Skocz do zawartości

Claas Nectis 237 VL -Silnik nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam właściwy opis deski rozdzielczej.

1 Sprawdzić napięcie na cewce rozrusznika podczas przekręcania.

2 wszystkie przekaźniki do sprawdzenia pewnie są z lewej strony nad pedałem sprzęgła

3 Czy wciskanie sprzęgła podczas rozruchu coś zmienia?

4 dźwignia biegów na pozycje neutralną

5 skoro dalej świeci się lampka od WOM to trza sprawdzić złącza przeczyścić spray kontakt U potem S

 

 

11.jpg

Opublikowano

Problem jest w tym iż nie odpala ze stacyjki, jedynie na krótko i mruga kontrola wom. Sprawdziłem prąd dochodzi do rozrusznika sprawdziłem czujniki załączania wałka wszystko dobrze. Jest jeszcze możliwość iż jest uszkodzony czujnik obrotów Wom lecz nie wiem gdzie owy czujnik się znajduje proszę o pomoc wrzucam filmik jak to wygląda z perspektywy kierowcy.

Opublikowano

Witam Po pierwsze jak jest napięcie na cewce rozrusznika to uszkodzona cewka a mierzyć trzeba w dwie osoby jedna kreci a druga mierzy napięcie podczas rozruchu na cewce lub podać bezpośrednio zasilanie z plusa akumulatora .Po drugie w tym ciągniku nie ma czujnika prędkości  wałka. Po trzecie poniżej masz schemat analizuj 

 

 

 

Claas-Nectis schemat rozruch.pdf

Opublikowano
Dnia 13.03.2021 o 23:57, Hvelektronik napisał:

Po drugie w tym ciągniku nie ma czujnika prędkości  wałka.

 Witam. Więc co może być przyczyną że na zegarze nie pokazuje obrotow wom na żadnym biegu i kontrolka ciągle miga nie zależnie czy sprzęgło wom załączone czy rozłączone. Wom obraca się i pracuje normalnie Na obydwu biegach. 

Opublikowano
Dnia 8.06.2021 o 22:55, Czaro_1990 napisał:

 Witam. Więc co może być przyczyną że na zegarze nie pokazuje obrotow wom na żadnym biegu i kontrolka ciągle miga nie zależnie czy sprzęgło wom załączone czy rozłączone. Wom obraca się i pracuje normalnie Na obydwu biegach. 

Masz taką żółtą wajchę zaraz nad tunelem pod kierownicą? To jest wajcha od załączania wom wyciag ja do góry i powinna kontrolka zgasnąć nie mylić z wajcha n na błotniku bo tam masz wajchę od załączania sprzęgła wom 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez WPL
      Witam proszę o pomoc problem z skrzynia biegów na rozgrzanej zapala się bład 75D7 i przestają działać zakresy lub zawiesi sie na (D) lub działają trzy zakresy A-B-C  z góry dziękuję 

    • Przez Wiesław446
      Witam mam problem  w Celtisie z półbiegiem zając na żółwiu ciągnik jedzie do przodu i do tyłu a na zającu się wyraźnie ślizga i wydaje dziwne wycie tak jakby coś nabierało obrotów . stało się to podczas normalnej jazdy.zmierzone ciśnienie przy elektrozaworach tych od rewersu ciśnienie na 26 atm pojawiły się po puszczeniu sprzęgła i włączenia jazdy do tyłu lub przodu czy to będzie kwestia mechaniczna czy można jeszcze coś zmierzyć. Dodaje film na którym słychać odgłos przy zającu
      VID-20260608-WA0001.mp4
    • Przez mateuszskib
      Jeśli chodzi o listwy to są wymienione 

    • Przez mateuszskib
      Czym może być spowodowane to że koło jest tak blisko zwrotnicy 


    • Przez farmer_89
      Co wybrac reno ares 640? czy claas ares 697?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v