Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam kombajn John Deere 330. Okazało sie że padła mi pompa hydrauliki. Niestety w moich okolicach słabo z czesciami do takich kombajnów (najbliższa znalazłem 450km od domu). Czy mogłbym założyc pompe od innego kombajnu lub np. od c-360 zeby obgonic ten sezon? Czy wchodziła by w gre pompa od Bizona? Miejsca mam dużo wiec dam rade każda zamonować. Czy ktoś z was miał do czynienia z taką przeróbka???

Z gory dzieki za odpowiedz

Opublikowano

z pompą to nie problem mój wujek założył od jakiegoś wuzka widłowego do jd 330 i śmigo elegancko, nie ma sensu wywalac kasy na starą używkę od chandlaża, a tak dokładniej to w jakiej miejscowości mieszkasz?

Opublikowano

Bliskie okolice krakowa. Ja planuje wsadzic od Bizona z056. Dzwoniłem w wiele miejsc za orginalna pompa. Najtansza to nowa za 950 i jeszcze 450 km od chaty wiec nie ma sensu skoro mówisz ze na innej śmiga elegancko a sklep z czesciami do Bizona mam 10 minut drogi od domu. Dzieki za odpowiedz ;)

Opublikowano

Pompa z bizona jest przystosowana do innej sieci hydrauliki czyli mocniejszej wiem bo miałem taki sam problem z pompą hydrauliki w mf 487.

Pompa od bizona będzie,rwała ci przewody i gotowała olej . Pompy w bizonach zo56 a zo50 są chyba takie same. Więc poprubój z pompami hydrauliki od ostrówka koszt nowej jakieś 200 do 300 zł.Pompa od ostrówka załatwiła mi ten problem tylko skręcały ciężko koła na postoju a w jeżdzie bylo dobrze

 

kolega przemek1025a napisał dobrze bo w widlakach tych mniejszych są pompy jak : zetor czy ostrówek

Opublikowano

w moim 330 w ubiegłym sezonie strzeliła pompa - popękały uszczelniacze w środku i przepuszczała olej. O używce nawet nie ma co myśleć bo tego po prostu nie ma. Czasem można natrafić na ogłoszenie jak ktoś sprzedaje takiego na części. Za nowa w serwisie powiedzieli mi 1200 euro. Założyłem troszkę większa od kombajnu fahr. Koszt to 500 zł pompa, kilkadziesiąt zł nowe węże i końcówkami, przetoczenie otworu w kole i kilka godzin roboty z nowym mocowanie. Pompa troszkę większa i nawet na dobre wyszło bo dużo szybciej działa hydraulika - po prostu wydajniejsza pompa

Opublikowano

Mi w żniwa przestał płodność heder :( Pojechaliśmy do handlarza i okazało się że ma bardzo podobną pompę ale za 2500 tyś ale daliśmy sobie z nią spokój :o

Wreszcie nam ktoś doradził żeby zmontować pompę od Władimirca T-25, okazało się że idealnie pasuje, koszt jakieś 90-100 zł :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Stach456
      Cześć, mam problem. Pacjent to John Deere 1177. Ślizga mi się pas od przystawki do kukurydzy. Mam pas pojedynczy, planuję go przerobić na podwójny. Co sądzicie?
    • Przez wielkiwojownik
      Witam, Pytanie do uzytkowników kombajnów serii 20 i 22 otóż czy poczas koszenia w takiej powiedzmy normalnej pszenicy przy prędkości 3,5km/h  lepiej jest jechać na biegu 2 wtedy dzwignia hydrostatu jest popchnięta do przodu tylko troszke? czy lepiej na biegu 1?  czy to ma jakieś znaczenie dla układu hydraulicznego i samego hydrostatu?
      drugie pytanie o obroty silnika czy podczas koszenia trzeba dać maxymalne obroty tak jak w książce napisali  tj w moim przypadku jd 2058  2350obr/min czy wystarczy mniej np 2150obr/min bo zauważyłem że przy niższych obrotach też daje radę ale czy tak można? to będzie mój drugi sezon tym kombajnem więc dopiero go poznaje 
    • Przez celeronik
      Dane dotyczące poszczególnych ustawień spisane z instrukcji obsługi JD serii 10xx, ale do innych modeli też pasuje.
      Ustawienia.doc
    • Przez poderwa
      Witam potrzebuje wymienić główny pas klinowy 4 rzędowy. Czy mogę zamiennik Getsa, czy lepiej orginał ? Proszę o opinie.
    • Przez Stach456
      Cześć, potrzebuję pomocy. Czy po odpaleniu jest normalne, że kontrolka ładowania nie gaśnie bez dodania gazu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v