kuba9449

Suszarnia - tylko jaka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuba9449    36

Witam

Zdecydowałem się na zakup suszarni do kukurydzy, zboża, nie jestem jednak pewien jaką kupić.

1. Daszkowa czy klasyczna? Która ma jakie plusy i minusy?

2. Mobilna czy stacjonarna? Też interesują mnie plusy i minusy.

Generalnie nastawiam się na nową, mniejszą ale nową.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Mam 20 lat pedrotti minusy dość prądożerna -około 100 zł na 10 t  (środkowy ślimak15 kw , jego zużycie i rury wokół ślimaka -ale ma 8000 godzin kilka razy napawane krawędzie) co 3 lata wymiana łożysk i uszczelnień  200 zł 

plusy nierdzewna siatka dobra powłoka lakiernicza, czyszczenie ziarna w czasie suszenia,możliwość dokończenia suszenia w następnym dniu ,szybkie opróżnianie i wolniejsze napełnianie moja jeszcze pozbawiona elektroniki dość proste obwody (nowe już nie tak proste) no i przewoźna 

Uważam że ekonomiczniejsza jest daszkowa -przenośnik kubełkowy np 3 kw niższa temperatura powietrza  coś takiego jest ciekawe https://www.olx.pl/oferta/suszarnia-automatyczna-do-zboza-kukurydzy-ab-120-farm-fans-3-5t-h-lpg-CID757-IDHRHs8.html#be450b18f9

 Wszystkie nowe są zaawansowane elektronicznie a trzeba pamiętać że to wilgoć i para jeżeli nie masz dofinansowania nie kupował bym nowej- jeżeli używana ma dobry ślimak i nie skorodowana to na wieki będzie służyć a nawet dorobienie ślimaka nie majątek ja preferuję ciut starsze proste i nie zawodne rozwiązania .W tych nowych np  czujniki robione pod producenta i za byle co płacisz kilka tyśięcy a na rynku podobny ale nie współpracujący kilkadziesiąt zł  a liczy się ekonomia  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj