rolnik1020

Przepisanie gospodarstwa

Polecane posty

rolnik1020    0

Witam, wujek będzie schodził w grudniu na emeryturę, kiedy będzie mógł mi przepisać gospodarstwo i czy będę mógł pobierać dopłaty ? 

gosciu506    182

jak konczy z rolnictwem to jak bedzie mogl pobiwrac doplaty albo emerytura albo gospodarstwo

rolnik1020    0
Dnia 17.09.2021 o 14:28, gosciu506 napisał:

jak konczy z rolnictwem to jak bedzie mogl pobiwrac doplaty albo emerytura albo gospodarstwo

Pytanie czy ja będę mogł pobierać bez ukończenia szkoły rolniczej

Wiadomość z agroFakt.pl

kacby    1
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem nie jest to pytanie na forum, ale pytanie do kancelarii prawniczej.  Będziesz musiał za poradę zapłacić, ale przynajmniej  będziesz wiedział, jak wyglada sytuacja oraz czy rzeczywiście Ty będziesz mógł pobierać pieniadze.

Pytanie czy wujek jest osobą samotną czy ma może dzieci? Jesli ma spadkobierców, musisz liczyć sie z kwestia zachowku.

Skontaktuj się z kancelarią prawniczą https://adwokatzachowek.pl/ Powinni powiedzieć jak wygląda w tym przypadku kwestia zachowku.

Edytowano przez kacby

kris91    1068

Jeżeli ziemię będzie miał na własność, to co szkoła rolnicza ma do dopłat? 🤔 Normalnie dopłaty bierzesz jako właściciel i wykształcenie nie ma nic do tego 😐

rolnik1020    0

A jak wygląda sprawa z przepisaniem? będzie mógł to zrobić dopiero jak ukończy 65 lat czy można jeszcze przed ukończeniem a po opłacie ostatniej składki KRUS?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Cześć,

ma ktoś może wzór umowy zbycia nadwyżek nawozu naturalnego?

w Google znalazłem 1 przykład. Chciałbym poznać inne rozwiązania, Czy taką umowę musi sporządzić notariusz? Czy taką umowę trzeba gdzieś zgłocić w świetle prawa o nadchodzącej ustawie azotanowej i obszarach OSN? 
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:

• Przez farmer1999
      Witam, już pisałem wcześniej o tym że ubiegam się o kupno gospodarstwa rolnego o powierzchni 21 hektarów w województwie Łódzkim. Dzisiaj przyszła decyzja że negatywny ze względu na to że moja partnerka nie jest z wykształcenia rolnikiem (Księgowa) i o kupno mogę się starać tylko ja sam na siebie co moim zdaniem będzie nie sprawiedliwe ze względu na to że połowa pieniędzy jest jej z cięzkiej pracy za granicą. Jesteśmy zaręczeni i mamy dwóch małych synów a ślub jest planowany za 2 lub 3 lata. Po rozmowie z KOWR że dodatkowe wyjście jest takie że właściciel gospodarstwa wystawi ogłoszenie na eRolnik.pl i jeśli po upływie 30 dni nikt się nie zgłosi to może ona złożyć wniosek żeby nabyć drugą połowę gospodarstwa. Nie chcę brać ślubu cywilnego w takiej atmosferze że pospisać akt małżeństwa byle by dostać zgodę. Czy jest jakieś inne wyjście żeby to nabyć jako partnerzy czy faktycznie tylko ślub został? Dodam że dzwoniła do różnych szkół rolniczych i żadna nie oferuje już przyśpieszonego kursu na zawód rolnika a KOWR powiedział że nie można się zobowiązać do zrobienia kwalifikacji. 
      Rolników ubywa a jak ktoś chce to robić to same przeszkody...
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj