Gość

Sad na łące

Polecane posty

Gość   
Gość
Witam tak wydumałem czy by nie założyć takiego mini sadu na łące, gdzieś z 10 drzewek. Sek w tym ze ta łąka jest oddalona o jakieś 0,5 km od domu i na polach . Czy zakłada się takie sadki oddalone od domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zakłada się, tylko zazwyczaj się nie zbiera, bo się nie zdąży przed złodziejami.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No o to chodzi mi właśnie czy kradną. Ale komu by się dzisiaj chcialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jest w okolicy dużo sadów to rozłoży się na wszystkie i nie będzie źle. Gorzej jak będzie tam sam jeden jedyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Nie złodziejami się martw, ale wszelką dziką zwierzyną. Jak jeszcze w okolicy masz jakieś łosie czy coś podobnej wielkości to już w ogóle pozamiatane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Zwierzyna to jedno, robactwo w ziemi opuchlaki, pędraki, nicienie itp mogą nieźle nabroić w systemie korzeniowym młodego drzewka, a tego robactwa na łąkach nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sadow w okolicy nie ma dookoła praktycznie same zborza no i las niedaleko dzikiej zwierzyny sporo . Ale mi się rozchodzi o parę drzewek. A co jeszcze wg was w takich warunkach najlepiej posadzić na łące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Błagam tylko nie "zborza". Toć to wydawać by się mogło najczęściej pisane słowo na forum rolniczym. 

Posadź jakieś jabłonki na podkładce A2 lub antonówce jak znajdziesz. Śliwy się udadzą, jakaś zwykła węgierka czy nawet renkloda. Można i o wiśnie się pokusić. Jak pH nie jest mega kwaśnie to bym posadził orzechy włoskie. Z mniej popularnych to sadź pigwy, może jakąś aronię czy szlachetną leszczynę.

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Leszy no o coś takiego mi się rozchodzi jakieś drzewka tylko nie wiem jakie bo się na tym nie znam 😊 A i czy to wypali jak bym tam wpadał raz na dwa tygodnie np żeby tak mniej więcej zadbac bo na codzień mieszkam w mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Najważniejszy jest dobór podkładek. Na dzikie stanowiska trzeba unikać tych karłowatych. Lepiej te pierwotne. Plon może będzie mniejszy, odrostów korzeniowych może być dużo(trzeba usuwać), ale sobie poradzą. Do jabłoni więc najlepsza by była antonówka(albo A2 ostatecznie), do wiśni antypka, do śliwek ałycza, nie wiem co tam się stosuje do gruszy, orzechy mogą być nawet bez podkładek. Jeszcze się możesz pokusić o jakieś czereśnie. Najbardziej pierwotna podkładka to wtedy będzie wiśnia ptasia. 

To są moje amatorskie wypociny.  Może ktoś z sadowników coś mądrzejszego powie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie mi chodzi o te pierwotne drzewa owocowe bo to w ramach hobby a nie dla zysku. Myślałem o papierowkach i czeresniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdomagala23    5
49 minut temu, Papa_Smerf napisał:

Dla hobby nie ma problemu, bo tak jak wyżej pisali - kradną na potęgę, ale trudno, jak im smakuje, niech jedzą

Można pastuchem ogrodzić albo jakieś pułapki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez asaledr
      Witam,
      Czy sadzenie drzewek jak jest w dzień 0-3 stopnie na plusie a noce z lekkim prymrozkiem typu -5,-6 ma sens?
      Czy to może zapóźno już? Do kiedy najpóźnjej można na jesień sadzić drzewka?
    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Witam!
      Poszukuję sadu jabłoniowego w okolicy Łodzi (dojazd do 30minut).
      Zależy mi aby drzewostan nie był młody - tzn aby drzewa były dość rozrośnięte.
      Jestem fotografem i planuje sesje w kwitnących jabłoniach - rodzinne, ciążowe, narzeczeńskie.
      Proszę o podanie ceny za udostępnienie 
      lub w ramach opłaty mogę wykonać sesję Waszej rodzinie.
      Moje zdjęcia możecie obejrzeć klikając >TUTAJ<
      Możecie też zobaczyć moje zdjęcia na moich social mediach:
      Facebook
      Instagram
      Pozdrawiam!
    • Przez starsmixi42
      niedawno pojechałem odwiedzić moją dziewczynę i przywiozłem kilka nasion jabłek, które chciałbym dorosnąć, ale patrząc na nie zdałem sobie sprawę, że nie mam pojęcia, jak to zrobić! tj. jaki rodzaj gleby, miesiąc sadzenia, przygotowanie nasion, wspomaganie wzrostu, porady i triki dotyczące pielęgnacji itp. wcześniej uprawiałem tylko małe rośliny owocowe, takie jak truskawki i pomidory, i naprawdę chcę, aby te nasiona to zrobiły, więc naprawdę doceniłbym każdy kierunek lub wskazówki, które mogą mieć zapaleni ogrodnicy!

    • Przez Delbeta
      Witam 
      Poszukuje starych odmian do sadu i prosiłbym o pomoc w uzyskaniu namiaru na szkółke która prowadzi sprzedaż w Świętokrzyskim. Musi to być sadzonka z certyfikatem ekologicznym. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj