baton386785

Zetor 5211 - Sprężarka

Polecane posty

baton386785    3
Napisano (edytowany)

Stał się taki problem, że jechałem na przegląd i zaczął żygać olej spod cylindra sprężarki. Rozebrałem cylinder itd. 
Ale spadł mi korbowód z tego wału mimośrodowego. 
Jak teraz założyć ten korbowód spowrotem?

Edytowano przez baton386785

pawel100474    18

Z ciąg cylinder załóż korbowód ustaw maksymalnie do góry i włącz sprężarkę aby korbowód nie zjechał na dół i załóż cylinder i głowice i zakręć.

baton386785    3
2 minuty temu, pawel100474 napisał:

Z ciąg cylinder załóż korbowód ustaw maksymalnie do góry i włącz sprężarkę aby korbowód nie zjechał na dół i załóż cylinder i głowice i zakręć.

Właśnie jest rozebrany cylinder, jest zdjęty tłok. Ale korbowód spadł z mimośrody, i nie mogę go założyć. Jak go teraz założyć, to jest pytanie…

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel100474    18

Idealni i równo do łóż do korbowodu posmaruj olejem i musi wejść tylko załącz aby się nie ruszał.

baton386785    3
7 minut temu, pawel100474 napisał:

Idealni i równo do łóż do korbowodu posmaruj olejem i musi wejść tylko załącz aby się nie ruszał.

Ale tam w środku na widełkach od załączania sprężarki, pojawił się biały szlam/osad. Jakby woda się tam dostawała. Ja myśle że trzeba by zdjąć przednia pokrywę, aby oczyścić mimośród. I spowoduje ta korbę założyć. 

pawel100474    18

Chcesz zdjęcie budowy sprężarki ta jak ty  piszesz to musisz rozebrać cały przód pokrywę rozrządu.

baton386785    3
7 minut temu, pawel100474 napisał:

Chcesz zdjęcie budowy sprężarki ta jak ty  piszesz to musisz rozebrać cały przód pokrywę rozrządu.

Zdaje sobie sprawę. Ja muszę zobaczyć czy mimośród nie jest przytarty. Żeby tak ciężko wchodziła korba na mimośród. Aż dziwne. Trzeba po kombinować. 
A korba mi spadła jak wybijałem, sworzeń od tłoka. Dałem ciała.

baton386785    3
16 minut temu, pawel100474 napisał:

Zdjęcie schematu sprężarki 

IMG_20220117_205855.jpg

Mam nawet dwie książki katalogowe. Pozycja 38 spadła mi z tego czegoś pod numerem 39. I nie mogę numeru 38, założyć na numer 39. W tym mam problem.

pawel100474    18

Masz może butlę gazową z palnikiem to lekko podgrzej korbowud bo jest zima i może się skurczył i dlatego nie chce wejść 

baton386785    3
9 godzin temu, pawel100474 napisał:

Masz może butlę gazową z palnikiem to lekko podgrzej korbowud bo jest zima i może się skurczył i dlatego nie chce wejść 

Mam palnik, będę musiał go użyć. Do podgrzania tłoka, aby sworzeń włożyć.

baton386785    3

Stało się coś gorszego po złożeniu wszystkiego. Po włączeniu sprężarki coś się stało. Traktor chwile pochodził, i nagle zgasł jakby go coś zadusilo. I już nie odpala. Kręci dosyć lekko, i kopci na biało. 
Co tam się stanęło?

pawel100474    18

Odkręć pierwszą rurkę przy pompie od wtrysk i sprawdź czy idzie ropa i sprawdź kąt zapłonu

baton386785    3
2 godziny temu, pawel100474 napisał:

Odkręć pierwszą rurkę przy pompie od wtrysk i sprawdź czy idzie ropa i sprawdź kąt zapłonu

Jak mam sprawdzić kąt zapłonu?

pawel100474    18

Odkręć klapkę do sprzęgła i na kole zamachowym są znaki i na obudowie skrzyni jest znak i musi się pokryć do dei pół gazu ręcznego i kręć silnik ręką zgodnie z ruchem silnika i patrz kiedy ropa zacznie się podnosić  na pierwszym przewodzie pompy wtryskowej i znaki muszą się pokryć wtedy jest początek kąt wtrysku

baton386785    3
8 minut temu, pawel100474 napisał:

Odkręć klapkę do sprzęgła i na kole zamachowym są znaki i na obudowie skrzyni jest znak i musi się pokryć do dei pół gazu ręcznego i kręć silnik ręką zgodnie z ruchem silnika i patrz kiedy ropa zacznie się podnosić  na pierwszym przewodzie pompy wtryskowej i znaki muszą się pokryć wtedy jest początek kąt wtrysku

Tylko ja podejrzewam że ścięło mi klin na trybie w rozrządzie. Na trybie od pompy wtryskowej. Wiec i tak muszę cały przód zwalić.

baton386785    3

Najpierw włączyłem ciągnik na wyłączonej sprężarce. Działał dobrze. Jak włączyłem sprężarkę, chwile po pracował i zgasł. Wyglądało tak jakby się zadusił. I już nie odpala. Kreci dosyć lekko, i mocno kopci na biało. Tak dziwnie dym śmierdzi.

Gość   
Gość

na ogół, jak taki zetor w sprężarkę cisnienie daje, to silnik do remontu. tam juz pierścieni może nie być.

tak tylko po swoim mówie. może ktoś inne przyczyny zna.

jacus    1756

scielo walek do pompy wtryskowej..

czyli rozbiorka przedniej pokrywy-tego na skorty nie da sie zrobic- porob zdjecia co i jak zebys wiedzial jak skladac.

tez tak mialem gdy bylem piekny i mlody a internet nie trafil jeszce pod strzechy. kupilem pierscienie od tloka 3p rozmiarowo takie same a inny nie bylo w sklepie,zalozylem i po dwoch minutach poszedl dym i rozbiorka.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

baton386785    3

To Zetor 5211. Zdradzę trochę szczegółu. Podczas składania aby założyć cylinder na tłok sprężarki musiałem troszkę pukać młotkiem aby wszedł. Tu mógłbyć mój błąd. Że tłok za ciężko chodził w cylindrze, i temu mogło ściąć klin. A czy tłok sprężarki nie powinien chodzić lekko w cylindrze??

baton386785    3
2 minuty temu, pawel100474 napisał:

A tłok nowy a pierścienie nowe tłok powinien lekko chodzić 

Wszystko stare, tylko pierścienie dałem nowe. Ale w cylinder po zdjęciu leżał jeden dzień, i zaraz go rdza wzięła. Takie leciutkie wzery ma. Tłok leciutkie ryski ma.

baton386785    3
3 minuty temu, pawel100474 napisał:

A nie mierzyłeś luzu na zamku pierścieni czy są prawidłowo dopasowane do cylindra

Właśnie nie mierzyłem. Ale mogło tak być, że złe pierścienie. Mogłem nie oszczędzać, tylko kupić nowy cylinder, i nowy tłok. Może byłoby inaczej. Rozbiorę w poniedziałek cały przód i już. Trzeba założyć nowy klin, i wlanie ustawić prawidłowo tryb. Sam chyba dobrze pompy teraz nie ustawie. Wiec przez głupotę jestem teraz w d*pie…

pawel100474    18

Pozycja rozrządu jest tylko jedna bo są znaki na kołach i muszą się pokryć wszystkie znaki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AdrianAndrzejewski
      Panowie pojdzie zamontowac zamiast dolnej belki w forterze zaczep kulowy ? poda ktos takowy zaczep ? 
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      ------------
      Proszę o opinie posiadaczy wszelakich modeli Zetora...
      Jak wam się sprawują itd..co wam nie pasuje,co mogłoby byc lepiej wykonane.
      Co spierniczyli przy produkcji a co wyszło na dobre.
      Piszcie czy Zetor to dobra marka ciągników,czy dobrze wam się pracuje czy nie żałujecie zakupu.Uwzględniajcie wszystkie modele.
      Jeśli coś wam sie podoba to piszcie w jakim modelu dokładnie, tak samo jeżeli wam coś nie pasuje.(awaryjność itd...)
      Ja ogólnie jestem zadowolony, posiadamy z wujkiem 5340, nie narzekamy, żadnej roboty na dłuższą metę przy nim nie mieliśmy.Drobne usterki to naprawiliśmy we własnym zakresie.Krótko mówiąc nie narzekam.
      A jak jest u was?
      proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam.
    • Przez Zetorek6211
      Witam.
      posiada ktoś wszystkie objaśnienia kodów błędów do forterry cl ? 
      w internecie nie idzie tego znaleźć 
    • Przez ghastrider90
      witam. chciałbym się dowiedzieć od czego jeszcze pasuje kolumna kierownicza do Majorka 3011? Czy mną znaleźć części do kolumny ? gdyż nie występuje jako cały element spójny. czy w kolumnie w Majorka jes tak samo jak w ursus/zetor 4011 ?
    • Przez Bartek19961
      Witam. Zetor 4911. Jakis czas temu przy wjeżdżaniu w jakieś nierówności i przy dobijaniu prawego tylnego koła w dołek słyszę ze coś jakby trzeszczało albo zgrzytało. Nie wiem co może to być a jakby to była pierdoła to nie chce rozkręcać połowy traktora wiec może ktoś coś pomoże 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj