Skocz do zawartości
kingway

jak dobrze kosić kombajnem

Polecane posty

kingway    0

witam , niedawno kupiłem kombajn bizon ZO-56 i nie wiem za bardzo jak nim ciąć jak by ktoś mi powiedział jak ustawiać sita na różne zboża i jeszcze co może najczęściej się popsuć

Prędkość obrotowa bębna młócącego może być wybrana z zakresu 800-1100 obr./min,jak dobrze pamiętam w przypadku facelii jest to prędkość najniższa czyli 600 obr./min.

Szczelina omłotowa na wlocie 14-19 mm, a na wylocie 4-8 mm,

otwarcie żaluzjowego sita górnego 11-19 mm (facelia- otworzyć na 1/3), a dolnego 3-12 mm (w przypadku facelii trzeba domknąć całkowicie i opuścić o jeden ząbek)

prędkość obrotowa wentylatora 600-1100 obr./min., a w przypadku facelii jest to 350-380 obr./min czyli pozycja "0".

W przypadku zbioru owsa stosuje się większe otwarcie sit i mniejszą prędkość obrotową wentylatora.

A co do psucia się to najczęściej: blokuje się mechanizm różnicowy, skrzynia biegów, łożyska, ośki, paski, pęka heder, blachy, wycieka olej, zawodzi hydraulika.

Ja osobiście mam Claasa Dominatora 108 SL i nie zamienię go na żadnego innego ;) a Twój Bizon z którego roku?

jankris    10

Kosi się tak aby ddobrze wymłacało, ładnie czyściło ziarno i nie było strat.

Trzeba też robić to sprawnie i w miarę szybkoa u ludzi niedrogo.

Wiadomość z agroFakt.pl

kingway    0

z 1990 wersja eksportowa i koszone tylko 1500 motogodzin , pszepraszam za błąd

marin    4

Pamiętaj jeszcze o codziennym smarowaniu przed wyjazdem w pole ;)

z 1990 wersja eksportowa i koszone tylko 500 motogodzin

no to mój Claas z 89 roku, tylko że z Francji jest, i robił co rok w 70 ha kukurydzy;)

kingway    0

w dobrym stanie bo mój nigdy nie kosił kukurydzy ,wiem bo kupiłem z bliska tylko kosił 50 ha rocznie

Fujitsu    12

Jeśli nawet kosił 50ha rocznie to nie może mieć od nowości 500 motogodzin ;) napewno jest powyżej 1000 jeśli wogóle to realne że tak mało kosił jak był nowy.

kingway    0

Jeśli nawet kosił 50ha rocznie to nie może mieć od nowości 500 motogodzin ;) napewno jest powyżej 1000 jeśli wogóle to realne że tak mało kosił jak był nowy.

z 1990 wersja eksportowa i koszone tylko 1500 motogodzin , pszepraszam za błąd

PeterG14    114

Mam pytanie częściowo dotyczące tematu. Otóż kupiłem niedawno bizona zo56 i chciałbym się dowiedzieć jaką mniej więcej prędkość osiągać przy koszeniu. Pytam się, bo mam obawa że jak go pogonię to wszystko poleci na ściernisko, z góry dzięki.

PS. Będę kosił na usługach więc prędkość ma znaczenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tracer93
      Witam,
      Orientuję, się ktoś w jaki sposób zdobyć bilety na Polagrę ? Nigdy tam nie byłem. Szukałem też w internecie, ale nie mogę znaleźć.
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego