miles3147

Ursus 4514 Alternator i sprężarka

Polecane posty

miles3147    25
Witam. Posiadam Ursusa 4514 ze starą kabiną (1996) w którym alternator jest razem ze sprężarką. Czy jest taka możliwość i jeśli jest, to czy ktoś próbował to przerobić tak jest jest w nowym typie, żeby sam alternator był po lewej stronie a sprężarką tak jak jest i można by ją było odłączyć? Pozdrawiam.

robi57362    1067

jest taka możliwość potrzebujesz tylko pompe wody na dwa paski i troche inwencji twórczej

jesli pomoglem kliknij fajne

rsiejka    52

Pompa wody na dwa paski, mocowanie do alternatora i krzywy wlew oleju. Rozkrecic, skrecic, podpiac kable i cieszyc sie. Jeszcze zobacz czy miejsce w masce masz, powinno byc delikatne wyciecie. Nie wiem jaki sens ma ta przerobka.

Wiadomość z agroFakt.pl

miles3147    25
Ogólnie cały układ u mnie jest zasilany na dwa paski. To da się to zrobić bez wymiany pompy wody?

jacek3773    148

Niby po co chcesz przenosićw nowszym koło pasowe na pompie wody jest na trzy paski. Jeden na alternator a dwa na sprężarkę i ta ma sprzęgielko i dzwignię do załączania .coś ala c360

miles3147    25

Chcę przenieść, bo sprężarka cały czas ma jakieś wibracje i się rozkręca a mocowania pękają.

miles3147    25
jacek3773 napisał:

A sprężarka ci potrzebna

Nie potrzebna. Górny uchwyt był pęknięty. Został wymieniony na nowy. Dolny uchwyt odkręcił się z dwóch śrub. Został dokręcony i wszystko jest na ścisło ale jednak przy obrotach 1700-2100 występują wibracje całej sprężarki. Paski klinowe są jeszcze oryginalne ale nie mają żadnych ubytków.

jacek3773    148

Przecież na 4 śruby jest spręzarka przykręcona do podstawy to jak ci się może telepać.

Jak już chcesz to wyrzuć sprężarkę i w to miejsce załóż altka .musisz jeszcze zaślepić zasilanie i spływ oleju kompresora. Używany altek na szrocie 50zł ( albo orginał ) plus mocowania i koło pasowe

miles3147    25

Właśnie dzisiaj znowu pękł ten górny napinacz. Całe szczęście, że nie wpadł w chlodnice tylko zatrzymał się na pompie wody

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek3512
      Witam. Chciałbym pomalować maskę błotniki i kabinę w 3512. Opiszę ktoś krok po kroku jak to dobrze zrobić. Czy zdzierac stary lakier do gołej blachy czy tylko zmatowic. Jaki podkład i jaki lakier. Proszę o instrukcję 
    • Przez wojt
      piszcie wszystko na jego temat,wady i zalety,jak sobie radzi w polu,jego spalanie(chodzi mi tez o porównanie spalania z c330)
      jak jest z częsciami,czy są ogólnie dostępne,piszcie jak coś wiecie o tym ciągniku,chodzi mi tez o ogólne porównanie z 330.
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam posiadam od nie dawna ursusa  5314 rok 2005 chodzi mi o regulację sprzęgła grze się je reguluje bo ciągnik w balotnicy jak nacisnę na sprzęgło to wałek staje i odrazu balotnica jak chce przełączyć bieg  proszę poradzcie mi coś czy to jest jeden stopień na sprzęgle ? czy wystarczy je wyregulować i bedzie dobrze
    • Przez zbycho77
      Wie ktoś jak jak  to naprawić . Pożyczyłem ciągnik i zakleszczyły im się biegi  "janusze " próbowały tak odblokować że zaklepali gwint w obudowie skrzyni i nie można wkręcić korka . Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić  , ciągnik ursus 2812 .
    • Przez toof
      Witam
      Przymierzam się do zakupu trochę większego ciągnika niż C-330 i zdecydowałem, że będzie to Ursus 3512. Docelowo ma on pracować z kosiarką rotacyjną, rozsiewaczem, owijarką a w przyszłości z większym opryskiwaczem. Śledząc ogłoszenia głównie na OLX ceny tych ciągników wahają się w przedziale 30-35 tyś. PLN, a egzemplarze w tzw. stanie fabrycznym kosztują nawet powyżej 50. Oczywiście wszystkie pracowały na kilku ha, wszystkie uszanowane w oryginale itd. Moją uwagę przykuło ogłoszenie o fabrycznie nowym 3512, jak się później okazało, faktycznie nowym tylko pochodzącym z Pakistanu. Cena kusząca bo 49900 więc jak za nówkę to naprawdę ok. Problem tylko w tym, że te ciągniki sprzedawane są bez gwarancji. Dlatego zwracam się do Was z zapytaniem: czy ktoś miał do czynienia z tymi Ursusami? Jeżeli tak to bardzo proszę o informację. Być może wiecie coś więcej niż można znaleźć w internecie. Wiem że podobny temat już kiedyś został założony ale nie do końca wyczerpuje zagadnienie. Z góry dziękuję za Waszą pomoc.
      Pozdrawiam  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj