ENDRIUROL

dominator 86 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ENDRIUROL    39

witam

mam 2 problemy w moim dominatorze 86 rok produkcji okolo 86

kombajn zjada mi pas napedowy mlocarni. ten ze zdjec GATES zrobil ok 100mh poprzednio mialem optibelta i tez zrobil tyle.  a poprzedni hulal z 700mh tj od czasu jak kupilem kombajn a tez wtedy nie byl juz nowy. co moze byc przyczyna? kola na zdjeciach gladkie bez zadr tylko korozja po zimie troche. kreca sie lekko bez problemu, sciskaja sie i rozciagaja rowniez.

pytanie- jak mocno skrecic tarcze ze zdjecia nr 9 i 10? wlozylem lyzke i zablokowalem lancuch przenosnikowy w gardzieli i w tej chwili jak sie zapre to moge rekoma krecic caly czas kolem pasowym, jest dosc duzy opor. tarcza wymieniona ze 2 sezony temu i nie wiem jak ma byc dobrze.

czasami jak mloce i zboze lezy, widze jak leci do gardzieli nie pod klos albo poprzecznie(czasami jak duzo zboza "zawiesi sie na hederze przed slimakiem przenosnikowym z bolcami) to kombajn zrobi hrym hrym( taki odglos) to jest odglos tej tarczy ? czy moze wlasnie pasa mlocarni bo beben z klepiskiem nie moze przerobic?

prosze o pomoc jakies sugestie, bede wdzieczny

 

IMG_20220526_175140.jpg

IMG_20220526_175147.jpg

IMG_20220526_183559.jpg

IMG_20220526_183610.jpg

IMG_20220526_183649.jpg

IMG_20220526_183655.jpg

IMG_20220526_183748.jpg

IMG_20220526_183755.jpg

IMG_20220526_185141.jpg

IMG_20220526_185147.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Pewnie masz luzy na kołach, u mnie tak niszczyło pas jak był luz na dolnym. Są tam jakieś tulejki chyba z tworzywa dokładnie już nie pamiętam bo dawno to było. A i jakbyś to rozbierał to rób to z głową żeby Cię sprężyna nie zabiła bo jest dość mocna ,nie pamiętam już ale chyba wkręcałem tam jakieś dłuższe szpilki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Albo luzy na kołach i klinuje pas albo , co bardziej prawdopodobne pas słabej jakości 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Z doświadczenia powiem. Wszystkie tulejki w dwóch kołach teflonowe do wymiany, ale tylko ori. Pas tylko ori i łożyska na młocarni i odrzutniku, na odrzutniku razem z obudową. Gwarantuje, że będzie wtedy chodzić, przerobiłem ten temat i kilka pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

gorne kolo ma luz tj talerz od strony kombajnu klin lekko luzny. dolne kolo sztywne. pasy jak pisalem optibelt i gates byl wiec najwyzsza polka- na pewno nie wina pasow. raczej to jest powod. tylko nie moge zdjac kola z osi. pierscien osadczy zdjalem a nie mam tak duzego sciagacza.

a jesli chodzi o tarcze - to jak mocno ja skrecic??? ...

dziekuje za odpowiedzi🍺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Pas tylko ori, też myślałem, że Gates i Optibelt to dobrej jakości pasy. Urwało wtedy trzy Gatesy i Optibelta. Później ori chodził trzy sezony az do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

dolne kole tez jednak zdjalem

pytanie pekla podkladka pewnie dystansowa od strony kombajnu, za nia jest chyba zabezpieczenie lozyska takie jak np pol os w 60 sie zabezpiecza zeby sie nie odkrecila. to zabezpieczenie jest lekko luzne tj nakretka sie kreci po gwincie reka ale jest zabezpieczone blaszka- odbezpieczyc i dokrecic o  nastepne"oczko"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Pozowlę sobie tutaj zdać szybkie pytanko, aby nie zakładać nowego tematu - czy posiada Ktoś numer katalogowy dla podkładki oznaczonej kolorem żółtym na schemacie (poz.10) - również chodzi o Dominatora 86. To są jakby uszczelnienia do tulejek dystansowych wariatora górnego układu jezdnego. Swoje 3 szt mam podjechane i zaczyna wyrabiać obudowę mocowania siłownika.. 

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj