booogy94

Claas Axion 830 drżenie

Polecane posty

booogy94    0

Witam. Od pewnego czasu mam problem taki, iż gdy zaczepie przyczepę załadowaną to pod spora górkę gdy wjeżdzam to przy koncu górki już można powiedzieć wjechaniu na prosto , przy dodaniu gazu zaczyna drżec kierownica i jest inny odgłos silnika , jakby odcinało mu moc , po zgaszeniu i odpaleniu wszystko wraca do normy. Na prostych drogach czy małej górce nie ma problemu , tylko no na tych wiekszych. Co może być przyczyną? miał może ktoś taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Kiedyś miałem podobny problem i winny był wtryskiwacz ale wiązało się to też z tym, że pojawiał się kod błędu. Nie wiem jak w twoim wypadku masz jakieś błędy w momencie gdy to się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booogy94    0

raz wyskoczył błąd 7776h ale na sekunde dosłownie i znikł...

Błąd pompy wysokociśnieniowej paliwa , nieprawidłowa wydajność.

Niby wtryski powinny być dobre ponieważ sprawdzane były komputerem...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Niby dobre.... Przerabiałem taki problem w pumie wtryski niby dobre a dopiero po trzecim zakładzie regeneracji ciągnik ożył ale nie mówię że masz to samo. Problem może być w pompie, wtryskach, nieszxzelnym układzie lewe powietrze i dopiero pod obciążeniem dostaje za mało paliwa stąd owy błąd. A silnik masz fpt czy jd. Może na początek zwróć uwagę na szczelność układu drożność filtrów ewentualnie test przelewów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booogy94    0

silnik JD , filtry są założone manowskie nowe ,  a u ciebie też to działo się pod pelnym obciążeniem? a jak sprawdzić dobrze szczelność układu?

 

Edytowano przez booogy94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Działo się to tylko pod obciążeniem najlepiej było to widać przy gleboszu albo cięższym agregacie. Jeżdżąc na "pusto" żadnych objawów. Dobrze to trudno określić co i dla kogo znaczy ale tak w domowych warunkach możesz zmierzyć wydajność pompki jeśli ma elektryczna i założyć gdzieś kawałek wężyka przezroczystego wtedy widać czy nie ma powietrza. Możesz sprawdzić pompkę zasilająca jeszcze pod kątem wycieku po prawej stronie. 

Edytowano przez Dawid1146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booogy94    0

bo też jak był podłączony komputer i jechaliśmy pod nią to nic nie pokazało , parametry wszystkie w normie były , nawet jak zaczeło drżeć to nic nie pokazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj