Kubmat12

Agromasz czy Kongsilde?

Polecane posty

Kubmat12    0

Witam,mam do wyboru dwa nowe siewniki agro maszu 3m lub kongsilde ecoline też 3m,sieje glównie pszenice,mieszanke i rzepak. Zalezy mi na wysiewie  rzepaku zeby byl dokladny i zachowywal glebokość. Który siewnik polecilibyście?

pala92    56

To zes k.... doradził to i to jest robione w polsce patryioto.... 

Kongskilde ma znajomy juz z 10 lat i wyglada super , redlice bez wiekszego zuzycia... ja wziolem wtedy polskie gowno poznaniaka i lipa redlice wydarte grabki tez wszystko sie gnie ogolnie lipa.

Wiadomość z agroFakt.pl

ma123    15

Nie no jednak jak masz do wyboru kongeslaide to wybrał bym z tej firmy siewnik bo z tymi polskimi to różnie  bywa tu już nie chodzi o zużycie tylko o normy wysiewu a przy rzepaku mogą być jaja 

tomek1974    40
26 minut temu, pala92 napisał:

To zes k.... doradził to i to jest robione w polsce patryioto.... 

Kongskilde ma znajomy juz z 10 lat i wyglada super , redlice bez wiekszego zuzycia... ja wziolem wtedy polskie gowno poznaniaka i lipa redlice wydarte grabki tez wszystko sie gnie ogolnie lipa.

to pochwal się ile mniej zapłaciłeś ?

4 minuty temu, ma123 napisał:

Nie no jednak jak masz do wyboru kongeslaide to wybrał bym z tej firmy siewnik bo z tymi polskimi to różnie  bywa tu już nie chodzi o zużycie tylko o normy wysiewu a przy rzepaku mogą być jaja 

znajomi maja Polskie i nie narzekają 

pala92    56
Napisano (edytowany)

Nie pamietam ale wolalbym dolozyc 30 procent do ceny i miec cos pozadnego.... polski mozna kupic na 15ha i chwalic ze dobry... a maschio brales pod uwage?

Edytowano przez pala92

tomek1974    40

już tak nie zaniżaj 30 % a może 50 % ,wolisz aby na zachodzie mieli prace niż w Polsce kim ty jesteś Polakiem czy Niemcem ? 

wojtal24    754

kongskilde skladaja w Kutnie ja bym postawil na kongskilde

ZETOR TEAM

radzioRS    69

Ja też stałem przed dokładnie takim samym wyborem byłem w Kielcach na targach i obejrzałem oby dwa i ten kongskilde to tylko nazwa została wcale takie cudo nie jest . Agro Masz mam 6 lat talerzowy i żadnych problemów 

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotr19973
      Planuje budowę zagarniaczy do siewnika poznaniak. Kupiłem już te od siewnika famarol w kształcie Y co ile cm je dokręcić? i czym je dociążyć aby ładnie zagarniały?
    • Przez BosMan2
      Witam mam możliwość zakupienia siewnika meprozet s069/2e 2.5m za 3000zł pytanie brzmi czy warto. Czy lepiej poznaniaka na olejowej skrzyni? Niby opinie o meprozecie brzmią dobrze ludzie raczej chwalą te siewniki.
    • Przez farmer1999
      Witam, poszukuje siewnika 3 metrowego do współpracy z c360 na okolo 12 hektarów zboża i zastanawiam się nad ISARIĄ i Polonezem SO78. Zależy mi na 3 metrowym pod ścieżki. Bardziej mniej kusi Polonez . Jakieś porady?
    • Przez Tomekan
      Witam posiadam od niedawna siewnik isaria 6000s na skrzyni olejowej i mam w nim mały problem ponieważ przy kręceniu kołem (cały czas z taką samą prędkością) to rolki wysiewające zatrzymują się cyklicznie ale w taki sposób że praktycznie nie ma przerw w wysiewie ale trochę mnie to nie pokoi co to może być? bo w  wydaje mi się że rolki powinny kręcić się cały czas gdy mają napęd 
      Przy robieniu próby kręconej nawet 3x na tym samym ustawieniu siewnik wysiewa ( w przeliczeniu na ha ) praktycznie co do kg i tak samo wychodzi w polu, jednak niepokoi mnie to przycinanie.
    • Przez damianus2222
      Witam, 
      Szukałem podobnego tematu, ale użytkowników na AF tych głośnych nie słychać ani się nie ujawniają oficjalnie. Mam pytanie, planuje zakup siewnika nabudowanego na początku chciałem Agro masz SNT 300 nabudowany na bronie talerzowej. Ale być może chciałbym dorzucić trochę i skorzystać z zakupu nowości Agro masz Aquila lub Agro tom spt. Które mają już trochę lepsze udogodnienia próba krecona, docisk itp. Dodam że parametry zbliżone, skrzynia nasienna jest w obu blisko ciągnika co jest na plus. Zależy mi na regulacji pracy sekcji uprawowej więc jest to w AG. No i komputer Mueller też przemawia na korzyść AG. Mam kontakt z pewną osoba która siewnik aquila ciaga valtra t144. U mnie ciągalby to jd 6155M. Nominalnie 155KM max 171KM. Podnośnik 7,5t. Mam balast 1t tzw mocno wysunięty lub 850 kg jd. Masa zestawow ze zdjęcia ok 2400/2500 z wałem gumowym. Proszę o opinie kto to widział i w ogóle. Pozdrawiam 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj