Waldemar1999

Claas arion

Polecane posty

sylwek23111    330

Coś mi się obiło o uszy, że jeśli ma miękką oś to w tym czasie była wadliwa tzn szybko się wyrabiała na tzw "jabłkach" czy jakoś tak. Silniki john deera miały też problemy z uszczelką pod głowicą, ale zakładano jakieś wzmacniane i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0303    0

Jeżeli nie miał robionej uszczelki to musisz się liczyć z jej wymianą koszt około 16 tyś. Te silniki nie lubią małych przebiegów .

Jeżeli chodzi o komfort pracy to jest na dosyć dobrym poziomie i co bardzo ważne ma dużą kabinę co według mnie to duży plus w porównaniu do John Deere z tych lat .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Że niby wymiana uszczelki pod głowica 16 tysi? Ja miałem ten problem w arionie 610 z 2011 roku i zmieściłem się w 1500 zł z planowaniem. Fakt faktem robiliśmy to sami a nie serwis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0303    0
Dnia 30.10.2021 o 20:10, Dawid727 napisał:

Że niby wymiana uszczelki pod głowica 16 tysi? Ja miałem ten problem w arionie 610 z 2011 roku i zmieściłem się w 1500 zł z planowaniem. Fakt faktem robiliśmy to sami a nie serwis. 

Nie wiem kiedy to robiliście ale sam koszt uszczelki wyniósł ponad 3 tys (oryginał ).

My oddawaliśmy do serwisu sama roboczogodzina to 200zl .

Do tego u nas doszło w głowicy wymiana zaworów i u nas było wszytko co producent zaleca wymieniane ,także taka suma .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
1 godzinę temu, szymon0303 napisał:

Nie wiem kiedy to robiliście ale sam koszt uszczelki wyniósł ponad 3 tys (oryginał ).

My oddawaliśmy do serwisu sama roboczogodzina to 200zl .

Do tego u nas doszło w głowicy wymiana zaworów i u nas było wszytko co producent zaleca wymieniane ,także taka suma .

 

W zeszłym roku na wiosnę. Części oryginał. Wieczorem rozkręciliśmy, rano ogarnąłem uszczelki, planowanie dwa dni czekania i skręciliśmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 31.10.2021 o 20:58, szymon0303 napisał:

Nie wiem kiedy to robiliście ale sam koszt uszczelki wyniósł ponad 3 tys (oryginał ).

My oddawaliśmy do serwisu sama roboczogodzina to 200zl .

Do tego u nas doszło w głowicy wymiana zaworów i u nas było wszytko co producent zaleca wymieniane ,także taka suma .

 

Jeśli zawory nie są wypalone to po co wymieniać? Dałeś się poprostu naciągnąć serwisowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4

witam czy ma ktoś instrukcje obsługi do ciągnika claas arion 610c rok produkcji 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
Dnia 30.10.2021 o 20:10, Dawid727 napisał:

Że niby wymiana uszczelki pod głowica 16 tysi? Ja miałem ten problem w arionie 610 z 2011 roku i zmieściłem się w 1500 zł z planowaniem. Fakt faktem robiliśmy to sami a nie serwis. 

Witam jakie były objawy przy 610 arion bo umnie terz hyba jest uszczelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez waldus_x77
      Witam, 
      Pojawił się jakiś problem w moim Claasie Ares 816, zaczęła migać kontrolka na prawym słupku i ciągnik jest jakby na hamulcu, na małym biegu da się ruszyć ale coś trze i go trzyma.
      Od czego jest ta kontrolka?
      Proszę o pomoc.




    • Przez MFargo
      Witam, posiadam Claasa axiona 810 cebis 2008r i chciałbym zwiększyć prędkość bo ma włączoną ekonomiczna jazdę na biegu D  (ma zablokowane obroty)
      Chcę ten zabieg zrobić bo chodzi w transporcie i nie wiem czy tylko komputerowo czy jak 
       
    • Przez Seba243
      Witam czy ktoś posiada jakiś schemat poodłączenia Ls? . W rozdzielaczu mam tą kasetę do ktorej przykręcone są przewody zasilania , powrotu i sygnału . Ale ciągnik wogole nie reaguje na sygnał i nie daje cisnienia na złącza . Maszyna jest sprawna bo była sprawdzona na innych traktorach . Zauważyłem że we wszystkich innych axionach w okolicy posiadających sprawny Ls przy zasilaniu rozdzielacza jest trojnik i gdzieś idzie jeszcze przewod a u mnie jest tylko kolanko



    • Przez wiesio90
      Witam wyskoczył mi komunikat taki. W instrukcji nie mogę odnaleźć co to może być ? 

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj