ursus3600

Bład Claas Arion 430

Polecane posty

ursus3600    0

Witam. Gdzie znajduje się w Claas Arion 430 moduł podnoszący chodzi o ten błąd nie działa podnośnik. Awaryjne opuszczanie i podnoszenie działa. Co może być przyczyną.

Screenshot_20230117-193201.png

artur04c    14

Uszkodzony przycisk na błotniku lub instalacja bo przyciski muszą być sprawne. Na ehr mruga wykrzyknik? idzie go odblokować? Moduł jest za fotelem, ale patrząc po opisie błędu wychodzi na usterkę instalacji na zewnątrz czyli przyciski. 

ursus3600    0
27 minut temu, artur04c napisał:

Uszkodzony przycisk na błotniku lub instalacja bo przyciski muszą być sprawne. Na ehr mruga wykrzyknik? idzie go odblokować? Moduł jest za fotelem, ale patrząc po opisie błędu wychodzi na usterkę instalacji na zewnątrz czyli przyciski. 

A da się ominąć jakoś przycisk na krótko. Mruga kontrolka ale ten przycisk z kłódka nic nie reaguje 

artur04c    14

z tego co się orientuję to nie za bardzo bo najczęściej uszkodzony jest przycisk na błotniku lub się zaciął ewentualnie problem w instalacji elektrycznej, za kabiną jest taki plastik na dwa wkręty, odłączyć akumulator zdjąć plastik i są wtyczki łączone kabinę, może tam gdzieś przyśniedziało. Problem z dnia na dzień wystąpił ?

Mruga normalnie ? czy świeci ? przy próbie odblokowania ehr coś innego występuje ?

ursus3600    0
1 godzinę temu, artur04c napisał:

z tego co się orientuję to nie za bardzo bo najczęściej uszkodzony jest przycisk na błotniku lub się zaciął ewentualnie problem w instalacji elektrycznej, za kabiną jest taki plastik na dwa wkręty, odłączyć akumulator zdjąć plastik i są wtyczki łączone kabinę, może tam gdzieś przyśniedziało. Problem z dnia na dzień wystąpił ?

Mruga normalnie ? czy świeci ? przy próbie odblokowania ehr coś innego występuje ?

Ciężko powiedzieć kiedy to wystąpiło bo taki kupiłem ciągnik. Kontrolka mruga powoli a potem kilka razy szybko. Sprawdzę te złącza na kabinie i czy przewody są w porządku czy dochodzi prad. Ciągnik podobno stal też jakiś czas pod chmurką. Sprzedawca mówił że jak przyjechał to działał podnośnik a potem że przestał działać 

Edytowano przez ursus3600

ursus3600    0
7 godzin temu, artur04c napisał:

Po sprawdzeniu wynika z tego że nie dochodzi prad na przyciski od podnoszenia na prawy i lewy na pozostałe przyciski dochodzi prad. Gdzie szukać przyczyny 

artur04c    14

nad tylnymi kołami po środku jak dobrze pamiętam tam jest taki plastik do odkręcenia i tam są wtyczki, może tam trzeba zajrzeć. 

ursus3600    0
Dnia 18.01.2023 o 21:14, artur04c napisał:

nad tylnymi kołami po środku jak dobrze pamiętam tam jest taki plastik do odkręcenia i tam są wtyczki, może tam trzeba zajrzeć. 

A jakie powinno być napięcie na przysuski od opuszczania i podnoszenia bo na opuszczaniu mam ok 12v a podnoszenie nie całe 6v czy to dobrze ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ma123
      Witam ma ktoś może kombajn claas mercator 50 60 lub protektor na części w okolicy kraśnik potrzebuje wytrząsacz
    • Przez Marcin1988
      Witam ciągnik claas Ares 816 skrzynia Eco czy jest możliwe pominięcie blokady prędkości? Na ostatnim biegu kręci się tylko do 1840 obrotów, nie osiąga maksymalnych obrotów. 
    • Przez MFargo
      Witam, posiadam Claasa axiona 810 cebis 2008r i chciałbym zwiększyć prędkość bo ma włączoną ekonomiczna jazdę na biegu D  (ma zablokowane obroty)
      Chcę ten zabieg zrobić bo chodzi w transporcie i nie wiem czy tylko komputerowo czy jak 

• Przez waldus_x77
      Witam, 
      Pojawił się jakiś problem w moim Claasie Ares 816, zaczęła migać kontrolka na prawym słupku i ciągnik jest jakby na hamulcu, na małym biegu da się ruszyć ale coś trze i go trzyma.
      Od czego jest ta kontrolka?
      Proszę o pomoc.

• Przez Seba243
      Witam czy ktoś posiada jakiś schemat poodłączenia Ls? . W rozdzielaczu mam tą kasetę do ktorej przykręcone są przewody zasilania , powrotu i sygnału . Ale ciągnik wogole nie reaguje na sygnał i nie daje cisnienia na złącza . Maszyna jest sprawna bo była sprawdzona na innych traktorach . Zauważyłem że we wszystkich innych axionach w okolicy posiadających sprawny Ls przy zasilaniu rozdzielacza jest trojnik i gdzieś idzie jeszcze przewod a u mnie jest tylko kolanko

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj