WiktorPoli20

Wybór kultywatora bezorkowego

Polecane posty

Szanowni Państwo,
Poszukuję bezorkowca, ciągnik jaki miałby ciągać tę maszynę to New Holland T7 150KM. Maszyna będzie nowa kupowana na program. Klasy ziemi jakie posiadam to głównie 3b i 4.
W grę wchodzą głównie maszyny zachodnie takie jak:
-Kuhn Cultimer L300
-Horsch Terrano 3FX
-Kockerling Trio 3
-Poettinger Synkro 330 nova
-Dalbo Trimax 300
-Mascho Gaspardo Terremoto 3.
Kuhn, Horsch, Poettinger i Kockerling bardzo podobna cena, Dalbo i Mascho troche tańsze. Wał który najbardziej mi odpowiada to tandemowy ceownikowy. Przed wałami lepsze są hokeje czy talerze? Która z tych maszyn uważacie za najbardziej wartą swojej ceny? Jakieś konkretne problemy występują w tych maszynach? W Horschu pękające obudowy sprężyn, w Maschio uchwyt wału? Są to jednostkowe przypadki czy często zdarzające się?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, WiktorPoli20 napisał:

Szanowni Państwo,
Poszukuję bezorkowca, ciągnik jaki miałby ciągać tę maszynę to New Holland T7 150KM. Maszyna będzie nowa kupowana na program. Klasy ziemi jakie posiadam to głównie 3b i 4.
W grę wchodzą głównie maszyny zachodnie takie jak:
-Kuhn Cultimer L300
-Horsch Terrano 3FX
-Kockerling Trio 3
-Poettinger Synkro 330 nova
-Dalbo Trimax 300
-Mascho Gaspardo Terremoto 3.
Kuhn, Horsch, Poettinger i Kockerling bardzo podobna cena, Dalbo i Mascho troche tańsze. Wał który najbardziej mi odpowiada to tandemowy ceownikowy. Przed wałami lepsze są hokeje czy talerze? Która z tych maszyn uważacie za najbardziej wartą swojej ceny? Jakieś konkretne problemy występują w tych maszynach? W Horschu pękające obudowy sprężyn, w Maschio uchwyt wału? Są to jednostkowe przypadki czy często zdarzające się?
Pozdrawiam

Horsch jest drozszy od tych wymienionych o ok 10 tysiecy. Wez pod uwage jeszcze vaderstad ale tak jak kolega pisze 150km to bida z nedza do takiej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Do 18 cm poradzi bez problemu , na 25 cm pojedzie wolno 9 km/h max , szybsza jazda lepiej wymieszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37

Węższe dłuta coś typy 60-65mm i też będzie miał trochę lzej, przy 10ciu łapach na 3metrach moim, zdaniem w zupełności wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Na mocnej ziemi 215 KM na co ciągnąć ,przy głębokości 25 cm i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Na Horscha mam właśnie bardzo dobrą ofertę i mocno siedzi mi on w głowie.

Może z 10ha jet takich, że ciągnik będzie miał ciężko, na reszcie pól myślę że może sobie poradzić, a nigdy nie wiadomo jaki ciągnik będzie w przyszłości. Ewentualnie mogę odkręcić po dwie łapy i jechać 2,5m.

Tak, maszyna zawieszana.

Edytowano przez WiktorPoli20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Jeśli masz takie ziemie że uważasz iż 150km sobie z tym poradzi, to w zasadzie nie bał bym się jakiegoś rozerwania czy pęknięcia na agregacie. Te maszyny też są projektowane na pewną wytrzymałość, i zazwyczaj są ciągane koniami od 180km do nawet 230 przy takiej 3m szerokości, jeśli słyszałeś opinie że coś w nich pęka, to raczej w takich okolicznościach - mocny koń, ciężka ziemia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jeszcze rozważ taką kwestię. To jest ciężka maszyna, a z podwójnym wałem  ceownikowy dodatkowo długa. Będzie bujać ciągnikiem podczas transportu i przy nawrotach, a i za zdrowe dla samego ciągnika też nie będzie. Półzawieszany pewnie 30% droższy, ale moim zdaniem zdecydowanie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Kolega cos takiego sobie zrobił 3M i ciągał 200KM i miał co robić

20180921_140231.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Witam, i co kolego wybrałeś i jak się sprawdza zarówno sama maszyna jak i ciągnik przy niej bo 150 to powiedzmy nie za dużo jak do tego typu sprzętu (oczywiście w przypadku głębszej uprawy). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Dnia 1.02.2023 o 20:00, michalek404040 napisał:

Kolega 3 metrowe trio ciaga 939 i robi naprawde gleboko i konstrukcja wytrzymuje i nic nie peka

czyli warto postawić na tę markę zresztą ona mi ciągle siedzi w głowie 

Dnia 1.02.2023 o 14:06, WiktorPoli20 napisał:

Na Horscha mam właśnie bardzo dobrą ofertę i mocno siedzi mi on w głowie.

Może z 10ha jet takich, że ciągnik będzie miał ciężko, na reszcie pól myślę że może sobie poradzić, a nigdy nie wiadomo jaki ciągnik będzie w przyszłości. Ewentualnie mogę odkręcić po dwie łapy i jechać 2,5m.

Tak, maszyna zawieszana.

jaka maszyna kupiona bo stoję przed wyborem konkretnej marki i nie wiem na co postawić

 

Dnia 1.02.2023 o 12:59, miwigos napisał:

Na mocnej ziemi 215 KM na co ciągnąć ,przy głębokości 25 cm i więcej

Czyli jak mam JD 6R215 to myślę że poradzi z 3m szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Kolega ma takie cos i ciągał to JD 190R to czasem mówił ze tez mocy brakuje  ( 3 m  10 łap system horsch)

WhatsApp Image 2023-07-03 at 19.18.41.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48
Dnia 1.02.2023 o 00:42, WiktorPoli20 napisał:

Szanowni Państwo,
Poszukuję bezorkowca, ciągnik jaki miałby ciągać tę maszynę to New Holland T7 150KM. Maszyna będzie nowa kupowana na program. Klasy ziemi jakie posiadam to głównie 3b i 4.
W grę wchodzą głównie maszyny zachodnie takie jak:
-Kuhn Cultimer L300
-Horsch Terrano 3FX
-Kockerling Trio 3
-Poettinger Synkro 330 nova
-Dalbo Trimax 300
-Mascho Gaspardo Terremoto 3.
Kuhn, Horsch, Poettinger i Kockerling bardzo podobna cena, Dalbo i Mascho troche tańsze. Wał który najbardziej mi odpowiada to tandemowy ceownikowy. Przed wałami lepsze są hokeje czy talerze? Która z tych maszyn uważacie za najbardziej wartą swojej ceny? Jakieś konkretne problemy występują w tych maszynach? W Horschu pękające obudowy sprężyn, w Maschio uchwyt wału? Są to jednostkowe przypadki czy często zdarzające się?
Pozdrawiam

Nie wiem jakie masz gleby ale o 3 metrowym to zapomnij. Ciągam kvernelanda enduro pro 3m i jak robię na 27 cm na glinie to Deutz 7250 247 KM ma co robić . We pod uwagę kvernelanda ja jestem bardzo zadowolony w dodatku porównywałem te maszyny i kverneland ma najwięcej plusów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj