Nie ma niestety tabliczki znamionowej. 

Sprzedawca deklaruje ze są one z 2013 roku. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji kiedy takie pługi były produkowane....

 

 

Wg mnie malowanie nie jest bezpodstawne, jakby one faktycznie były z 2013, to nie były by malowane, są starsze pługi i nie wymagają malowania, chyba, że są spawy do ukrycia. Brak tabliczki w tak młodym pługu, też jest podejrzany, aczkolwiek nie niemożliwy.

A ta gwarancja sprzedawcy, to może "funta kłaków" nie być warta.. Ja generalnie malowane maszyny sobie odpuszczam, może być wygląd odrażający, ale ma być w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Jak był trzymany  pod chmurką to go zjadło , jak wszystko ok to ja bym się lakieru nie czepiał  . Maszyna za 50 tyś. musi wyglądać  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
30 minut temu, michalek404040 napisał:

120 nie szla w 2013 roku tylko bardziej w 2003 roku bo w 13r to szedl model 123 a co do 5 skib do t6 to ambitnie

Właśnie taką informację potrzebowałem. Też mi się wydaje że coś za młody ten pług jest wg sprzedawcy...

A co do skib i t6... o to też właśnie pytałem.  

Pierwotnie planowałem pottingera servo 35 na 4 skiby. I pewnie do takiego planu wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj