sumek666

Ceny nowych ciągników 2021

Polecane posty

Markus    27

Valtra active 145 

przedni tuz, opony 650 i 540 mitas, amortyzacja przedniej osi, amortyzacja kabiny, skrzynia 50, na tylnym błotniku sterowanie tuz, wom i jedną parą hydrauliki, kolor metalik cena 420 netto czas oczekiwania pół roku

Massey ferguson 7715 s

przedni tuz fabryczny, obciaznik 1000 kg,  jedna para wysc hydraulicznych z przodu, sterowanie przedniego tuza i hydrauliki z przodu ciagnika, amortyzacja przedniej osi i kabiny, opony 650 i 540 mitas, skrzynia 50, na tylnym blotniku sterowanie tuz, wom i jedną parą hydrauliki, podłokietnik 

Cena 380 netto czas oczekiwania podobne pół roku. 

Ogólnie czas realizacji na zamówieniu i w rzeczywistości to dwie różnie rzeczy, np jeśli w ciągniku brakuje jednej drobniutki wtedy ciągnik jest nie kompletny i z fabryki wyjechać nie może...

Zamówiłem wycinak do ladowarki miał być w ciągu dwóch tygodni czekałem 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, Markus napisał:

Valtra active 145 

przedni tuz, opony 650 i 540 mitas, amortyzacja przedniej osi, amortyzacja kabiny, skrzynia 50, na tylnym błotniku sterowanie tuz, wom i jedną parą hydrauliki, kolor metalik cena 420 netto czas oczekiwania pół roku

Massey ferguson 7715 s

przedni tuz fabryczny, obciaznik 1000 kg,  jedna para wysc hydraulicznych z przodu, sterowanie przedniego tuza i hydrauliki z przodu ciagnika, amortyzacja przedniej osi i kabiny, opony 650 i 540 mitas, skrzynia 50, na tylnym blotniku sterowanie tuz, wom i jedną parą hydrauliki, podłokietnik 

Cena 380 netto czas oczekiwania podobne pół roku. 

Ogólnie czas realizacji na zamówieniu i w rzeczywistości to dwie różnie rzeczy, np jeśli w ciągniku brakuje jednej drobniutki wtedy ciągnik jest nie kompletny i z fabryki wyjechać nie może...

Zamówiłem wycinak do ladowarki miał być w ciągu dwóch tygodni czekałem 6 miesięcy.

ja jak się orientowałem o valtre to czas oczekiwania 9 mies w zwyż był miesiąc temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Ma ktoś ładowacz czołowy na arionie serii 400? Ten "joystick" można jakoś odblokować żeby obsługiwać ładowacz? Czy trzeba coś przerabiać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40
Bolo3 napisał:

Ma ktoś ładowacz czołowy na arionie serii 400? Ten "joystick" można jakoś odblokować żeby obsługiwać ładowacz? Czy trzeba coś przerabiać? 

zależy jaka wersja bo jak np są elektrozawory to nie ma problemu dołączyć ładowacz , co innego standard to jest tylko sam chwyt joysticka wspawany w podłokietnik fotela bez żadnego mechanizmu do linek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Ja mam wersję bez elektrozaworów, myślałem że ten mechanizm do linek jest. W ten sytuacji mam problem teraz jak to ugryźć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40
Bolo3 napisał:

Ja mam wersję bez elektrozaworów, myślałem że ten mechanizm do linek jest. W ten sytuacji mam problem teraz jak to ugryźć 

 

ja myślę ten problem rozwiązać w najbliższym czasie bo mam ładowacz polski i do tego drugi joystick przez co jest mało wygodne i nie można biegów zmilienjac myślę wstawić ten joystick (mechanizm linek ) od ładowacza w fotel i przełożyć tą rękojeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

A powiedz mi, linki nie będą przeszkadzały przy obrocie fotela? I którędy chcesz je puścić? 

Gdzie masz teraz joystick od ładowacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40

przy obrocie fotela może być problem ale mi to nie potrzebne , a linki to normalnie od podłokietnika w dół w podłogę , aktualnie joystick mam po prawej przy podłokietniku ale to mało wygodne bo jak chcesz bieg zmienić to trzeba rękę odrywać najlepiej mieć to w tym fabrycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

A powiedz mi jeszcze, trzeba coś wiercić gdzieś? Czy otwory są gotowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40

niestety trzeba wszystko samemu przerabiać otwory robić itd. ale myślę że warto , a jakiego masz ariona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Panowie we wniosku na modernizację mamy traktor do 135km, czy istnieje jakiś model danej marki który przy tej mocy zaoferuje 6 cylindrów? Pomijając claasa bo w arionie 610 jest 135km i silnik 6 cylindrów. Polecacie jakieś marki modele do 135km na gospodarstwo 75ha? Mowa o ciągniku głównym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

anowie we wniosku na modernizację mamy traktor do 135km, czy istnieje jakiś model danej marki który przy tej mocy zaoferuje 6 cylindrów? Pomijając claasa bo w arionie 610 jest 135km i silnik 6 cylindrów. Polecacie jakieś marki modele do 135km na gospodarstwo 75ha? Mowa o cią                                                              -hmm,nawet jestem pewien że powinieneś wiedziec jaką ziemie uprawiasz,jesli w miarę lzejszą ta moc jest ok,jesli cięzka to mało Km.Jesli ciezka,a we wniosku 135km,ja bym szukał 6 ale z mozliwością czipu,i to na gwarancji.W wiekszych ma to chyba Valtra(175km na nawet 220km-chyba)Nie oszukujmy sie,nowe 135km robi to samo co stare 1224,i nawet bym polemizował bo stary ursusik przykopci i idzie a nowe po prostu zdechnie.U mnie czarnoziem i przy 140 km w głęboszu(3 zeby) no po prostu czesto sapy.Dzis w dobie cześciowych upraw bezorkowych kucyki zrobiły się wazne.Podstawa kolejna,mocna pompa hydrauliki-zawsze sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
19 godzin temu, glicer napisał:

anowie we wniosku na modernizację mamy traktor do 135km, czy istnieje jakiś model danej marki który przy tej mocy zaoferuje 6 cylindrów? Pomijając claasa bo w arionie 610 jest 135km i silnik 6 cylindrów. Polecacie jakieś marki modele do 135km na gospodarstwo 75ha? Mowa o cią                                                              -hmm,nawet jestem pewien że powinieneś wiedziec jaką ziemie uprawiasz,jesli w miarę lzejszą ta moc jest ok,jesli cięzka to mało Km.Jesli ciezka,a we wniosku 135km,ja bym szukał 6 ale z mozliwością czipu,i to na gwarancji.W wiekszych ma to chyba Valtra(175km na nawet 220km-chyba)Nie oszukujmy sie,nowe 135km robi to samo co stare 1224,i nawet bym polemizował bo stary ursusik przykopci i idzie a nowe po prostu zdechnie.U mnie czarnoziem i przy 140 km w głęboszu(3 zeby) no po prostu czesto sapy.Dzis w dobie cześciowych upraw bezorkowych kucyki zrobiły się wazne.Podstawa kolejna,mocna pompa hydrauliki-zawsze sie przyda.

No tak ale niestety na wniosku jest tylko do 135km, i ta moc była uzasadniana cięższa ziemia oraz uprawa bezorkową. Również bym chciał zakupić ciągnik o większej mocy ale ilość pola na papierze pozwala tylko na 135.

W sumie teraz przeglądałem broszurę Case'a i np. Puma 150 ma dwie moce znamionowe, ta norma ECR R120 to jest tak zwana moc brutto czy netto?

IMG_20211203_101535.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
1 godzinę temu, kuba24051 napisał:

masz inne ciągniki? trochę dziwne ze tak mało KM przyznali, mi na 20ha przyznali 160KM

Nie mam żadnego sprzętu na siebie, póki co pracuje na sprzęcie ojca. W sumie gdyby wniosek był napisany na traktor 135km, gdyby zwiększył moc na wniosku też mógłby przejść

 

Gleby to w większości 4a i 4b, 3ha mam takiej ciężkiej do uprawy gleby 

Edytowano przez Hubert10624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie szukam osoby ktora pracuje badz jest przedstawicielem new hollanda lodzkie

Albo moze ktos zna przyblizona cene new hollanda td5.105 ? 

I czy ten ciagnik poradzi sobie z agregatem talerzowym z hydropakiem i siewnik stopkowy ? Ziemia 3 do 5 klasy troche kliny i troche piachu lekkie gorki 

I czy na modrnizacje mozna brac ciagnik w finansowaniu fabrycznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
31 minut temu, Piotrek5060YouYube napisał:

Można brać z finansowaniem fabrycznym. 

Dzięki 

Nie wiesz może czy mozna brac mlofego rolnika i mgr ? Czy trzeba 1 skonczyc i później 2 ? 

Moze wiecie kiedy kolejny nabor na mgr w obszarze d?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
8 minut temu, Piotrek5060YouYube napisał:

Można robić te dwa programy na raz. Byle nie na to samo

Ale wpwczas masz wzrost wielkosci o 10% z mr i 10% z mgr to sie sumuje i musze zeobic 20% wzrostu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suf
      witam wszystkich, poszukuję New Holland Clayson 8070, jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą to proszę o wiadomość, dzięki
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj